Вартість золота на сьогодні за 1 грам

  1. Курс покупки і продажу золота в Ощадбанку Росії на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам
  2. Яка механіка встановлення ціни на кожен день?
  3. Облікова ціна на золото в Центробанку Росії (ЦБ РФ) на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам
  4. Подорожчання золота в зв'язку з очікуванням додаткового стимулювання економіки

Якщо ви зацікавилися найдавнішим способом інвестування - вкладенням коштів в дорогоцінні метали, ви не зможете пройти повз важливої ​​теми: від чого сьогодні залежить вартість 1 грама золота, наприклад, в Ощадбанку Росії? Хто її встановлює?

Будь-яка людина, тим більше має справу з можливим ризиком, хоче контролювати ситуацію, а контроль починається зі збору перевіреної інформації.

Ось наприклад, котирування на золото в Ощадбанку.

Курс покупки і продажу золота в Ощадбанку Росії
на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам

Купівля:

2587 руб.

продаж:

2939 руб.

Як стверджують аналітики, ціна на жовтий метал залежить скоріше від попиту, ніж від пропозиції Як стверджують аналітики, ціна на жовтий метал залежить скоріше від попиту, ніж від пропозиції. Пов'язано це з тим, що видобуток золота постійна, тобто зі світових земних надр кожен день видобувається приблизно однакову кількість золота, відповідно пропозиція обмежена обсягами видобутку.

Однак, попит на дорогоцінний метал визначається набагато більшою кількістю чинників. Загострення геополітичної обстановки, зростання цін на енергоносії та продовольство, падіння біржових курсів, будь-які негативні події (природні і техногенні) світового масштабу - значний список далеко не всіх факторів, які тим чи іншим чином визначають курс золотасегодня.

Яка механіка встановлення ціни на кожен день?

Дані повноваження покладені на Центральний Банк Росії. Головна банківська структура, орієнтуючись на ситуацію на світовому ринку золота, коригує ціну і встановлює таким чином, щоб вартість грама золота не була на шкоду національної економіки і не дестабілізувала власну валюту.

Однак, Росія не є хоча б один зі світових центрів по операціях із золотом, відповідно значення вартості 1 грама золота є похідною від світового значення цін.

Історія вибрала столицю Великобританії в якості місця народження офіційної ціни на золото - і майже три століття Лондон сумлінно виконує функцію відправною точкою ціноутворення. Зараз ціна встановлюється за допомогою Лондонського фіксингу, який являє собою світовий еталон ціни за грам золота. Це таємниче дійство відбувається два рази в день - о 10.30 ранку і о 15.00 за лондонським часом.

Суть фіксингу відносно проста, як і відносно прості кращі стратегії Форекс : П'ять провідних світових учасників ринку Deutsche Bank, Société Générale, HSBC, Scotia Mocatta і Barclays Capital визначають рівноважну ціну на золото в певний момент часу відповідно до поточного попиту і пропозицією.

Потрібно відзначити, що фіксинг на золото значиться в трьох валютах за одну тройську унцію: долари США, фунт стерлінгів і євро. Але оскільки долар є світовою резервною валютою, ціна на золото визначається саме в американських доларах.

Центробанк орієнтуючись на лондонську рівноважну ціну, тобто фіксинг, визначає ціну за грам золота в рублях. В ціну обов'язково включаються витрати на транспортування, митні збори та інші витрати, які неухильно виникають при імпорті золота в Російську Федерацію. І імпорт на жаль тільки зростає, незважаючи на те, що золоті копальні Росії як і раніше видають дуже хороші обсяги дорогоцінного металу.

О 14.30 за московським часом ЦБ оголошує ціну за грам золота на сьогодні, дана інформація підхоплюється ЗМІ і паралельно публікується на сайтах ЦБ, Ощадбанку та інших.

Облікова ціна на золото в Центробанку Росії (ЦБ РФ)
на сьогодні 07.05.2019 за 1 грам

Коливання ціни на золото в залежності від новин з Європи та США

Як відомо, курс долара США, втім, як і інших світових валют, коливається в залежності від світових новин, а також від виступів і заяв політичних лідерів, які на даний момент прагнуть зберегти єдність Європейського союзу. Таким чином, ціни на золото теж не стоять на місці, відбувається постійне коливання ціни на золото.

Завдання фахівців полягає в тому, щоб намагатися вгадати «поведінку» курсу валют і цін на золото. Наприклад, в минулому кварталі аналітики прогнозували зростання ВВП на 1.4%, на ділі виявилося, що її зростання склало 1,5%. Як видно, знаючі люди були близькі в своїх прогнозах.

Що ж стосується індексу споживчих настроїв, які надає Мічиганський університет і відображає ступінь довіри домогосподарств в економіці Американців, то в липні 2012 року він впав до 72,3 пункту, замість 73,2 в червні, хоча аналітики думали про незмінність цього показника.

Так, недавно перші особи Німеччини і Франції ще раз підкреслили свій намір докласти всіх зусиль для збереження єврозони. При цьому вони закликали всіх членів Європейського союзу до підтримки «потопаючих» країн і вказали на створення єдиного механізму спостереження за банками єврозони.

Якщо говорити про зростання цін на золото, то протягом 2011 року відбулося збільшення цього дорогоцінного металу на 10%. Але і тут не спостерігається якоїсь стабільності: вартість золота постійно то підвищується, то зменшується.

Головною причиною підтримки рівня цін на золото на висоті інвестори пов'язують з тим, що це основна і найбільш безпрограшна альтернатива нестабільності валют і постійних коливань акцій світових компаній. При цьому спостерігається зростання боргів європейських країн і зростання інфляційних процесів в різних країнах.

Вартість золота на сьогодні дещо зросла, що можна пов'язати з заходами з підтримки економіки Федеральним резервом США і ЄЦБ. Вартість грама золота зросла і на Нью-Йоркській біржі Comex, зараз ціна дорогоцінного металу дорівнює 1618,7 $ за унцію.

Подорожчання золота в зв'язку з очікуванням додаткового стимулювання економіки

Говорити про подальшу поведінку ціни на золото поки рано. Як стверджують трейдери, тут все буде залежати від політики поведінки центральних банків. Так, основними подіями, на які варто звернути увагу - це засідання федерального резерву Сполучених Штатів Америки (31 липня і 1 серпня) і Банку Англії з ЄЦБ 2 серпня. Вони повинні опублікувати рішення з питань кредитно-грошової політики.

Інвестори та інші зацікавлені особи сподіваються на позитивний результат вирішення гострих питань - відбудеться пом'якшення поточного монетарного курсу, що поліпшить отже слабку макроекономічну статистику окремих регіонів в світі.

Доказом цього є зниження індексу споживчої та підприємницької довіри в європейській зоні. І тут навіть припущення аналітиків були невірні - відбулося більше зниження індексу, ніж це передбачалося.

Вартість золота за грам не так сильно збільшилася, як це передбачалося раніше через новини з Італії. Справа в тому, що Міністерство фінансів Італії розмістив на біржі довгострокові боргові цінні папери на більшу суму, що не на ту, що планувалося раніше. Але цим все не обійшлося: на жаль для країни, стався спад прибутковості п'ятирічних і десятирічних паперів. Все це і зірвало кілька плани світової біржі.

Тим не менше, починаючи з 1920 року, спостерігається одинадцятирічний період зростання цін на золото, по всій видимості, вартість 1 грама золота і не планує падати найближчим часом. Тим більше зацікавлені особи постійно намагаються підтримати його вартість різними способами і з різних причин.

Інвестори пояснюють це тим, що підтримка вартості золота на потрібному рівні врятує їх і світові компанії від краху, який загрожує їм через нестабільність валют і прискорення інфляційних процесів в ряді країн. Саме з цих причин вартість золота сьогодні не є низькою і не падає в ціні, тому й відсотки за вкладами завжди приблизно однакові.

Причому підвищення ціни на золото відбувається незалежно від того, в якому співвідношенні будуть євро до долара. Нещодавно можна було спостерігати зростання цін на золото на тлі зміцнення євро до курсу долара. Сталося дане зміцнення європейської валюти після новин про присвоєння європейській економіці фінансової стабільності. Таким чином, золото неухильно зростає в ціні, поки відбувається боротьба світових валют між собою.

Зниження курсу долара по відношенню до євро можна пояснити натхненням, що з'явилися в фінансовому середовищі після заяв члена ради керуючих Евальд Новотни, що представляє інтереси Європейського Центробанку. У заяві говорилося, що європейські політики не виключають можливість надання банківським організаціям ESM статусу. Якщо це станеться, то банки зможуть отримувати кредити від Центробанку нужденним країнам, у яких виникнуть фінансові труднощі в майбутньому.

Аналітики якраз саме цю новину і пов'язують зі збільшенням вартості золота на світовому ринку. Вони вважають, що це спровокувало зростання ціни на золото. Одночасно з цим інвестори не змогли не звернути увагу і на інші новини зі Сполучених Штатів: в червні 2012 року спостерігався значний спад продажів нових будинків в країні. Зменшення склало 8,4% в порівнянні з попереднім місяцем. При цьому, кількість продажів будинків в червні є найнижчим за поточний рік. У цьому питанні прогнози фахівців виправдалися з точністю до навпаки. На жаль, для аналітиків, обсяг продажів не тільки не збільшився, як вони планували, а досяг найменших величин.

Все це вкотре підтверджує те, що планувати і прогнозувати в світовій економіці дуже непросто. А потрібно!

Причому вартість курсу валют і ціни на золото та інші дорогоцінні метали дуже чутливі не тільки до подій в світовій економіці, вони миттєво реагують навіть на виступи, заяви світових політиків і шанованих людей. Щоб хоч якось убезпечити себе від великих ризиків, інвестори і вирішили підтримувати вартість золота на певному рівні, не допускати його падіння.

Хто її встановлює?
Яка механіка встановлення ціни на кожен день?