Медичні суперкомп'ютери і хмарні обчислення для медицини

Медичні суперкомп'ютери використовуються в основному для (консультативної) автоматизованої діагностики захворювань на підставі масиву даних пацієнта (що включає його параметри організму, історію хвороби, симптоми, ДНК) і статистики лікувальної практики схожих випадків.


2015. Microsoft допомагає боротися з раком за допомогою аналізу ДНК

Лікування раку (як і будь-який інший серйозної хвороби) - це питання обробки інформації. Маючи можливість проаналізувати досить багато інформації про хворобу та про людський організм, можна знайти оптимальний спосіб її лікування. Нещодавно в IBM (компанії, яка вже давно нацькувала свій суперкомп'ютер Watson на медичні проблеми) заявили, що хмарні обчислення - це страшний сон для раку. Саме хмарні обчислення дозволять у багато разів прискорити обробку великих обсягів інформації і знищити рак. І чим більше обчислювальних потужностей буде працювати над цією проблемою, тим швидше цей день настане. Відтепер і хмара Microsoft - в цій гонці (див. Відео). Як відомо, рак - це, в основному, помилка в ДНК. І щоб зрозуміти, як його лікувати - потрібно проаналізувати ДНК ракової клітини і знайти цю помилку. Так ось, раніше на розшифровку одного генома йшла тиждень. Тепер, за допомогою хмари Microsoft, за день можна розшифрувати сотню геномів.
2014. Google хоче створити модель абсолютно здорової людини

У секретній лабораторії Google X відкрили ще один проект, присвячений медицині. Два попередні проекти - це Calico , Мета якого - продовження життя, і контактні лінзи для вимірювання рівня глюкози. Новий проект отримав назву Baseline Study, і його метою є створення генетичної і молекулярної моделі абсолютно здорової людини. Навіщо це потрібно? Щоб мати можливість порівняти геном або аналізи пацієнта, який прийшов в поліклініку з ідеальними екземплярами і виявити його схильність до певних захворювань, або вже хвороби на ранніх стадіях ще до того, як з'являться істотні симптоми. А вилікувати хворобу на ранній стадії, або тим більше, запобігти її появу - це і є ідеальна медицина. Як Google хоче побудувати свою ідеальну модель? Вони збиратимуть генетичні та інші аналізи у добровольців, зіставляти їх зі станом здоров'я цих людей і робити висновки. Величезні комп'ютерні потужності, які потрібні для цього заняття у Гугла є.
2013. Суперкомп'ютер спробує створити симулятор людського мозку

Факт в тому, що наші вельмишановні вчені (а отже, і медики) ще дуже мало знають про людський організм. А найменше вони знають про головний мозок. Багато захворювань головного мозку (зокрема, хвороби Альцгеймера і Паркінсона) до сих пір вважаються невиліковними. Але можливо скоро цю прогалину буде заповнено. Єврокомісія схвалила фінансування (1,19 млрд євро) проекту Human Brain Project , Метою якого є створення симулятора людського мозку. В цьому проекті візьмуть участі десятки університетів з різних країн Євросоюзу, а також США, Ізраїлю та інших країн. Вони по крихтах збиратимуть інформацію про нейронах мозку і зв'язках між ними, і завантажувати її в суперкомп'ютер, який буде формувати модель живого мозку. За словами організаторів, їм знадобиться суперкомп'ютер, в 1000 разів потужніший, ніж найпотужніший суперкомп'ютер з існуючих ( Watson ?). Так що IBM, мабуть, теж візьме участь у проекті.
Навіщо це потрібно?
Як Google хоче побудувати свою ідеальну модель?