У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму

У Запоріжжі представникам об'єднаних територіальних громад презентували інформаційні ресурси про гранти на розвиток культури і туризму на територіях громад.

Подання порталів - агрегаторів актуальних грантів для України і визначення ключових особливостей територій, які доцільно використовувати для їх отримання, відбулося 26 січня в рамках тренінгу «Розвиток культури та туризму в ОТГ: картування».

Тренінг для керівників відділів культури і туризму ОТГ і профільних заступників голів об'єднаних територіальних громад організував Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» і Мінрегіону України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму У Запоріжжі презентували інформресурси про гранти на розвиток культури і туризму. Фото Дмитра Смольєнко / Укрінформ

«На сьогоднішній день для територій України надається велика кількість грантів, в тому числі і на розвиток культури і туризму. Це гранти, що надаються урядовими і неурядовими організаціями країн ЄС, Америки і навіть Австралії. Гранти для територій в Україні, що надаються українськими урядовими структурами і органами влади. Сума - від $ 100 до $ 1000000. І отримати ці кошти цілком реально. Необхідно бажання, креативний підхід, знання своєї території і ряду процедурних моментів, які необхідно дотримуватися при оформленні заявок. Цьому ми і присвятили сьогоднішній тренінг », - розповіла радник з питань комунікацій Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування та основний спікер тренінгу Наталія Селюкова.

За її словами, напрямок розвитку культури і туризму було обрано пріоритетним для проведення тренінгу, оскільки, будучи одним з найперспективніших для територій Запорізької області, воно, на даний момент, одне з найменш розвинених: на сьогоднішній день жодна з ОТГ регіону безпосередньо на розвиток туризму на своїй території коштів, на жаль, не отримала.

«На кожній території нашого Запорізького регіону є свої особливості, які, як правило, здаються звичайними самим жителям територій, але можуть стати дуже привабливою« родзинкою »для жителів інших регіонів та зарубіжжя, якщо їх правильно« подати ». Це і природні особливості - озера, річки, ліси, що дають масу можливостей для інтерактивних заходів: від піших екскурсій до прогулянок на квадроциклах. І культурні, зокрема, творчість народних майстрів. І проведення всіляких тематичних, музичних, театральних, спортивних фестивалів, виставок, карнавалів, ярмарків і т.д. », - констатувала Селюкова.

Читайте також: У Херсоні обговорили роль прогресивної молоді в житті місцевих тергромад

В ході тренінгу його учасникам - представникам 17 об'єднаних територіальних громад і ряду райдержадміністрацій Запорізької області представили основні портали - агрегатори грантових проектів і більше 20 проектів в сфері культури і туризму, які на сьогоднішній день вже успішно реалізуються громадами України і інших країн: Італії, Швеції, Німеччини, Франції. Це дало поштовх для креативного переосмислення особливостей територій ОТГ і в ході послідувала за презентаціями роботи в групах дозволило учасникам тренінгу сформувати основні ідеї для більш ніж 60 проектів.

Програма "U-LEAD з Європою" спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею і Швецією.