DATADVANCE на конференції «Розподілені обчислення і Grid-технології в науці і освіті»

4 по 9 липня в Дубні пройшла Сьома Міжнародна конференція «Розподілені обчислення і Grid-технології в науці і освіті», присвячена 60-річчю ОІЯД (Об'єднаний інститут ядерних досліджень)

4 по 9 липня в Дубні пройшла Сьома Міжнародна конференція «Розподілені обчислення і Grid-технології в науці і освіті», присвячена 60-річчю ОІЯД (Об'єднаний інститут ядерних досліджень). Співробітники компанії DATADVANCE представили 2 доповіді в секції «Наукові, промислові та бізнес-додатки в розподіленої обчислювальної середовищі».

У доповіді «Типові схеми комплексних інженерних і наукових розрахунків» Олександр Прохоров, керівник відділу розробки програмного забезпечення, розповів про обчислювальному моделюванні і програмному комплексі (інтеграційної середовищі), як про підхід до організації спільного використання ряду обчислювальних пакетів в процесі проведення повноцінного аналізу вироби. Для постановки вимог до інтеграційної середовищі для інженерних розрахунків були проаналізовані типові завдання і відповідні їм розрахункові схеми. У доповіді наводиться список найбільш часто зустрічаються розрахункових схем, розглядаються особливості роботи з даними, обробки помилок, кешування і паралельного виконання.

завантажити презентацію

У доповіді «Планування виконання композитних додатків в гетерогенному середовищі» Олексій Назаренко, старший програміст, розповів про проблему відсутності інтегрованих програмних рішень для багатьох обчислювальних задач, в зв'язку з чим доводиться застосовувати композитні додатки. У доповіді наведено огляд різних постановок задачі планування для ефективного виконання композитних додатків, запропонована класифікація методів і розглянуто ряд конкретних алгоритмів планування, включаючи найсучасніші багатокритеріальні підходи. Крім того, розглянуті проблеми, що виникають при практичній реалізації планування і потребують додаткового дослідження.

завантажити презентацію

В ОІЯД почали проводити цю конференцію з 2004 року - з тих пір як почалися активні роботи по комп'ютингу для Великого адронного коллайдера в ЦЕРН. Тоді стали створюватися великі світові і європейські grid-інфраструктури, і Росія також підключилася до вирішення подібних завдань.

Про Об'єднаному інституті ядерних досліджень ОІЯД:

Об'єднаний інститут ядерних досліджень (ОІЯД) - це міжнародна міжурядова науково-дослідницька організація в наукомісті Дубна Московської області. Інститут створений з метою об'єднання зусиль, наукового і матеріального потенціалу держав-членів для вивчення фундаментальних властивостей матерії. Членами ОІЯД сьогодні є 18 держав. Основні напрямки теоретичних і експериментальних досліджень в ОІЯД - ядерна фізика, фізика елементарних частинок і дослідження конденсованого стану речовини.