Як купити срібло в Ощадбанку: ціна і особливості покупки

 1. Особливості інвестицій в срібло
 2. Як купити
 3. Динаміка зміни ціни
 4. Ціна срібла в Ощадбанку
 5. Види срібних злитків
 6. Як зберігати злитки
 7. Переваги зберігання в Ощадбанку
 8. Правильна упаковка злитків
 9. Документи, що підтверджують власність
 10. Чи можна продати в Ощадбанку срібло, колишнє на домашньому зберіганні?
 11. Інвестиційна привабливість срібла і альтернативи

Люди, які мають вільні кошти, часто замислюються над тим, яким чином ці кошти можуть бути не тільки збережені, а й примножені

Люди, які мають вільні кошти, часто замислюються над тим, яким чином ці кошти можуть бути не тільки збережені, а й примножені. Таких способів існує чимало, одним з найпопулярніших вже давно є інвестування коштів в дорогоцінні метали. Тут також є вибір, все більшої популярності набуває покупка срібла в Ощадбанку.

Особливості інвестицій в срібло

Інвестиції в срібло є не настільки популярними, як в золото, але, якщо грамотно підійти до цього процесу, то можна отримати вагомий прибуток. Але для цього способу збереження і примноження грошей необхідно приділити належну увагу і зробити детальний аналіз.

Згідно зі статистичними даними, поклади срібла перевищують поклади золота в 16 разів, якщо виходити з цього, то і ціна срібла повинна бути менше в 16 разів. Однак, ситуація на сучасному ринку дорогоцінних металів така, що ціна на золото більше майже в 80 разів.

Злитки і монети срібла

Інвестувати в срібло можна трьома способами:

 1. Купувати срібні злитки, що є максимально простим видом інвестування в цей дорогоцінний метал. Купити такі злитки в Ощадбанку не складає проблем.
 2. Придбати інвестиційні монети. Вітчизняний інвестиційний ринок пропонує широкий спектр монет, які можна купити в цілях збереження і перебільшення капіталу.
 3. Відкриття металевого банківського рахунку. Такий варіант відноситься до максимально раціональному інвестиційному способу в дорогоцінний метал. Плюс такого способу полягає в тому, що інвестор майже не відчуває впливу всіх недоліків і витрат, які бувають при інших видах інвестування. Але є і один недолік - необхідність податкових виплат, якщо банківський рахунок буде закритий. А це відбувається тоді, коли метал продається банку, який був у нього ж і куплений.

Як купити

Для того, щоб придбати в Ощадбанку срібні злитки, необхідно дотримуватися процедури:

 1. звернутися за відповідною формою в банк, вибрати вага злитка, яке необхідно кількість, уточнити ціну;
 2. в присутності власника, співробітник фінансової установи зважує метал;
 3. клієнт оплачує покупку, на руки йому видається чек;
 4. продукт забирається клієнтом, разом з ним видається сертифікат;
 5. клієнт може забрати товар з собою або залишити його на зберігання в банку.
Ми знайшли тільки фото покупки золота в Ощадбанку, але з сріблом все те ж саме

Динаміка зміни ціни

Динаміка цін на такий дорогоцінний метал змінюється кожен секунду, все це можна спостерігати на спеціальних графіках. Зробити прогноз на вартість білого металу не просто, але певні фактори необхідно брати до уваги. Почати слід з того, що видобуток в порівнянні з 1900 роком стала менше майже в 90 разів! Незважаючи на це, поки не можна сказати, що пропозиція перевищує попит.

Ціни на срібло, як і на інші дорогоцінні метали має властивість до сезонності. Так само, як і золото, срібло починає дорожчати під час різдвяних свят в Європі, якщо говорити про азіатських ринках, то тут воно росте в ціні в кінці фінансового року. Як правило, срібло починає рости в ціні на початку січня, і така тенденція триває до березня. Пік ціни досягається в квітні, потім вартість починає знижуватися, а найнижча ціна спостерігається в жовтні. Так що, саме в цей час його рекомендується купувати - ціни будуть найвигіднішими.

Ціна срібла в Ощадбанку

Вартість злитка срібла в Ощадбанку можна дізнатися з інформації про вартість, яку встановлює Центральний Банк Росії щодня. Її ви можете побачити на графіку (поточне значення):

Ціна металу безпосередньо в Ощадбанку на купівлю та продаж може відрізнятися від даної ціни на приблизно 5%. Власник металу може продати його в будь-який момент у міру необхідності.

Точну ціну покупки або продажу, можна дізнатися на сайті Ощадбанку в розділі « Котирування дорогоцінних металів «.

Види срібних злитків

В Ощадбанку можна придбати кілька видів срібних злитків, які відрізняються за своєю вагою і оформлення:

 1. стандартні злитки, вага яких варіюється від 28 до 32 кг;
 2. мірні, які важать 50, 100, 250, 500 гр або 1 кг;
 3. подарункові, що важать 100, 250 і 500 гр.

Останні мають святкову упаковку, користуються популярністю серед клієнтів, які бажають зробити цінний подарунок і справити враження.

Подарункова упаковка злитка сріблаПодарункова упаковка злитка срібла

Виробляються плитки білого металу різними способами, спосіб виробництва безпосередньо впливає на якість і вартість:

 • електроліз - задіюється електрохімічний спосіб, витрати при цьому мінімальні. Але в Ощадбанку такі злитки не купити, так як вони не відповідають встановленим вітчизняним стандартам якості;
 • штампування - виготовляється продукт високої вартості, форма вироби видавлюється штампом. Головна особливість - поверхня гладка і рівна;
 • лиття - відрізняється меншим ступенем ліквідності, якщо порівнювати зі штампуванням. Розплавлений метал заливається в заготовку, коли він застигає, то купується відповідна форма. Але для виробництва стандартних злитків, це єдиний спосіб.

Як зберігати злитки

Купівля зливка срібла 999 проби в Ощадбанку - це ще не кінець процедури, поки не вирішено питання про зберігання. Зберігати срібло можна кількома способами: в домашніх умовах, в Ощадбанку або вибрати інша фінансова установа, які пропонує такого роду послугу.

Переваги зберігання в Ощадбанку

Популярність зберігання дорогоцінного металу в Ощадбанку обумовлюється наступними перевагами:

 • безпеку і надійність;
 • професіоналізм;
 • рівень якості: все індивідуальні особливості зберігається злитка (а саме його вага, стан і структура) в процесі зберігання не піддадуться змінам;
 • оперативність: розмістити і отримати білий метал можна в максимально стислі терміни.

Залишити на зберігання в Ощадбанку можна і срібло, яке було придбано в інших установах.

Правильна упаковка злитків

Правильна упаковка злитків

Упаковка срібних злитків має важливе значення для їх збереження. Цей метал має властивість темніти, що має на увазі спеціальні умови зберігання. Якщо злитки відрізняються невеликою вагою, то в Ощадбанку вони зберігаються в пакетах з поліетилену і пластмас. Зручність полягає в тому, що таку упаковку можна придбати тут же. Якщо злитки перевищують вагу 250 гр., То вони упаковуються в оксамитові футляри темно-зеленого кольору, які також можна придбати в банку.

, То вони упаковуються в оксамитові футляри темно-зеленого кольору, які також можна придбати в банку

Якщо в Ощадбанку залишаються злитки срібла, придбані в інших організаціях, то необхідно наступне: сертифікат, упаковка (в цілісному стані) і стан металу повинно бути задовільним. Перевірка здійснюється співробітником фінансової установи спеціальними методами, після чого перевіряється реальність представлених документів.

Зберігання 100-грамових зливків здійснюється в індивідуальному сейфі. Таке зберігання здійснюється на підставі наступних положень:

 • вся інформація про вміст сейфа є тільки у клієнта, тобто дотримується повна конфіденційність;
 • високий рівень безпеки. Все оснащено сучасним охоронним і протипожежним обладнанням;
 • ключі видаються клієнту;
 • ключ відкривається в 2 етапи: спочатку співробітник піддає розблокування охоронну електронну систему, потім клієнт відкриває своїм ключем сейф;
 • немає необхідності вносити заставу за ключ;
 • власники пакета Сбербанк Прем'єр можуть розраховувати на знижку в 20 відсотків;
 • доступ до сейфу може бути довірена власником своїм знайомим і родичам або іншим довіреним особам.

Клієнт має можливість самостійно вибрати розмір сейфа, щоб він був максимально зручним. Можна використовувати маленький контейнер, який закладається всередину. Оплата послуг здійснюється одноразово за весь період (період становить від 1 до 3 місяців).

Документи, що підтверджують власність

Документи, що підтверджують власність

Якщо срібний зливок знаходиться в Ощадбанку, то перед продажем знадобиться пройти таку процедуру:

 • пред'явити документи на оренду (вони видаються в момент укладення договору оренди), паспорт і сертифікат на срібло;
 • співробітник банку пред'являє клієнту метал, щоб той зміг переконатися в його якості;
 • якщо все нормально, злиток знімається зі зберігання;
 • готуються необхідні документи для продажу;
 • сума, відповідно до чинної ціною, перекладається на рахунок клієнта або видається йому готівкою.

Чи можна продати в Ощадбанку срібло, колишнє на домашньому зберіганні?

Продати метал, придбаний в іншій фінансовій установі, так само, як і при домашньому зберіганні, можна аналогічним способом. Але при цьому перевірка стає більш ретельної. Найважливішими є такі чинники:

Найважливішими є такі чинники:

Все сказане тут - вірно і для золота

 • зважування здійснюється у відкритому режимі, фактичний показник звіряється з тим, що зазначений на металі;
 • велика увага приділяється упаковці - вона повинна бути заводський, не допускається надорванность;
 • має значення зовнішній вигляд - поверхня повинна відрізнятися гладкістю, тріщини, пошкодження і вкраплення не допускаються. Але срібний зливок може бути злегка потертим;
 • маркування. Злиток повинен містити певну інформацію: cколько він важить, яка його маса, марка, масова частка дорогоцінного, продуктивний товарний знак, шифр злитка (номер і код);
 • документи. Додані сертифікати піддаються аудиту, справжність документів перевіряється.

Ціна продажу злитка при цьому буде відповідати встановленої банком на поточну дату. Перевірити її можна на офіційному сайті Ощадбанку в розділі « Котирування дорогоцінних металів «.

Інвестиційна привабливість срібла і альтернативи

Ринок дорогоцінних металів перспективний, якщо говорити про срібло, то його покупку можна назвати накопичувальної інвестицією, але разом з тим це сировина, яка піддається впливу балансу попиту і пропозиції.

Інвестиційна привабливість срібла полягає в:

 • необхідності його застосування в різних сферах життєдіяльності;
 • сфери його застосування постійно розширюються.

Інвестувати можна в золото і альтернативні метали: платину, паладій (у 2011 році інвестори, що вклалися в паладій, отримали майже 95 відсотків прибутку). Інвестиції в золото відрізняються високою ліквідністю і можливої ​​диверсифікацією золота. У довгостроковій перспективі інвестиції в золото є вигідними. Інвестиції в платину є максимально надійними, а покупка паладію є найвигіднішою в цьому плані.

Якщо вкладати кошти в срібло, то краще орієнтуватися на довгострокові інвестиції. Саме вони є максимально стабільними, передбачуваними і несуть за собою найменші ризики.

Чи можна продати в Ощадбанку срібло, колишнє на домашньому зберіганні?