Як одягати новонародженого вдома і на вулиці взимку і влітку

 1. Чим новонароджений відрізняється від дорослого
 2. Тим, як протікає процес тепловіддачі.
 3. Основні правила одягу новонародженого.
 4. Ознаки перегріву:
 5. Наслідки систематичного перегріву:
 6. Мінімум малюнків і барвників.
 7. Немає дискомфорту.
 8. Свобода рухів.
 9. Як одягати новонародженого
 10. Пелюшки або повзунки
 11. на виписку
 12. влітку
 13. взимку
 14. Навесні і восени
 15. Будинки.
 16. Чи потрібні чепчик, шапочка і шкарпетки?
 17. Чи потрібні царапки?
 18. На вулицю
 19. В поліклініку
 20. Під час сну

Привіт милі матусі і всі, хто цікавиться тим, як одягати новонародженого! Мене звуть Олена Жабинського, і я із задоволенням поділюся з вами своїм багатим досвідом в цій темі.

Сьогодні ви дізнаєтеся, як правильно підбирати одяг в залежності від температури повітря, а також ми з вами розвінчаємо кілька популярних міфів в цій області, тому, як то кажуть, не перемикайтеся і читайте уважно, дізнаєтеся багато нового!

Чим новонароджений відрізняється від дорослого

Тим, як протікає процес теплоутворення.

А саме, у новонародженого обмін речовин, процес вироблення енергії і процес утворення тепла протікають в кілька разів інтенсивніше, ніж у дорослої людини.

Це означає, що при одній і тій же температурі навколишнього повітря немовляті буде тепліше і спекотніше за відчуттями, ніж його мамі.

Іншими словами, якщо мамі прохолодно, немовляті нормально. Якщо мамі нормально, немовляті тепло. Якщо мамі тепло, немовляті жарко. Якщо мамі жарко, у немовляти реальна загроза перегріву!

Пам'ятайте про це щоразу, коли рука потягнеться до додаткової кофтині для немовляти. І краще надіньте її на себе. Пам'ятайте про це щоразу, коли рука потягнеться до додаткової кофтині для немовляти

Тим, як протікає процес тепловіддачі.

Зараз як раз поговоримо про холодному носику і холодних п'ятах, які багато хто розглядає як ознака мало не переохолодження грудничка.

Коли новонароджений знаходиться в кімнаті або на вулиці, і навколо прохолодно, його організм реагує на це цілком логічно і правильно. А саме, починає зменшувати втрати тепла, скорочуючи судини шкіри, щоб останнє зберігалося всередині організму, а не розтрачувати даремно. Це допомагає не мерзнути.

На практиці ми відчуваємо це так: бліда або блідо-рожева шкіра, прохолодна на дотик. Зазвичай це носик, щічки, долоньки, ступні, іншими словами, те, що найбільше контактує з навколишнім повітрям і поверхнями.

Якщо у дитини прохолодний носик і ніжки, це добре, це значить, що його організм вміє правильно реагувати на холодне повітря і захищати себе від замерзання.

А ось якщо в прохолодному приміщенні ніжки яскраво-рожеві, а носик теплий, це дуже погано - це значить, що малюка вже зіпсували систематичним перегрівом і він не вміє зберігати тепло, коли потрібно, тому може легко замерзнути.

Основні правила одягу новонародженого.

Краще переохолодити, ніж перегріти.

Чому саме так? По-перше, тому що переохолодити немовляти практично неможливо! Це пояснюється механізмами теплоутворення і тепловіддачі, про які ми говорили трохи вище. Повторимося - організм новонародженого виробляє набагато більше тепла, ніж організм дорослої людини.

Тому дитині завжди спекотніше, ніж дорослому при однакових одязі і температурі.

І, по-друге, тому що перегрів набагато більш небезпечний, ніж переохолодження.

Ознаки перегріву:

 1. Шкіра під підгузником відрізняється за кольором від решти (більш рожева, більш червона).
 2. Вологе волосся на голові.
 3. Розчервоніле личко.
 4. Вологий потилицю.
 5. Бажання пити воду, яку ви пропонуєте (здорова дитина, що знаходиться на грудному вигодовуванні або на якісної адаптованої суміші, не стане пити воду, якщо йому не жарко).

Наслідки систематичного перегріву:

 1. Дитина розучується самостійно регулювати теплоутворення і тепловіддачу. В майбутньому це загрожує частими застудами.
 2. Дефіцит рідини в організмі внаслідок її втрат від перегріву.
 3. Часті ГРВІ з ускладненнями як результат постійного дефіциту рідини.
 4. Часті застуди від того, що продуває пропотевшей дитини.
 5. Кольки, газики і здуття живота від дефіциту рідини і густих шлункових соків, які не можуть перетравити їжу.

натуральні тканини

Оптимальний матеріал для малюків - 100% бавовна.

Тому що гіпоалергенний, шкіра в ньому прекрасно дихає, не потіє. Тому що гіпоалергенний, шкіра в ньому прекрасно дихає, не потіє

Бавовна простий в догляді, виносить прання при 40-60 градусах, що дозволяє, як правило, відіпрати всі можливі плями.

Мінімум малюнків і барвників.

Оптимальний колір одягу - білий, тому що виключає контакт з ніжною шкірою якихось би там не було барвників.

Тому постарайтеся, щоб одяг саме цього відтінку переважала в гардеробі грудничка, особливо якщо малюк схильний до алергії або в сім'ї є алергіки. Тому постарайтеся, щоб одяг саме цього відтінку переважала в гардеробі грудничка, особливо якщо малюк схильний до алергії або в сім'ї є алергіки

Як альтернативу можна розглядати білі тканини з малюнком. Це кілька урізноманітнює гардероб і зробить його веселіше.

Одяг насичених яскравих відтінків варто використовувати з обережністю і не кожен день.

Немає дискомфорту.

В одязі повинні бути відсутніми гумки, що тиснуть і перетягують ніжки, животик, шийку. Абсолютно неприпустимо, якщо при знятті якийсь одягу ви бачите на тілі малюка сліди від неї. Це може перешкоджати нормальному кровообігу.

Не повинно бути пугавіц, блискавок та інших застібок на спинці, тому що малюк велику частину часу саме лежить на ній.

Свобода рухів.

Одяг ні в якому разі не повинен обмежувати рухів малюка і перешкоджати його розвитку. Одяг ні в якому разі не повинен обмежувати рухів малюка і перешкоджати його розвитку

І мова йде не тільки про пелюшках, а й про незручних повзунках, кофточках, особливо в кілька шарів і в великих кількостях.

Як одягати новонародженого

У пологовому будинку.

Незважаючи на те, що ми живемо в двадцять першому столітті, в кожному медичному закладі існують свої правила.

Десь допускається приносити для новонародженого одяг з дому, десь це категорично заборонено і пропонується сповивати його до місцевих пелюшки.

Дізнатися це напевно можна, зателефонувавши або приїхавши в пологовий будинок, в якому ви плануєте народжувати дитину.

Пелюшки або повзунки

Я знаходила для себе зручним користуватися пелюшками, які у великій кількості видавалися прямо в пологовому будинку щодня. Тому що їх не доводилося прати в разі, якщо вони бруднилися, а потрібно було просто здавати.

В цьому плані користуватися принесеної з дому одягом не зовсім зручно саме через відсутність можливості її випрати самостійно. В цьому плані користуватися принесеної з дому одягом не зовсім зручно саме через відсутність можливості її випрати самостійно

Крім того, в пологовому будинку вам доведеться одягати і роздягати новонародженого дуже часто, близько 5-8 разів за день, тому що відбуваються постійні обходи та огляди крихти медичними працівниками.

Обробити пупок і складочки. Оглянути і зважити. Перевірити слух. Поставити щеплення. Взяти кров на аналіз. І багато інших процедур, кожну з якої робить різний фахівець в різний час.

Все це я до того, що, як ви розумієте, набагато простіше розвернути пелюшку, показати малюка лікаря, і завернути назад. Часто при цьому немовля навіть не прокидається.

А ось роздягати й одягати назад в комбинезончики і повзунки, по-моєму, набагато проблематичніше і доставляє більше незручностей дитині.

Але якщо ви дотримуєтеся позицій не сповивати вже з народження, то це питання можна вирішити, якщо взяти з собою кілька комплектів одягу. Але якщо ви дотримуєтеся позицій не сповивати вже з народження, то це питання можна вирішити, якщо взяти з собою кілька комплектів одягу

Швидше за все, ви пробудете в пологовому будинку 3-5 днів (як більшість матусь), і це не так багато, щоб переживати зайвий раз з приводу одягу. Можна провести ці дні і в пелюшках, і в домашніх повзунках, можна взяти домашній одяг на всяк випадок, спробувати так і так, і зрозуміти, як вам зручніше.

на виписку

Як одягати новонародженого на виписку, залежить від пори року, на яке передбачаються пологи, а також температури повітря.

Одяг на виписку по теплоті і іншим зігріваючим властивостям не повинна відрізнятися нічим особливим від тієї, в якій ви будете гуляти на вулиці при схожих погодних умовах вже в день виписки або на наступний.

Оскільки я завжди за практичність в покупках, то і вибирати одяг на виписку новонародженого я рекомендую ту, яку ви потім зможете носити.

Мова йде про комбінезонах по сезону, яких зараз величезне різноманіття на прилавках магазинів, різних забарвлень і матеріалів, на будь-який смак і гаманець. Мова йде про комбінезонах по сезону, яких зараз величезне різноманіття на прилавках магазинів, різних забарвлень і матеріалів, на будь-який смак і гаманець

влітку

Якщо виписка влітку, в тридцятиградусну спеку, більш ніж достатньо одношарового бавовняного пісочника для хлопчика (комбінезончик довжиною до колін і ліктів) або платтячка для дівчинки.

взимку

Якщо доводиться одягати немовляти на виписку взимку, купуємо заздалегідь зимовий комбінезон-конверт - ідеальний одяг для новонародженого на зиму. Виглядає як теплий комбінезон з капюшоном, ручки закриті (тобто не потрібно надягати рукавиці), а замість ніжок суцільний мішок.

Така конструкція дозволяє краще зберігати тепло всередині одягу (так само, як в рукавицях тепліше, ніж в рукавичках, так і в мішку тепліше, ніж в класичному комбінезоні з ніжками) і набагато простіше і зручніше в експлуатації (простіше кажучи, легко надягати і знімати) .

Навесні і восени

Якщо виписка ранньою весною чи пізньою осінню, коли на вулиці вже затхлій міжсезоння, раджу вибирати той же комбінезон-конверт, але не зимовий, а осінньо-весняний.

Якщо виписка пізньою весною або ранньою осінню, і на вулиці тільки злегка прохолодно, відмінно підійде тканинний комбінезон на флісі, з тканини типу плюшу. Можна знайти дуже милі комбинезончики у вигляді ведмедиків з вушками і хвостиками, або зайчиків. Якщо виписка пізньою весною або ранньою осінню, і на вулиці тільки злегка прохолодно, відмінно підійде тканинний комбінезон на флісі, з тканини типу плюшу

У будь-якому випадку з одягом на виписку не варто захоплюватися, тому що вас, швидше за все, будуть зустрічати на машині, і на вулиці ви проведете з дитиною всього нічого.

Тому під низ будь-якого комбінезона, тим більше теплого зимового або міжсезонного, досить надіти один бавовняний шар одягу, щоб не спітніти в машині, і не йти до під'їзду з пітним малюком, який в цьому випадку якраз більше ризикує застудитися, ніж якби не був мокрим.

Будинки.

Оскільки дитина виробляє в кілька разів більше тепла, ніж дорослий, то йому набагато спекотніше при однакових умовах. Це фізіологія, і закони одні для всіх здорових малюків.

Крім того, немовля перебуває в одноразовому підгузку, який створює додатковий шар одягу на 30% поверхні шкіри крихти. Тому дуже важливим є правильний температурний режим в приміщенні.

Комфортна температура повітря в кімнаті, в якій знаходиться новонароджений, 18-22 градуси.

При цих умовах малюк не може замерзнути в принципі, навіть перебуваючи в одному підгузку.

23 градуса і вище для новонародженого - це вже жарко, некомфортно. Не забувайте про особливості його теплообміну і не вірте казкам тих, хто розповідає, що новонароджені люблять плюс 28 градусів, тому що стільки було у мами в животі.

Це принципово різні стани: стан плода в утробі і стан дитини, що народилася. Після народження всі процеси в організмі починають протікати принципово по-іншому. Тому порівнювати ці стану як мінімум некоректно з медичної точки зору. Це принципово різні стани: стан плода в утробі і стан дитини, що народилася

В умовах вище 23 градусів в кімнаті гарантовані попрілості, поганий сон, коліки і т.д.

Якщо в кімнаті 18-22 градуси, то одного шару бавовняної одягу на малюкові достатньо. Причому досить, якщо це буде комбінезон, боді або плаття з тканиною до ліктя і коліна, тобто не закривають повністю ніжки і ручки.

Чи потрібні чепчик, шапочка і шкарпетки?

Молоді матусі часто задають питання, одягати чи чепчик будинку? Молоді матусі часто задають питання, одягати чи чепчик будинку

Шапочка, чепчик і носочки дитині в приміщенні не потрібні в принципі!

Тому, що вухо і стопа є головними рефлексогенних зонами в організмі. Якщо вони постійно прикриті і не вміють контактувати з прохолодним повітрям або підлогою, то в майбутньому будь-яка ситуація, в якій вони відкриваються (пройшов 2 хвилини без шапки, промочив ніжки) неминуче призведе до хвороби.

Чи потрібні царапки?

На питання одягати чи новонародженому царапки, лікарі відповідають негативно. Справа в тому, що за допомогою пальчиків крихітка пізнає світ. Малюк чіпає пеленочку, себе, маму, і тим самим запускає безліч процесів в центральній нервовій системі, які забезпечують розвиток головного мозку.

Одягаючи на ручки царапки, ви обмежуєте і гальмуєте розвиток крихти.

Якщо в приміщенні менше 18 градусів, що буває, наприклад, коли взимку будинку відключають батареї, або коли прийшли холоди, а опалення ще не дали, дуже зручно буде надіти бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями.

Якщо вдома менше 16 градусів, логічно додати ще й теплу кофтину.

На вулицю

Як одягати новонародженого на вулицю прямо залежить від того, в яку пору року має бути прогулянка, і яка при цьому температура повітря.

Ще раз нагадаємо головне правило, про яке не можна забувати при одяганні немовляти на прогулянку.

Дитині набагато спекотніше, тому що він виробляє набагато більше тепла, ніж дорослий.

На практиці дуже зручно керуватися таким правилом при одяганні грудничка на вулицю: на один шар легше, ніж себе.

Як би там не було, з першою дитиною завжди непросто зрозуміти, скільки одягу - добре і досить, але, в той же час, не надто. Тому я приведу варіанти одягу на прогулянку на різні пори року при різній температурі, в зручній для матусь таблиці.

Пора року Температура повітря Одяг Літо +18 +23 Одноразовий підгузник, бавовняний комбінезон з довгим рукавом і довгими штанцями. Спекотне літо +24 +28 Одноразовий підгузник, бавовняний комбінезон з коротким рукавом і штанцями-шортиками, або плаття, або футболка. Дуже спекотне літо +29 +35 Небезпека перегріву! Тільки одноразовий підгузник, а по можливості - без нього (на одноразової вбирає пелюшці з голою попою. Теплі весна і осінь +14 +17 Одноразовий підгузник, бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями, носочки, бавовняна тканинна шапочка, теплий комбінезон на флісі або плюші . Прохолодні весна і осінь +8 +13 Одноразовий підгузник, футболка або боді, бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями, теплий в'язаний комбінезон або кофточка, носочки, бавовняна в'язана шапочка, демісезонний комбінезон-кон верт на синтепоні. Тепла зима -5 +7 Одноразовий підгузник, футболка або боді, бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями, шерстяна кофтина, носочки, вовняна в'язана шапочка, зимовий комбінезон-конверт. Зима -15 - 6 Одноразовий підгузник, футболка або боді , бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями, вовняний комбінезон, шкарпетки, вовняна в'язана шапочка, зимовий комбінезон-конверт. Холодна зима -20 -16 Одноразовий підгузник, футболка або боді, бавовняний комбінезон з довгим рукавом і штанцями, очен ь теплий вовняний комбінезон, шкарпетки, вовняна в'язана шапочка, зимовий комбінезон-конверт.

Одягаючи малюка взимку на вулицю, коли температура повітря нижче мінус 10 градусів, якщо вам неспокійно, ви можете сміливо надягати побільше одягу, тому що при такій температурі повітря перегріти немовляти практично неможливо - все зайве тепло він змиє скинути в процесі дихання.

В інших випадках уважно оглядайте немовлят після прогулянки на ознаки відсутності перегріву (про які ми говорили на початку статті). Якщо виявили якийсь із них, в наступний раз одягайте прохолодніше.

В поліклініку

Збираючись в поліклініку, заздалегідь продумайте склад одягу новонародженого на предмет її зручності і швидкості зняття і надягання.

Дуже може бути, що малюк злякається незвичній обстановки і маніпуляцій лікаря, і буде голосно плакати. У такій ситуації дуже важливо не копатися і зуміти одягнути його максимально швидко. Дуже може бути, що малюк злякається незвичній обстановки і маніпуляцій лікаря, і буде голосно плакати

На цей же випадок передбачте свій одяг, якщо ви годуєте грудьми - щоб ви могли, при необхідності, погодувати малюка і заспокоїти.

Якщо малюк искусственник, це замінить пляшечка з теплою водичкою або сумішшю.

Під час сну

Відповідаючи на питання як одягати новонародженого під час сну, важливо прояснити, яка температура повітря в приміщенні, де спить дитина. Або сон відбувається на вулиці?

Малюк не потребує якоїсь спеціальної одязі саме для сну. Як правило, сон відбувається в тому одязі, в якій малюк спить в приміщенні або гуляє на вулиці.

Так, в приміщенні немовля спить в бавовняному комбінезоні з довгим (якщо температура повітря 16 градусів) або коротким (якщо від 18 до 22 градусів) рукавом. В цьому випадку допустимо накрити його зверху пеленочку або не жарко пледом. Так, в приміщенні немовля спить в бавовняному комбінезоні з довгим (якщо температура повітря 16 градусів) або коротким (якщо від 18 до 22 градусів) рукавом

Якщо малюк спить на вулиці, то він робить це в тому ж, у чому гуляє. Орієнтуватися тут зручно по таблиці, яка наведена вище.

В одяганні новонародженого на вулицю немає нічого складного, головне тут, як і скрізь, не перегинати палицю і знаходити золоту середину. Не дати замерзнути, і не перегріти.

Зробити це зовсім не складно, якщо бути уважним до свого малюка і орієнтуватися на його і свої відчуття.

Зберігайте статтю собі на стіну в соцмережах, щоб не втратити, і підписуйтесь на оновлення, з вами була Лена Жабинського, бувай-бувай!

Чи потрібні чепчик, шапочка і шкарпетки?
Чи потрібні царапки?
Чому саме так?
Чи потрібні чепчик, шапочка і шкарпетки?
Молоді матусі часто задають питання, одягати чи чепчик будинку?
Чи потрібні царапки?
Або сон відбувається на вулиці?