Скільки грам в унції золота

Ви напевно чули в фінансових новинах, що на світовому товарному ринку банківських металів золото вимірюють не в грамах, кілограмах чи тоннах, а в унціях. І не просто в унціях, а в особливих - тройських (troy ounce). Виникає цілком логічне запитання: що це таке, тройська унція і як перевести ці цифри в звичні нам грами. Скільки грам в унції золота?

Тройська унція - це приблизно 31,1035 грама. Чому приблизно? Тому що банки округлюють цю цифру до тисячних часток (0,001), а абсолютна, точне значення номінального ваги в одну унцію при перекладі в грами отримує цілих сім цифр після коми (31,1034768) і швидко перевести точну вагу з унцій в грами не вийде навіть за допомогою калькулятора.

Свою назву ця міра ваги благородного металу отримала по імені французького міста Труа, який був одним з «вузлових» торгових і фінансових центрів середньовічної Європи. В Труа «стікалися» купці і фінансові потоки з усього тодішнього цивілізованого світу. Природно, таке розмаїття грошових коштів вимагало певних одиниць виміру для обміну середньовічної валюти. А вага в 1 унцію (плюс-мінус 30г) був досить поширеним для великих золотих монет різних країн того часу. Ось його і взяли як загальну точку відліку.

Сьогодні щоденну вартість золота визначають як котирування тройської унції по відношенню до долара США. Називається ця процедура Лондонським фіксинг, так як відбувається встановлення ціни на Лондонському ринку золота, два рази на день. Перше котирування встановлюється в 10:30 за Гринвічем (13:30 за Києвом), друга - о 15:00 (18:00 за московським часом).

У встановленні всесвітньої ціни на золото беруть участь великі банки різних країн, такі як Société Générale, Barclays Capital, Deutsche Bank, Scotia Mocatta, HSBC і інші.

Поділитися

Скільки грам в унції золота?
Чому приблизно?