"Нафтогаз" переміг "Газпром": Що це за рішення Стокгольмського арбітражного суду

  1. Про що сперечалися "Нафтогаз" і "Газпром"?

28 лютого Стокгольмський арбітраж прийняв рішення по другому газовій суперечці між "Нафтогазом" і "Газпромом" - про транзит російського енергоносія по території України. Суд визначив, що російська сторона повинна заплатити 4,63 млрд дол. Компенсації української.

NewsOne.ua з'ясовував, чому в рішенні суду значиться одна сума, а від "Газпрому" чекають іншого об'єму виплат - 2,56 млрд дол., як "Газпром" і "Нафтогаз" будуть виконувати рішення суду?

Про що сперечалися "Нафтогаз" і "Газпром"?

19 січня 2009 року в Москві було укладено два контракти строком на десять років. Перший - про постачання російського газу в Україну, другий - про транзит російського газу по території України.

"Угоди часто згадують всує, називають" контрактом Тимошенко "і кажуть, що договір був вкрай шкідливим для України. Чи не намагаючись встати на чиюсь сторону, хочу зазначити, що це був перший договір, укладений України на поставки природного газу з Росії, в відповідно до якого можна було подавати позови в міжнародний арбітраж. у контракті були закладені непогані перспективи для заперечування України ", - зазначає фінансовий експерт Олексій Кущ.

Це можливістю Україна скористалася. У 2014 році - в Стокгольмський арбітраж були ініційовані два позови за контрактами. Про перемогу і поразку в комерційному спорі мова не йде - суд зобов'язаний був його врегулювати. Тому ні за першим, ні за другим розгляду вимоги кожної зі сторін не задоволені в повному обсязі. але перевага все ж виявилося на сторÐПро що сперечалися "Нафтогаз" і "Газпром"?
? як "Газпром" і "Нафтогаз" будуть виконувати рішення суду?
Про що сперечалися "Нафтогаз" і "Газпром"?