Через збій на супутнику "Ямал-201" частина Росії залишилася без центрального телебачення

В даний час фахівці усувають збій в роботі телекомунікаційного супутника «Ямал-201»

«5 червня 2014 року в 12.50 за московським часом стався збій на супутнику« Ямал-201 »в позиції 90 градусів східної довготи, що призвело до виключення транспондерів і тимчасового припинення роботи мереж зв'язку і телебачення, які використовують цей супутник», - йдеться в повідомленні Газпром.

Через проблеми із супутником, на Далекому Сході, наприклад, на Камчатці, що не віщають деякі телеканали, такі як СТС, "Домашній", ТНТ та інші. У Магадані Інтернет працює зі значними перебоями. Зв'язок часто обривається, швидкість завантаження низька, недоступні деякі місцеві сайти. Проблеми з телемовленням виникли також в Челябінській області і в інших регіонах.

За інформацією компанії, фахівці центру управління польотом і фахівці РКК «Енергія» (виробник супутника) вживають заходів по відновленню нормальної роботи космічного апарату. «Частина навантаження« Ямал-201 »тимчасово переводиться на супутник« Ямал-300К », що працює в тій же орбітальній позиції», - додається в повідомленні.

ФОТО

Нагадаємо, що телекомунікаційний супутник «Ямал-201» вже ламався в 2011 році - тоді без телебачення залишилася частина Росії. Космічний апарат був виведений з неорієнтованого польоту (режиму «закрутки»), після чого фахівцям вдалося за допомогою сонячних батарей зарядити акумулятори супутника і перезавантажити його програмне забезпечення.

Для довідки, Ямал-201 або Ямал-200 № 1 - один з двухспутніков серії «Ямал-200», створений РКК «Енергія» на замовлення «Газком», виведений нагеостаціонарную орбіту з точкою стояння 90 ° східної довготи ракетою-носієм «Протон- До »24 листопада 2003 року.

Супутники «Ямал-200» розширюють систему супутникового зв'язку «Ямал», в складі якої в даний час функціонує супутник «Ямал-100». Супутник «Ямал-201», оснащений 9-ю транспондерами (передавачами) C- і 6-ю Ku-діапазонів, встановлений, як і «Ямал-100», в орбітальну позицію 90 ° сх. д. Він призначений в основному для розвитку і резервування мереж клієнтів, що працюють через супутник «Ямал-100».

Даний супутник дозволяє надавати послуги з організації каналів зв'язку, передачі даних, відеоконференцзв'язку, розподільного телебачення, супутникового доступу в інтернет. На його основі реалізуються мережі центрального та регіонального телебачення, дистанційної освіти та телемедицини.

Позиція на геостаціонарній орбіті, в якій працює КА "Ямал-201", - базова для ГКС. Перебуваючи над самим центром Східної півкулі, вона ідеально підходить для обслуговування території Росії. Зона видимості з цієї позиції охоплює 95% території РФ, на якій проживає понад 98% її населення.

Супутник «Ямал-200» створений в рамках Федеральної космічної програми Росії.

Джерела: itar-tass.com (ФОТО) , wikipedia.org , polit.ru .