"Газпром Киргизстан" взяв участь у річних загальних зборах акціонерів ПАТ "Газпром"

29 червня в Санкт-Петербурзі відбулися річні загальні збори акціонерів ПАТ Газпром, газове підприємство республіки представив генеральний директор Газпром Киргизстан боліт Абілдаев

29 червня в Санкт-Петербурзі відбулися річні загальні збори акціонерів ПАТ "Газпром", газове підприємство республіки представив генеральний директор "Газпром Киргизстан" боліт Абілдаев.

збори затвердили річний звіт і річну бухгалтерську (фінансову) звітність компанії за 2017 рік. Прийнято рішення про розподіл прибутку компанії за результатами 2017 року і нерозподіленого прибутку минулих років.

Розмір дивідендів за результатами діяльності ПАТ "Газпром" за 2017 рік становить 8,04 руб. на одну акцію. Дивіденди складають 26,6% від прибутку, що стосується акціонерів ПАТ "Газпром", за міжнародними стандартами фінансової звітності за 2017 рік.

За результатами зборів було позначено, що "Газпром" продовжує успішно реалізовувати стратегію лідерства серед глобальних енергетичних компаній:

  1. група "Газпром" є світовим лідером із запасів природного газу, обсягом його видобутку і поставок на міжнародний ринок;
  2. єдина система газопостачання, яку експлуатує і розвиває "Газпром", не знає рівних за масштабами і технічної оснащеності.

"Ми створили найбільший в Росії електроенергетичний холдинг, який став лідером за встановленою потужністю і першим з виробництва електроенергії серед російських компаній теплової генерації.

Ми вивели наше нафтовий підрозділ - компанію "Газпром нафта" - в трійку лідерів нафтової галузі країни і виступили піонерами освоєння російського арктичного шельфу, забезпечивши цілорічну відвантаження нафти по Північному морському шляху.

"Газпром" робить вагомий внесок в економіку Російської Федерації. Додана вартість, створена "Газпромом" в 2017 році, склала 3,4 трлн рублів, або майже 4% від ВВП Росії ", - зазначив у своєму виступі голова правління ПАТ" Газпром "Олексій Міллер.

У 2017 році поставки природного газу "Газпромом" в європейські країни далекого зарубіжжя досягли історичного рекордного рівня - 194,4 млрд куб. м. За 25 років практично подвоєні поставки на цей ринок. Частка "Газпрому" в європейському споживанні в 2017 році також піднялася до рекордного рівня 34,2%.

В Європі російський газ користується все більшим попитом. Так, рекордний імпорт Німеччиною в 2017 році збільшився ще на 7%, Туреччиною - майже на 17%. У 2017 році "Газпром" встановив історичний рекорд за обсягом експорту в Австрію - 9,1 млрд куб. м, що в півтора рази перевищує показник 2016 року.

Головними факторами зростання попиту стали підвищення економічної активності в країнах Європи і сформувався в останні роки довгостроковий тренд на зниження європейської видобутку. В цілому імпортні поставки газу на ринок країн далекого зарубіжжя в 2017 році збільшилися в порівнянні з 2016 роком на 22,8 млрд куб. м. Приріст поставок "Газпрому" за цей період склав 15,1 млрд куб. м.

"У лютому 2018 року минуло 15 років з моменту введення в експлуатацію газопроводу "Блакитний потік" , На який припадає понад 50% експорту російського газу на турецький ринок. Всього за цей період по газовій магістралі забезпечена транспортування більше 158 млрд куб. м газу. За підсумками 2017 року по газопроводу поставлений рекордний обсяг газу - 15,9 млрд куб. м. Поставки газу по "Блакитному потоку" стали потужним каталізатором розвитку газового ринку Туреччини.

Зараз "Газпром" будує нову трансчорноморський газову магістраль - "Турецький потік" . завершено будівництво першої нитки газопроводу. Вперше в світі труба діаметром 810 мм прокладена на глибині 2 200 метрів. "Турецький потік" ще більше підвищить надійність поставок газу нашим турецьким і європейським партнерам ", - позначив Олексій Міллер.

Зростаючий попит на газ в Європі вимагає гарантій стабільності поставок. Забезпечення їх надійності служать підземні сховища газу, які "Газпром" експлуатує за кордоном. "Газпром" прагне до того, щоб їх активна ємність становила не менше 5% від річного обсягу експорту. За останні 10 років вона зросла майже в 3 рази.

Географія участі "Газпрому" в зарубіжних проектах ПСГ постійно розширюється як в Європі, так і за її межами. В даний час проводиться техніко-економічна оцінка можливості участі групи "Газпром" в нових проектах підземного зберігання газу на території Австрії, Словаччини, Китаю та інших країн.

"Одним з досягнень" Газпрому "за минулі чверть століття є бездоганна робота єдиної системи газопостачання країни. Її основа - найбільша в світі газотранспортна система, яка стала зразком ефективності та якості управління системами газової інфраструктури.

"Газпром" також є власником і оператором газотранспортних систем в Вірменії, Білорусі та Киргизстані ".

У 2014 році концерн "Газпром" увійшов на газовий ринок Киргизької Республіки, утворивши компанію "Газпром Киргизстан".

За три роки діяльності "Газпром Киргизстан" провів колосальну роботу по оновленню газової інфраструктури Киргизької Республіки, масштабного будівництва нових об'єктів і газифікації нових регіонів країни.

За сприяння концерну "Газпром" компанія "Газпром Киргизстан" націлена створити в республіці одну з кращих газотранспортних систем.

Робота в цьому напрямку ведеться безперервно.

Основні види діяльності компанії в республіці:

• передача (транспортування), розподіл і продаж природного газу;

• використання, зберігання речовин, здатних утворювати вибухонебезпечні суміші, наповнення балонів стисненим природним газом;

• містобудівні та проектно-вишукувальні роботи;

• виконання будівельно-монтажних робіт;

• видобуток і зберігання природного газу;

• освітня діяльність в сфері додаткової освіти.

З метою розширення клієнтської бази і збільшення гнучкості поставок в зарубіжні країни "Газпром" розвиває діяльність на світовому ринку скрапленого газу. У 2017 році СПГ з портфеля групи "Газпром" отримали 9 країн. Велика частина торгових операцій - 80% - припала на країни АТР. Серед них Індія, один з найбільш динамічних азіатських газових ринків.

"У 2017 році ми поставили СПГ і на новий для нас ринок - ринок Іспанії, який поки що недосяжний для нашого магістрального газу.

Нарощуючи власні можливості виробництва СПГ, спільно з Shell ми ведемо підготовчу роботу з будівництва третьої лінії заводу "Сахалін-2" потужністю 5,4 млн тонн СПГ на рік. Крім того, проводиться спільне техніко-економічне дослідження для визначення основних технічних рішень проекту "Балтійський ЗПГ" потужністю 10 млн тонн на рік.

Найбільш динамічним газовим ринком в світі є Китай. Попит на газ в Китаї збільшується зростаючими темпами. У 2015 році його споживання зросло на 5%, в 2016-м - на 7%, а в 2017-му - вже на 15%. Частка газу в паливно-енергетичному балансі КНР підніметься з нинішніх 7% до 10% в 2020 році і до 15% до 2030 року. Це означає, що вже через найближчі пару років Китаю знадобиться до 360 млрд куб. м газу.

Власний видобуток країни не забезпечує таких обсягів, і Китай нарощує імпорт. Сьогодні він покриває майже 40% внутрішнього попиту на газ. Потенційна місткість китайського ринку настільки велика, що в середньостроковій перспективі йому може знадобитися до 110 млрд куб. м в рік трубопровідного газу з Росії.

Ми і далі будемо слідувати нашій місії - надійно і безперебійно забезпечувати російських і зарубіжних споживачів енергією, і що особливо важливо - в періоди зимових пікових потреблений. Для нас це пріоритет номер один! "- завершив свою доповідь Олексій Міллер.