КУЗОВ АВТОМОБІЛЯ "КАЛИНА" - ВЖЕ ІСТОРІЯ

Заступник міністра Минпромнауки РФ С. Г. Мітін вручає директору Політехнічного музею Г. Г. Григоряну свідоцтво про передачу в дар кузова автомобіля ЛАДА 1118.

ЛАДА 1118 Калина.

Радник з питань науки віце-президента по технічному розвитку ВАТ "АВТОВАЗ" А. К. Тихонов демонструє точки зварювання на кузові автомобіля ЛАДА 1118 Калина.

Директор Політехнічного музею Г. Г. Григорян дякує металургів, машинобудівників та представників міністерства за переданий в дар кузов автомобіля ЛАДА 1118 Калина.

<

>

Політехнічного музею в Москві нещодавно переданий на зберігання кузов досвідченого автомобіля ЛАДА 1118 Калина, повністю виготовлений з вітчизняного металу. Вручаючи свідоцтво від Міністерства промисловості, науки і технологій Російської Федерації, заступник міністра С. Г. Мітін сказав: "Сьогоднішня подія знаменна тим, що дві провідні галузі промисловості Росії - машинобудування і металургія вирішили дуже важливе завдання, над якою ламали голову останні 20 років, задачу забезпечення автомобілебудівників сучасним металевим листом, що дозволяє виробляти високоякісні автомобілі. Це кузов найперспективнішою автомашини Росії найближчих років - ЛАДА 1118 Калина. Застосува ня російського автолиста підвищеної корозійної стійкості на порядок збільшує надійність і якість автомобіля, робить його збірку і виробництво сучасною, конкурентоспроможною, який відповідає міжнародним зразкам ".

Всього пару десятиліть назад все кузова вітчизняних автомобілів в значній мірі збиралися з імпортної металу. Автомобілебудування довго випереджало розвиток металургійної промисловості. Поки металурги боролися за бездефектну поверхню автомобільного листа, за його високі пластичні властивості, ідеї і думки автомобілебудівників йшли все далі і далі. Змагання тривало до того моменту, коли нарешті технології металургів і технології машинобудівників зустрілися і втілилися в конкретному виробі. Створення кузова автомобіля ЛАДА 1118 Калина стало віхою в роботі металургів і машинобудівників, ознаменувало колосальний крок вперед технічного розвитку країни. Саме тому на презентації в музеї зібралися представники керівництва ВАТ "АВТОВАЗ", Магнітогорського, Новолипецького і Череповецкого металургійних комбінатів, Лисьвенського металургійного заводу - все ті, хто наближав сьогоднішня подія. А організував зустріч колег професор, академік Російської інженерної академії, радник з питань науки віце-президента по технічному розвитку ВАТ "АВТОВАЗ" А. К. Тихонов. За його безпосередньої участі створювалася ідеологія технології листа і застосування його у виготовленні кузова автомобіля ЛАДА 1118 Калина.

"Ми не звикли показувати частина будь-якого наукового праці, але каркас кузова автомобіля" Калина "того заслуговує, - сказав на зустрічі в Політехнічному музеї А. К. Тихонов. - У його конструкції втілилися всі найсучасніші вимоги з безпеки і корозійної стійкості. адже яким повинен бути автолист? Міцним, тонким, пластичним, довговічним. Тепер ці властивості у вітчизняного автолиста є! Треба віддати належне Новолипецькому металургійному комбінату, який освоїв для автомобіля ЛАДА 1118 КАЛИНА стали без атомів впровадження ля гарячого цинкування, що раніше не вироблялися в Росії. "Северсталь" домоглася необхідного нам якості поверхні на великій номенклатурі деталей. Лисьвенський металургійний завод провів реконструкцію фактично всіх ліній для електролітичного цинкування. Магнітогорський металургійний комбінат змонтував реверсивний стан і сучасну лінію гарячого цинкування. У новому кузові - 35% гарячеоцинкованим сталей, 13% електрооцинковані, 12% сталей підвищеної міцності, вперше освоєних і застосованих. Решта 40% - листові непокриті стали НЛМК, "Северстали" і ММК. Металурги і автомобілебудівники рухалися в роботі назустріч один одному. З огляду на, що кузов на 35% складається з гарячеоцинкованим сталей, автомобілебудівники в першу чергу змінили технології штампування і зварювання. Так як традиційна шліфування при виготовленні каркаса і навісних деталей перед фарбуванням стала неприйнятною (до деталей після штампування не повинен торкатися інструмент), зросли вимоги до геометрії лицьових деталей.

Сварка зажадала реконструкції зварювальних ліній для автомобіля ЛАДА 110, а також застосування двосторонніх електродів на монтируемой лінії зварювання для автомобілів ЛАДА 1118 Калина, збільшення струму зварювання і його автоматичного регулювання. Результат виправдав зусилля. Якщо на автомобілі ВАЗ 2101 було понад 500 деталей і близько 10 тисяч точок зварювання, то на ЛАДА 1118 Калина застосовано близько 350 деталей. Щоб їх з'єднати, треба було 4,5 тисячі точок зварювання, тобто їх стало більше ніж в два рази менше. Значить, у нового автомобіля щонайменше в два рази менше точок можливої ​​корозії, а на зварювання потрібно набагато менше праці ".

На представленому каркасі кузова можна побачити всі деталі, розглянути, з якого металу вони виготовлені і яким чином велася зварювання. Співробітники Політехнічного музею вже готуються зустріти юних відвідувачів, щоб розповісти їм про нові досягнення науки і технологій в нашій країні на прикладі автомобіля ЛАДА 1118 Калина.


Адже яким повинен бути автолист?