Аналітичний огляд: Ринок золота

  1. МВФ підкинув золотка
  2. Українців потягнуло на блискуче

14 вересня ціна на банківське золото на міжнародному ринку подолала рубіж в $ 1000 за тройську унцію. Для багатьох інвесторів це стало приводом звернути увагу на золото як об'єкт інвестування. Як результат - на золото виросли і попит, і ціна. Варто відзначити, що в цей же час збільшилася і волатильність котирувань на дорогоцінний метал.

МВФ підкинув золотка


За минулі два тижні (з 14 по 25 вересня) вартість золота мала стійку тенденцію до зростання. У той же час варто відзначити, що минулого тижня вийшла новина, помітно охолодити запал інвесторів. Так, стало відомо, що МВФ вирішив продати на міжнародному ринку більше 400 тонн золота зі своїх запасів. Продаж такого великого обсягу золота може внести істотний дисбаланс між попитом і пропозицією на світовому ринку золота. Поточний стан ринку не дозволяє знайти покупців на таку велику кількість металу, що однозначно може привести до зниження його вартості в два і більше разів. МВФ, розуміючи всю проблематичність такого становища, заявив, що продаж металу буде проводитися частинами протягом кількох років. Це дозволить не обвалити вартість золота і зберегти доходи інвесторів, які вклали кошти в золото.

Частково ця інформація заспокоїла ринок, хоча і залишила негативну складову при оцінці перспектив цього ринку. Багато інвесторів задумалися, що якщо МВФ вирішив позбутися від більшої частини свого золотого запасу, чи не означає це, що аналітики Фонду не бачать перспектив для золота в майбутньому. Рішення МВФ позбутися золота виглядає як «втеча» з цього фінансового активу. Тому в кінці минулого тижня песимістичні настрої почали помітно переважати на світовому ринку золота. Крім того, долар почав зміцнюватися по відношенню до інших валют, що традиційно негативно відбивається на вартості металу. Як результат 25 вересня ціна золота на світовому ринку знизилася до $ 995 за тройську унцію.

14 вересня ціна на банківське золото на міжнародному ринку подолала рубіж в $ 1000 за тройську унцію Українців потягнуло на блискуче


З огляду на динаміку зміни ціни дорогоцінного металу на міжнародному ринку, Національний банк України також істотно змінив офіційну ціну золота. Якщо ще 14 вересня НБУ оцінював 1 грам золота в 256 грн., то 25 вересня, його вартість становила майже 262 грн.

Більшість комерційних банків також підвищили ціну продажу і покупки дорогоцінних металів. Станом на 25 вересня 2009 року найдешевше можна було купити золото в Правекс-Банку: за 1 грам в ньому просили 281 грн. Найбільш щедру пропозицію на покупку виставив банк «Київська Русь» - 270 грн. за грам. Варто відзначити, що як об'єкт інвестування банківське золото стало набагато популярнішим в Україні. І в результаті обсяги угод з дорогоцінними металами суттєво зросли протягом минулих двох тижнів.

У найближчій перспективі ціна на банківське золото буде залежати від подій на міжнародному ринку валют.

Якщо долар США і далі буде зміцнюватися, ціна на золото буде прагнути до позначки $ 980 за унцію. Якщо ж зміцнення долара США буде короткочасним, то швидше за все, повернення ціни на золото вище $ 1000. відбудеться вже найближчим часом. Але ось подальша динаміка буде багато в чому залежати від інформації, коли ж МВФ почне розпродавати свій золотий запас.


Вікторія Кернеш
аналітик інвестфонду «Інтерфон»

Читайте також: Курс валют: Долар ослабнув на тлі низьких процентних ставок в США