Чим Lightning-навушники краще стандартних?

Цієї осені Apple представить наступного iPhone, і, за останніми чутками, новинка не отримає стандартний 3,5-мм роз'єм для навушників

Цієї осені Apple представить наступного iPhone, і, за останніми чутками, новинка не отримає стандартний 3,5-мм роз'єм для навушників.

Якщо вірити різним китайськими джерелами, до нових iPhone навушники будуть підключатися через Lightning-коннектор. На підтвердження цих чуток один з партнерів Apple - компанія Cirrus Logic - випустила спеціальний набір програмних інструментів для створення таких навушників за програмою Made for iPhone.

Однак користувачі без ентузіазму зустріли новини про те, що їм доведеться відмовитися від звичних навушників. Більш того, в Мережі організували петицію за те, щоб Apple залишила стандартний аудіо-роз'єм в iPhone. Ті, що підписалися в петиції користувачі мотивували своє рішення декількома факторами: по-перше, багато хто придбав дорогі навушники, які після виходу нового iPhone не зможуть використовувати. По-друге, захисники навколишнього середовища відзначають, що при необхідності міняти навушники збільшиться кількість електронного сміття, який вже зараз практично не переробляється, а тільки забруднює природу.

Як би там не було, рішення відмовитися від стандартного роз'єму, який прослужив користувачам більше 30 років, чимось в Apple мотивували.

Видання Tech Insider опублікувало велике інтерв'ю з віце-президентом Cirrus Logic Карлом Алберти (Carl Alberty), за словами якого цифрові навушники, що підключаються до iPhone через Bluetooth або за допомогою Lightning-коннектора, зможуть набагато більше, ніж навушники зі стандартним портом.

- У нас склалася своя упереджене думку з приводу того, наскільки хорошим повинно бути відтворення аудіо на iPhone, оскільки нам відома одна, або кілька подробиць цього циклу.

- У нас склалася своя упереджене думку з приводу того, наскільки хорошим повинно бути відтворення аудіо на iPhone, оскільки нам відома одна, або кілька подробиць цього циклу

Топ-менеджер Cirrus Logic зазначив кілька особливостей нових Lightning-навушників, які недоступні навушників зі стандартним портом.

Навушники можуть отримати нові функції без необхідності вбудовувати в них важкий акумулятор

На даний момент всім якісним шумоподавляющіе навушників потрібна наявність власної батареї. Це ускладнює їх і робить більш дорогими. Як заявив Алберти, в разі, якщо навушники будуть підключатися через Lightning-порт, вони зможуть використовувати заряд акумулятора смартфона. При цьому вага самих навушників помітно зменшиться.

- Ми можемо запропонувати користувачам абсолютно нові враження і функціональні можливості активної електроніки без використання громіздких акумуляторів.

Придушення шуму стане якіснішим

При придушенні шуму використовується мікрофон, який вимірює рівень шуму навколо навушників, а потім використовується спеціальне програмне забезпечення, яке «прибирає» цей шум з того, що слухає користувач.

- Цифровий вихід дозволяє використовувати в навушниках електроніку без необхідності підключати окремий акумулятор. Це - як чисте полотно, коли ти вирішуєш використовувати відкриту платформу, на якій можна застосовувати інноваційні технології, підключаючи один, два, і навіть п'ять мікрофонів до кожного навушника.

Це - як чисте полотно, коли ти вирішуєш використовувати відкриту платформу, на якій можна застосовувати інноваційні технології, підключаючи один, два, і навіть п'ять мікрофонів до кожного навушника

Lightning-навушники і віртуальна реальність

Якщо навушники можна буде підключати до iPhone через Lightning-коннектор, це дозволить глибше інтегрувати їх з технологіями віртуальної реальності.

- Такі навушники дозволять відстежувати рухи голови. Lightning-навушники стануть частиною віртуальної реальності і доповненої реальності, поряд з акселерометром і датчиками, що відстежують напрям і швидкість рухів голови.

Навушники можуть стати фітнес-трекером

Вже сьогодні деякі компанії експериментують з установкою в навушники датчиків, які відстежують серцебиття. З підключенням навушників через Lightning або USB такі дослідження зможуть вийти на якісно новий рівень.

- Зараз є величезна кількість фітнес-додатків і сенсорів. Можна вимірювати серцебиття, наприклад, за допомогою інфрачервоних променів, або лазера, або навіть мікрофона. З'являється можливість створити величезну кількість додатків в сфері охорони здоров'я, коли починаєш використовувати сенсори.

За словами Алберти, нові технології і підключення до смартфону через Lightning або USB дозволять використовувати шумозаглушення в стандартних навушниках, таких як Apple EarPods.

Проте, Алберти порадив не викидати свої старі навушники ще як мінімум кілька років.

- Я буду дуже здивований, якщо не буде представлено кілька варіантів підключення навушників, поки ринок і користувачі будуть рухатися вперед.

Щоб не пропустити нічого важливого зі світу ігор та технологій, вибери зручний спосіб отримувати повідомлення про нові статтях: підписуйся на канал iG в Telegram або напиши нашому боту , А ще ти можеш стежити за новинами в Viber .