Паладій: ціна в 2015 році за грам, прогноз, в тому числі в Ощадбанку і в Україні

 1. Сфери застосування паладію
 2. Ринкові котирування паладію
 3. Котирування паладію в Україні
 4. Прогноз на 2015 рік

Паладій, ціна на який коливається зазвичай в межах 700-800 доларів США в перерахунку за тройську унцію дорогоцінного металу, останнім часом стає все більш перспективним в інвестиційному плані. Постійне зниження ринкових котирувань золота і срібла, яке стало вже тенденцією, змушує інвесторів звернути свою увагу на платиноїди. Які ж інвестиційні перспективи дорогоцінних металів платинової групи, в цілому, і паладію, зокрема? Як буде змінюватися ціна на паладій в 2015 році? Про це та багато іншого поговоримо в цій статті.

Сфери застосування паладію

Для того щоб розуміти перспективи інвестицій в паладій, необхідно зорієнтувати наших інвесторів в сферах застосування цього дорогоцінного металу, які багато в чому зумовлюють його інвестиційну привабливість.

Паладій є одним з унікальних дорогоцінних металів, які користуються стабільним промисловим попитом. Основними сферами, в яких використовують паладій, є:

 • автомобільна промисловість;
 • електроніка;
 • медицина (в тому числі, і стоматологія);
 • хімічна промисловість;
 • ювелірне виробництво та інші.

Одними з найбільших споживачів паладію є автомобільні концерни, які використовують цей дорогоцінний метал при виробництві каталізаторів допалювання вихлопних газів, які мають назву - «нейтралізатори».

З огляду на відносну дешевизну паладію (в порівнянні, наприклад, з іншим металом платинової групи - платиною), варто відзначити унікальну його перспективність. Багато експертів відзначають, що можливості заміни дорогої платини дешевшим паладієм - практично безмежні.

Відмінною характеристикою дорогоцінних металів платинової групи є те, що всі вони, як правило, - відмінні каталізатори. Наявність паладію в певному сплаві також обумовлює протікання і інших важливих хімічних реакцій. Так, наприклад, паладій прискорює гідрування органічних продуктів в більшості випадків набагато краще такого випробуваного часом каталізатора як нікель.

Це важливо! Ряд великих виробників таких органічних і неорганічних продуктів як сірчана, оцтова і азотна кислоти, хлор, аміак, вибухові речовини, каустична сода та інші не можуть обійтися у своїй діяльності без унікального каталізатора - паладію.

У сфері електроніки паладій активно застосовується при виробництві керамічних конденсаторів для:

 • мобільних телефонів;
 • пейджерів;
 • комп'ютерів;
 • широкоекранних телевізорів і інших електронних приладів.

Використання паладію в автомобільній промисловості при виробництві автомобільних каталізаторів почалося в сімдесятих роках минулого століття. До цього моменту найбільший обсяг даного дорогоцінного металу споживався сферою електроніки. У зв'язку з цим нововведенням автомобільна промисловість стала лідером споживання паладію.

Це важливо! З огляду на той факт, що в європейських країнах, а також в Сполучених Штатах Америки, на законодавчому рівні вводяться все більш жорсткі правила щодо контролю за рівнем вихлопних газів, промисловий попит на паладій в цих країнах невблаганно зростає.

Російська Федерація сьогодні не відноситься до країн, які використовують автомобільні каталізатори на увазі низької якості палива. Однак відповідні технології з виробництва автомобільних каталізаторів в Російській Федерації присутні. Експерти відзначають потенційну можливість появи на російському ринку автомобільних каталізаторів, що, безсумнівно, призведе до зростання промислового попиту на даний дорогоцінний метал в Росії.

Говорячи про використання паладію в медицині, варто відзначити, що «побратим» даного дорогоцінного металу - платина, вже активно застосовується в онкології при виробництві спеціальних платинових препаратів, спрямованих на лікування злоякісних пухлин. Сьогодні науково-дослідні інститути і окремі компанії зайняті пошуком інших біоактивних препаратів, що містять в собі сполуки інших металів платинової групи (в тому числі і паладію).

У хімічній промисловості паладій використовується в якості сировини для виробництва паладієвих мембран, які, в свою чергу, використовуються у виробництві надчистого водню та інших реакцій дегідрування. Нові розробки, які ведуться в галузі хімічної промисловості сьогодні, дозволяють розширити можливості застосування паладію в хімічній промисловості.

У ювелірній промисловості паладій використовують в сплавах з іншими дорогоцінними металами, наприклад:

 • золотом;
 • сріблом;
 • платиною.

Застосування паладію в ювелірному секторі дозволяє отримати прикраси з білого золота і платини.

Ринкові котирування паладію

Динаміку цін на паладій можна розглядати з різних сторін:

 • біржові котирування;
 • облікові ціни ЦБ РФ;
 • котирування паладію по ОМС.

На біржі NYMEX котирування паладію за останній місяць змінювалися наступним чином:

[Table id = 46 /]

Паладій, ціна на який коливається зазвичай в межах 700-800 доларів США в перерахунку за тройську унцію дорогоцінного металу, останнім часом стає все більш перспективним в інвестиційному плані

Графік динаміки котирувань паладію Nymex (1-25 березня 2015 року)

Вартість однієї тройської унції паладію тут за місяць знизилася на 54,2 доларів США.

Облікові ціни Центрального банку Російської Федерації на паладій в березні 2015 року виглядали наступним чином:

[Table id = 47 /]

Графік динаміки облікових цін на паладій ЦБ РФ (1-25 березня 2015 року)

Котирування паладію по ОМС в «Ощадбанку Росії» в березні 2015 року змінювалися наступним чином:

[Table id = 48 /]

[Table id = 48 /]

Графік динаміки котирувань паладію по ОМС в Ощадбанку Росії (1-25 березня 2015 року)

Таким чином, загальна тенденція котирувань паладію в березні 2015 року - негативна.

Котирування паладію в Україні

Котирування паладію в Україні згідно з курсом Національного банку України в березні 2015 року виглядали наступним чином:

[Table id = 49 /]

Таким чином, за двадцять п'ять днів березня вартість однієї тройської унції паладію в Україні знизилася на 4 257,52 гривень в перерахунку за одну тройську унцію золота або на 136,8824 гривень в перерахунок за один грам золота.

Прогноз на 2015 рік

Загальною тенденцією для всього ринку дорогоцінних металів сьогодні є негативна динаміка котирувань всіх без винятку дорогоцінних металів. Зниження котирувань паладію спостерігається вже тривалий час, зі змінним успіхом змінюючись короткими періодами зростання цін.

А чи знаєте Ви, що єдино можливим каталізатором зростання котирувань паладію є промисловий попит на цей дорогоцінний метал, який надає регулярну підтримку цього дорогоцінного металу, не дозволяючи його котируванням знизиться нижче потенційно прогнозованого рівня.

Проте, світові запаси паладію неухильно скорочуються. Як відомо нашим інвесторам, обмеженість світових запасів певного дорогоцінного металу виступає одним з фундаментальних чинників, які зумовлюють зростання ринкових цін на дорогоцінний метал.

Останні статистичні дані показують, що поряд зі скороченням світових запасів паладію спостерігається стабільне зростання попиту на нього, головним чином, з боку провідних світових промисловців.

Іншою стороною цієї медалі є те, що в умовах скорочення обсягів паладію в світі промисловці починають звертати увагу на інші альтернативні ресурси - шукати заміну паладію, що, в свою чергу, може зіграти злий жарт з ринковими цінами на нього.

Багато експертів і аналітики ринку дорогоцінних металів в своїх прогнозах щодо потенційної вартості паладію в 2015 році керуються другою умовою, про який ми згадали вище, і говорять про те, що котирування паладію продовжать своє зниження.

Тим часом, подумки переносячи в 2016 рік експерти прогнозують новий сплеск позитивної динаміки котирувань паладію в разі проведення розробок на нових родовищах паладію, основна частка яких зосереджена на території Російської Федерації.

Таким чином, перспективи інвестицій в паладій в 2015 році - невтішні. Зростання котирувань паладію можливий не раніше 2016 року.

Які ж інвестиційні перспективи дорогоцінних металів платинової групи, в цілому, і паладію, зокрема?
Як буде змінюватися ціна на паладій в 2015 році?