Золото або валюта: куди вигідніше інвестувати в Україні

Київ, 7 червня.

На Україні час зараз не найспокійніше. Курс часто змінюється, тому хочеться вкласти гроші так, щоб заощадження не знецінилися. Про те, як це зробити, розповів економіст, глава Украналітцентра Олександр Охрименко.

За його словами, на початку 2016 року можна було купити золотий злиток за ціною близько 1029 гривень за один грам. На даний момент його можна продати за ціною 996 грн за грам. Тобто збиток становить 3%. А якщо купити американський долар на початку року і продати зараз, то можна втратити тільки 2%.

Економіст відзначає, що на даний момент покупка золота або валюти може принести збитки. Крім того, доларові спекуляції завжди пов'язані з ризиком втратити заощадження.

Експерт рекомендує звернути увагу на депозити. Там фіксований і гарантований дохід. Якщо купити долари на початку року і розмістити на рік під 8% на депозит, то навіть хитання гривні не страшні, оскільки можна заробити на відсотках з депозиту. Однак якщо мова йде про покупку золота, то потрібно враховувати, що це довгострокові інвестиції.

Київ, 7 червня

Олександр Охріменко, економіст

«Коли говорять" золотий запас "на старість або на життя, то, як раз, і мають на увазі інвестиції не на п'ять місяців, а на роки, а то й десятиліття», - підкреслює Охріменко.

За його словами, на початку червня 2000 року можна було придбати золотий злиток за ціною близько 50 гривень за один грам. На даний момент якщо продати це золото, то дохід вийде солідний 126% річних. Однак можна було в червні 2000 року купити і американську валюту, тоді курс був 5,43 грн. І зараз отримати дохід в 28% річних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Охріменко про таємниче Меморандумі МВФ і платну медицину для українців

Експерт зазначає, що періодами вартість золота не тільки зростає, а й падає. У 2000 році ціна на золото в світі була 300 дол. За тройську унцію, а в 2011 році - 1900 доларів за унцію. Але на даний момент вона тримається на рівні в 1240 доларів. При цьому за поточний рік ціна на золото падала до рівня майже тисячі доларів, а потім знову росла. Це потрібно врахувати при покупці, щоб не купити, коли вартість знаходиться на піку.

В Україні велика маржа між ціною продажу і покупки золота. Буває, що різниця в ціні становить 10-20%. Охрименко підкреслює, що збитки в даному виді вкладень не рідкість. За його словами, варто робити «золотий запас» тільки з частини своїх заощаджень. І потрібно буде довго чекати.

Якщо депозити в нашій країні, це, як правило, - інвестиції на рік, то покупка золотих злитків - це з розрахунку на десять років мінімум. Тоді шанси на хороший дохід збільшуються. Не завжди варто продавати золото через два-три роки. За словами економіста, вкладення в золото варто розглядати як пенсійні.

«Інвестиції в золото можуть становити максимум 25% всіх ваших заощаджень або навіть 15%. Всі гроші інвестувати в золото не варто, як і не варто зовсім не інвестувати гроші в золото. Все потрібно робити з розумом, тоді і дохід буде хороший, і на пенсії буде з чим погуляти по курортам і ресторанам », - говорить Олександр Охрименко. «Інвестиції в золото можуть становити максимум 25% всіх ваших заощаджень або навіть 15%

Купівля золота - довгострокова інвестиція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Охріменко: Якщо здати металургію на лом, російський газ не потрібен

Приєднуйся до нас на каналі в Яндекс.Дзен