Паладій ціна в рублях за 1 грам і в $ за тройську унцію

  1. Паладій ціна в рублях за 1 грам
  2. Паладій ціна встановлюється в декількох місцях

Паладій ціна на біржі сьогодні показана на онлайн-графіку нижче. Вартість виражена в доларах за одну тройську унцію (1 т.у. = 31,1 г).

Паладій ціна в рублях за 1 грам

Паладій - це благородний метал, який отримують в основному при обробці сульфідних руд   міді   ,   срібла   і   нікелю Паладій - це благородний метал, який отримують в основному при обробці сульфідних руд міді , срібла і нікелю . Володіє сріблясто-білим відтінком, а також рядом корисних властивостей - зносостійкість (стійкість до корозії), пластичність, теплостійкість і ін.

Метал широко застосовується в різних галузях промисловості: виступає як каталізатор при високотемпературної переробки нафти ; застосовується для очищення водню; використовується в автомобілебудуванні і електротехніці при виробництві аерокосмічної та військової техніки; електричні контакти покривають паладієм для попередження іскріння.

Іншими важливими сферами застосування є медицина (з паладію виробляють медичні інструменти) і ювелірна справа (біле золото отримують в результаті сплаву паладію з золотом ). У банківській сфері мають місце монети з даної сировини, а також подекуди є можливість зберігати грошові кошти в відповідних злитках (в Росії дана практика дозволена, на відміну від ряду інших країн, де це заборонено).

Паладій ціна встановлюється в декількох місцях

  1. На міжнародному ринку в Лондоні (The London Palladium and Platinum Fixing Company) в доларах США за тройську унцію.
  2. Банком Росії - в російських рублях за один грам.
  3. У терміновій секції РТС-ММВБ - в $ за тр. унц. (Ф'ючерсний контракт на паладій). Даний інструмент є розрахунковим, його ціна базується на вартості міжнародного ф'ючерсу. Поточні котирування представлені в таблиці зліва (цифра практично повністю збігається з даними на вищенаведеному графіку). Інструмент доступний російським спекулянтам і інвесторам.

Видобуток і споживання

Основними країнами-постачальниками сировини є Росія (41%), ПАР (38%), Канада (9%), США (6%) та інші країни (6%). Головні споживачі - Європейські країни, Японія, КНР і Північна Америка.

Найбільшою російською компанією з видобутку паладію є ГМК Норільський Нікель , Що має багаті родовища сировини на території РФ. У ПАР - це Impala Platinum і Anglo Platinum, в США - Stillwater Mining Company.

Альтернативним способом інвестування в даний метал, крім ф'ючерсного контракту, є покупка акцій видобувних компаній, тому що паладій ціна безпосередньо впливає на капіталізацію цих організацій.