Годування грудьми після двох років: "за" і "проти" білоруських мам

Грудне вигодовування довше двох років традиційно викликає в сучасному суспільстві багато нарікань. Ребенок.BY дізнався, як до настільки тривалого годування відносяться білоруські мами

Джерело фото: rebenok Джерело фото: rebenok.by

Публікація експериментальної, епатуючій фотосесії американського фотографа Наталі Маккейн показала реальне ставлення білоруського суспільства до грудного вигодовування після 2 років. Ті, хто виходить за рамки загальноприйнятого і намагається довести своє право на відкрите годування дитини Садовського віку без будь-якого сорому, ризикує зустріти опір цього самого суспільства.

?? Nataly ??:

Синові зараз 2,1 продовжую годувати. Годуємося тільки вдома, наше суспільство не тільки не готове дивитися на такі фото, але і саму думку про годування в такому віці не допускає. Коли знайомі дізнаються про годування "дорослого мужика" (дослівно), крутять біля скроні.

Багатьох шокував вигляд напівоголених жінок, з прикласти до грудей вже не зовсім маленькими дітьми, у інших викликав відверте огиду.

Наша естетична реакція ( «жахливо», «некрасиво») тісно пов'язана з нашим уявленням про світ, сформованим культурою, в якій ми виросли.

Якщо за радянських часів через півтора місяці після пологів дітей віддавали в ясла, а жінки виходили на роботу, то навіть вид Полуторогодовалий дитини біля грудей викликав би у жили тоді жінок подив. Зараз же роль матері все більше популяризується, оскільки саме її значимість сучасне суспільство поставило під сумнів.

Народження і вигодовування дітей перестало вважатися головним і єдиним призначенням жінки, і маятник хитнувся в протилежний бік.

Ми живемо в часи крайнощів, коли одні пропагують світогляд чайлд-фрі, а інші фотографуються з прикласти до грудей дітьми. І то і то - перебір, на які громадськість реагує відповідно - емоційно і в більшості своїй негативно.

Крамбамбуля:

Коли мій син ходив в сад, один 3-річний хлопчина все ще прикладався до мами, жінка відповіла, що так дитина легше переніс адаптацію і не хворіє.

Час годується і час йти далі і освоювати дорослу їжу. Оскільки в нашій культурі з приводу кордонів цього «часу» досягнуто негласний консенсус, то порушення життєвою практикою встановлених рамок викликає почуття несвоєчасність.

Ya-ya:

Все ж виходити потрібно зі здорового глузду і, так, орієнтуватися на норми суспільства, в якому ми живемо. Засміють же хлопця, якщо дізнаються, що в 5 років цицю смокче. Це моя особиста думка, але я поважаю позицію протилежну, хоча і не розумію. Сама годувала дитину до півтора років.

Ульріка:

У такому віці, як на фотках, дітям вже можна бульбу смажену є, а не мляву цицьку мусолити.

Джерело фото: dilcdn Джерело фото: dilcdn.com


Жінка в першу чергу не розглядається як мати: мати - це роль, щось, віддільна від жінки, не її сутність. Ось вона мати, а ось вона жінка - то є в мереживній білизні і в гущі соціального життя.

Lisa_krasa:

У дитини в два роки голова вже більше сиськи. Що там годувати? Дамочкам на фото не завадило б подумати про себе як про жінку, а не додатку до двох молочних залоз ...

Начебто якщо дитина смоктав груди до 3 років, він в саду хворіти не буде. Або з мамою відносини будуть краще. Дурниці. Діти однаково люблять свою матір, суміш вони їли або груди.

зозуленяти:

Не потрібно це малюкові після 2-3 років. Вже якщо ці жінки можуть харчуватися так правильно і корисно, що у них корисне грудне молоко, краще б цими правильними і корисними продуктами безпосередньо дітей годували. Їм потрібно випендритися - мамам, які не дітям.

З великим сумнівом сприймається аргументація, що довгий годування корисно для здоров'я. Навпаки, дитина витягає з материнського організму всі соки. І навіть якщо є користь для жіночого здоров'я, то при чому тут дитина.

anjul:

Довгий ГВ, можливо, має сенс при власному дуже доброму здоров'ї, а далеко не всі їм можуть похвалитися.

Джерело фото: zojclub Джерело фото: zojclub.ru


Існує міф, що грудне вигодовування сприяє зниженню ваги. У кого-то - можливо. Але багато жінок, які навпаки харчувалися в період лактації, а після припинення починали втрачати у вазі, можуть спростувати цю теорію. Все індивідуально.

Валенсія:

ГВ завжди сприяло зниженню ваги! Багато знайомих (знову ж -жіноча хитрість, а не "турбота про дитину", який в змозі вже голубець з наявним набором зубів захомячіть) спеціально довше годували грудьми, щоб залишатися в гарній фізичній формі.

Є мами, які в силу різних психологічних причин підсвідомо не хочуть, щоб дитина виростала, і довгий годування - один із способів тримати його при собі маленьким, жити в ілюзії дитячої залежності дитини від мами.

зозуленяти:

Щось я підозрюю, що це мамашкіни забаганки, а не ребёнковие. Пахне самоствердженням зарахунок дітей.

Дженнаро:

А для чого потрібно тривале ГВ? Яка практична мета? Наскільки я знаю, дітям до півроку ГВ необхідно, до року бажано - а потім чим далі, тим більше дитина переходить на тверду їжу, а молоко мами залишається тільки приємною звичкою, тому що поживних речовин в молоці вже майже не залишається. А імунітет діти до 2-3 років набувають свій власний. Можливо, справа в зниженні ймовірності раку молочної залози? Тоді, виходить, тривалий ГВ потрібно мамі, а не дитині.

Право кожної мами і дитини самим вирішувати, скільки їм зберігати ГВ. Але не варто дивитися на це як на подвиг або щось важливе і потрібне. Просто звичка, як лузати сємки вечорами.

Джерело фото: sheknows Джерело фото: sheknows.com


Але цілком зрозуміло бажання жінок, щоб їм не нав'язували свою думку, яким би «правильним» воно не здавалося. Реакція на пропаганду таких інтимних речей в чомусь схоже на реакції на гей-паради.

ВажнаяПтіца:

Хочете сунути свої цицьки в зуби своїм дорослим діткам, будь ласка, займайтеся цим так, щоб ніхто не бачив, як це роблять всі порядні збоченці з іншими психічними відхиленнями. А то, що це проблема з психікою у маманя - це до ворожки не ходи.
Просто все це бекання про тісний зв'язок і користь гв для 4-5-річної дитини жалюгідний лепет, якщо чесно. І виставляння всього цього неподобства напоказ ...

Грудне вигодовування - не єдиний спосіб зміцнення прихильності між матір'ю і дитиною. Якщо надавати йому занадто великого значення, можна упустити інші важливі речі в своїх взаєминах з підростаючим дитиною.

Ластівка Пташка:

Просто притиснути, обійняти дитину недостатньо? Треба обов'язково частину свого тіла йому в рот засунути?

У порівнянні з критикують, голос підтримують звучить не дуже впевнено.

Їх і в процентному співвідношенні менше, і аргументація оченьубедітельная. Головне питання, яке їм задають: «Навіщо?»

do4_sfinksa:

Навіщо смоктати груди в 4 роки? А ви не в ту аудиторію питання задаєте. Запитайте у такої дитини, навіщо йому груди. Знайдіть і запитайте. Діти чудово можуть розповісти самі. Дочка мені в 2.9 говорить, що молочко солодке і смачне, найсмачніше. І це, мабуть, лише один аспект.

Джерело фото: blogspot Джерело фото: blogspot.com

Апелювання до біології в цьому питанні, як правило, вибіркове і однобоке. Деякі ссавці їдять своє потомство, але ми ж не скажемо, що це правильно.

do4_sfinksa:

Існують дослідження, згідно з якими з біологічної точки зору (заснованої на порівнянні людини з іншими ссавцями за термінами виношування і іншим супутнім показниками) людський дитинча може цілком годуватися до 5-6 років.

apple-pie:

Засуджують зазвичай ті, хто не годував або швиденько на суміш перевів, і виставляють смішний аргумент (мабуть вважають інших дурками) - молока не було.

А ось психологічна користь для дитини - це те, що не можна довести і перевірити. Цілком можливо, що вона є. Про це краще знають самі мами і самі діти. Хоча хлопчик, прикладають до мами в 5 років, може заробити і психологічну травму.

NikaNikol:

Довгий годування дитини перш за все зміцнює його психічне здоров'я, ніякої користі для фізичного стану довгий годування не несе. Для користі майбутньому здоров'ю досить годувати дитину 6-12 місяців, поки передаються імунні клітини матері з молоком, і поступово вводиться прикорм.

Тривале годування грудьми важливо саме з точки зору психології. Дитина відчуває захист, впевненість, любов. І в такому віці це проявляється шляхом близького контакту з матір'ю.

Я годувала доньку до 2 років і 4 місяців, перервавши годування тільки через те, що потрібно було терміново йти в сад, а мені виходити на роботу. І зараз, коли дочки вже 10 років, ні крапельки не шкодую про тривалому годуванні. І ніякої шкоди своєму здоров'ю не помітила.

Джерело фото: parents Джерело фото: parents.mdpcdn.com


Але з чим важко сперечатися, так це з тим, що відносини матері і дитини стосуються тільки матері і дитини. Закінчила вона годувати в 6 місяців або в 5 років - це стосується тільки їх двох.

do4_sfinksa:

Я за тривалий ГВ, в тій мірі, в якій це хочеться мамі і дитині. На всьому протязі в грудному молоці є користь, і після двох, і після чотирьох. І відносини ці стосуються матері і дитини, а не когось ще. Люди, які пишуть всякі гидоти, цілком ймовірно недоотримали в житті чогось важливого, як мінімум, їм не прищепили повагу і здатність аналізувати інформацію. Зате "святе" право на "свою думку" вони засвоїли, і тепер вважають, що можуть, задерши носа, висловлювати свою думку в образливій для інших, не солідарних з ними людьми, формі.

slavlen:

Поділюся своїм рекордом: 3 роки 5 днів. Пару раз я намагалася відлучити від грудей і в 2, і в 2,5, але коли ти сидиш в сусідній кімнаті і чуєш, як надривається малюк, я не витримувала. Закінчили ми ГВ легко і без істерик, перебуваючи у відпустці. Не знаю, як висловитися, але в ГВ є щось особливе.

Поділитися своєю історією грудного вигодовування можна за адресою [email protected]

Nataly ?
Що там годувати?
Яка практична мета?
Можливо, справа в зниженні ймовірності раку молочної залози?
Треба обов'язково частину свого тіла йому в рот засунути?
Головне питання, яке їм задають: «Навіщо?