Стерлінгове срібло 925 проби: що це таке, властивості, кільця з Китаю

 1. Відмінності Срібні
 2. Догляд за стерлінговим сріблом
 3. Фізичні та хімічні властивості срібла 925 проби
 4. Ціни на стерлінгове срібло
 5. Стерлінгове срібло з Китаю
 6. Стерлінгове срібло 925 проби з Китаю: відгуки

Протягом багатьох століть срібло використовувалося, як монетний метал, і до XX століття навіть частіше золота. Але починаючи з останньої чверті XIX століття, провідні економічні держави світу (США і Великобританія) почали поступово виводити зі світової грошової системи та набуло статусу символічної валюти.

Але починаючи з останньої чверті XIX століття, провідні економічні держави світу (США і Великобританія) почали поступово виводити зі світової грошової системи та набуло статусу символічної валюти

Сьогодні срібло - це самий використовуваний елемент, який застосовується в ювелірній справі, при виробництві предметів посуду та інших виробів. Медицина також визнала приголомшливі властивості срібла: його додають в мазі, очні краплі, загоюють пов'язки, інші протимікробні засоби.

Відсоток чистого металу, що міститься в сплаві, називається пробою. В силу своєї пластичності срібло без домішок проби 999 для виготовлення ювелірних виробів не застосовується. Тому у виробництві більше поширені його сплави.

Срібло 925-ої проби отримало найменування Срібні. Один кілограм такого сплаву містить 925 грамів срібла і 75 грам легирующего металу.

Найменування «стерлінгове срібло» походить від англійського easterling silver ( «срібло з східних земель») - метал, який застосовувався для карбування монет в північній Німеччині.

Стерлінги володіли значною міцністю і сліпучим сяйвом, тоді як чисте срібло деформувалося і дуже скоро приходило в непридатність. На срібні монети в той час можна було купити різноманітні прикраси, предмети побуту та інші цінності.

Згодом назва перетворилася в sterling silver і стало рівнозначно «монетному сріблу». А в XII столітті англійський король Генріх II зробив схожий сплав еталоном монет Англії. Він згодом і став прототипом нинішнього фунта стерлінгів.

Відмінності Срібні

Срібло - лат. argentum, старослов'янську - сьребро, англ. - silver - 47-й елемент періодичної системи Д. І. Менделєєва - ковкий, пластичний метал сріблясто-білого відтінку.

Найістотніше його недолік - це поява нальоту сульфіду під впливом зовнішніх факторів (наприклад, сірководню, який може міститися в повітрі). Цей недолік і привів до необхідності створення металу, стійкого до впливу сірчистих сполук. Таким металом і стало стерлінгове срібло, яке використовується виключно в ювелірній галузі, для виробництва статуеток, сервізів.

Банківські злитки відливають зі срібла 999 проби. Що стосується промислового застосування - у виробництві використовують або 100% срібло в малих кількостях, або низькопробні сплави.

Температура, необхідна для змішування срібла і міді становить 1640 градусів за Фаренгейтом. Саме така температура необхідна для отримання рівномірного сплаву. З Срібні виготовляється велика частина прикрас, деталі інтер'єру і навіть статуї.

Примітно, що в суміш може входити тільки один метал. Для підвищення зносостійкості, поліпшення якості та зміни забарвлення проводилися експерименти з застосуванням інших металів.

Наприклад, мідь замінювали цинком, германієм, платиною, а в якості добавок застосовували кремній і бор. Справа в тому, що такий сплав відносно дешевий у порівнянні, наприклад, з германієм або кадмієм, який не дає виробам псуватися, але значно збільшує їх вартість.

Сплав з алюмінієм буде коштувати недорого, але матеріал виходить надмірно пористий. До того ж істотним недоліком таких домішок може послужити помилка в пропорціях, що призведе до ранньої псування вироби, появі білуватий наліт втрати своїх візуальних характеристик.

Тому так чи інакше, матеріал з використанням міді залишився стандартом.

Догляд за стерлінговим сріблом

Справжнє срібло 925 проби довго не потемніє і залишиться бездоганно білим на довгі роки. Воно не піддається впливу таких факторів, як піт, бруд і жир навіть при безперервній шкарпетці.

Проте для збереження незмінного виду і краси виробів з стерлінгового срібла, потрібно дотримуватися нескладних правил:

 1. Якщо прикраса або виріб не використовується, то щоб метал не потемнів під впливом сонячних променів, зберігати його краще в мішечках з щільної тканини в темному сухому місці. Тканина максимально захистить срібло від шкідливого впливу зовнішніх факторів.
 2. Очищення проводиться теплою водою і засобом для миття посуду. Потім необхідно сполоснути виріб проточною водою і насухо витерти. Ні в якому разі не проводити механічне чищення. Подібні дії можуть привести до пошкодження покриття. Обробку необхідно проводити серветкою для ювелірних виробів, просоченої спеціальною рідиною. Якщо таким методом очистити темний наліт не вдалося - рекомендується скористатися зубним порошком, розчином нашатирю або перекису водню і потім натерти виріб до блиску м'якою тканиною.

При правильному використанні і зберіганні прикраси або столові прилади прослужать своєму господареві довгі роки, не втративши при цьому свого первісного вигляду.

Неповторний блиск і яскравість сріблу 925 проби надають спеціальні методи обробки, такі як, наприклад, покриття білим родием. Родованим срібло не просто привабливо на вигляд, але і характеризується стійкістю до корозії і різних ушкоджень. Стерлінгове срібло, з родієвим покриттям гідно оцінений виробниками і визнано великими ювелірними будинками.

Крім родію, срібло 925 проби також покривають тонким шаром оксидованого срібла. При такій обробці виріб набуває зістарений вигляд, що особливо подобається любителям вінтажного стилю. У таких виробах опуклі частини зберігають природний сріблястий колір, виділяючись на тлі більш темних увігнутих частин.

Фізичні та хімічні властивості срібла 925 проби

Фізичні властивості:

 1. Срібло відбиває близько 95% видимої частини спектра, що виділяє його серед інших металів. Саме з срібла кілька тисячоліть тому люди почали робити дзеркала, які в ту пору коштували дуже дорого. Аналоги сучасних скляних дзеркал з'явилися лише близько 600 років тому.
 2. Велика теплопровідність - ще одне відмітна властивість срібла, що робить не зовсім зручним використання виготовленої з неї посуду.
 3. Найважливіша властивість срібла - його висока електропровідність. При температурі +20 градусів Цельсія електропровідність срібла набагато вище, ніж у інших елементів.
 4. Стерлінгове срібло надзвичайно затребуваним і любимо ювелірами. Будучи рідкісним елементом, що входять в групу дорогоцінних металів поряд з золотом і платиною, крім інших властивостей, воно також характеризується хорошою стійкістю до корозії.
 5. З таким металом легко працювати, як і з чистим сріблом: він міцний, і ковкий, повільно окислюється і добре чиститься. З нього можливо виготовляти найтонші ажурні візерунки, які надають витонченість і неповторний стиль прикрас.
 6. Стерлінгове срібло біліше чистого металу і його версій, що мають більш низьку пробу, що робить його схожим з платиною.

Хімічні властивості: Хімічні властивості:

 1. Як і всі благородні метали, срібло 925 проби є інертним, однак, найбільш реакционноспособним. Так, на відміну від золота і платини, срібло розчиняється в азотної та сірчаної кислоти, ртуті, але не розчиняється в спирті, вступає в реакцію з галогенами (наприклад, йодом).
 2. При нагріванні метал проявляє адсорбирующие властивості по відношенню до газів - кисень, водень, аргон і іншим.
 3. Крім цього, срібло вкрай чутлива до дії сірководню, легко вступає з ним в реакцію, утворюючи на своїй поверхні темний наліт - не що інше, як сульфід срібла.

Ціни на стерлінгове срібло

Аналіз ринку дорогоцінних металів, показав, що за останні кілька років попит на стерлінгове срібло зростає. Відповідно, зростають і ціни на вироби. Аналітики сходяться на думці, що така тенденція укупі зі зменшенням запасів срібла на планеті, продовжиться і далі.

Вартість срібла 925 проби за 1 грам залежить від фірми і країни-виробника, самого виробу, способу його продажу і можливості подальшого викупу.

Так, купити стерлінгове срібло 925 проби в ломбарді можна за досить низькою ціною - близько 20 рублів за грам. Якщо ж говорити про придбання готових виробів, рам для картин, свічників або прикрас в магазині, то тут ціна срібла буде вже близько 600 рублів за 1 грам. На біржі один грам срібла коштує в середньому 55 рублів.

Таким чином, проба срібла 925 досить популярна і доступна, вкладення в покупку цього металу в якості довгострокової інвестиції досить вигідні.

Стерлінгове срібло з Китаю

Технологія виробництва Срібні ідентична у всіх країнах. Встановленого стандарту дотримуються всі виробники. Але ставлення до сплаву в різних країнах різний.

Наприклад, саме через наявність домішок стерлінгове срібло не визнається в Японії. Тому і ціна на нього дуже низька, так як сплав неходовий. У Франції, навпаки, найвищу пробу має тільки стерлінгове срібло. А ювелірні вироби виготовляються зі срібла 800-ї проби.

У Росії вже кілька століть яскраве, сяюче срібло використовують для виробництва посуду.

В останні роки збільшилися поставки Срібні з Китаю. Його якість, на перший погляд, не поступається матеріалами, які привозили з інших країн, а ціна нижча за рахунок різниці у вартості валют і низької вартості робочої сили в Китаї.

Нерідкі випадки продажу підробок з міді, які видаються за срібло. Камені також часто підробляються і видаються за дорогоцінні. Але в більшості випадків непорозуміння трапляються через неправильний переклад, т. К. Слово silver може просто характеризувати колір - сріблястий.

Тому при покупці прикрас через інтернет потрібно обов'язково перевіряти сертифікат якості, а при пошуку додавати до запиту цифру 925. Ще один спосіб шахрайства - маркування. Недбайливі продавці дуже часто намагаються видати підробку за справжнє срібло. Наприклад, ланцюжки з стерлінгового срібла 925 проби - срібною в них може бути тільки застібка, а решта - копійчаний сплав, але ця інформація приховується, а маркування приписується всьому виробу.

Тому перш ніж купувати прикраси з Срібні особливо через інтернет, необхідно досконально вивчити інформацію про продавця, його рейтинг і порівняти ціну за товар. Занижені ціни зазвичай служать показником низької якості або підробки.

Стерлінгове срібло 925 проби з Китаю: відгуки

Судячи з відгуків, залишеним покупцями на сайтах продажу товарів з Китаю, приблизно в 80% випадків прикраса з формулюванням «срібло 925-я проба Китай» відповідає заявленій якості.

Вартість виробів зі срібла 925 проби через торгові інтернет-платформи набагато нижче, ніж в ювелірних магазинах. Різниця може становити 233 рази при однаковій якості.

Таким чином, при дотриманні певних запобіжних заходів, можна без побоювання купувати стерлінгове срібло, привезене з Китаю, т. К. За своїми характеристиками і якістю такої метал нічим не відрізняється від своїх дорогих аналогів.