Коли виростуть акції Газпрому | Блог Олександра Кашина про інвестиції

 1. Графік узятий на https://www.google.com/finance
 2. Тут і далі слайди з презентації Газпрому http://www.gazprom.ru/f/posts/41/295497/investor-day-2018-en.pdf
 3. Коли тактично купувати Газпром
 4. Чи можна купити Газпром на всі гроші

Одна з найбільш перспективних акцій нашого ринку - це Газпром:

 1. монополія на трубопровідний експорт газу за кордон
 2. 66% газового ринку в РФ і 35% в Європі
 3. 100% надійність, підкріплена головним акціонером - РФ
 4. коштує 30% від чистих актів
 5. зростаюча компанія - 3 нових трубопровідних проекти (Сила Сибіру, ​​Турецький потік, Північний потік 2)
 6. примудряється поєднувати зростання виробництва з виплатою дивідендів (10,43 руб. в цьому році або 6,7%), хоча зазвичай зростаючі компанії взагалі дивіденди не платять

Але чому ж акції Газпрому не ростуть роками?

Все питання в величезних капітальних витратах (CAPEX) під 1,2-1,3 трильйона рублів на рік. Ринок боїться, що або нові проекти не запустяться, або CAPEX буде вічним. Багато вже втомилися від боковика, який триває роками, кидають і продають акції.

Багато вже втомилися від боковика, який триває роками, кидають і продають акції

Графік узятий на https://www.google.com/finance

А дарма! Треба купувати.

В 2019 вводяться в експлуатацію 3 потужних проекту. Сила Сибіру відкриває дорогу в Китай. Північний потік 2 і Турецький потік розширюють безпосередній доступ до європейського ринку і нівелюють небезпеки транзиту через Україну і Білорусь.

Вони дозволять також збільшити продажі газу і знизити собівартість транзиту.

UPD: Запуск трубопроводу «Сила Сибіру» планується 1 грудня 2019 !

UPD: Запуск трубопроводу «Сила Сибіру» планується  1 грудня 2019

Тут і далі слайди з презентації Газпрому http://www.gazprom.ru/f/posts/41/295497/investor-day-2018-en.pdf

У 2020 році очікується істотне зниження CAPEX в зв'язку з завершенням зазначених проектів. Судячи по слайду мінус ок. 400 млрд. Руб.

Або інший розрахунок: + 7 млрд. Долара вільного грошового потоку (що майже рівнозначно зниженню CAPEX, за курсом 57 руб ./$).

Що це дасть? Додаткові 16,9 руб. дивідендів до вже наявних 10,43 руб. Якщо скласти виходить 27,33 руб. дивідендів - 18% дивідендна прибутковість до ціни акції 154 руб. Приголомшлива прибутковість для блакитної фішки. Якщо в 2020 інфляція буде на рівні 3%, то акції Газпрому повинні коштувати мінімум 911 руб. (В 6 разів вище!).

Можна подумати: «Навіщо зараз купувати, в 2020 році куплю». Але в 2020 вже буде дорого. Ринки реагують на випередження, і зростання піде вже коли стане зрозуміло, що проекти підходять до завершення. Стратегічно, Газпром потрібно купувати вже в цьому році.

страхи:

 • раптом весь FCF в 400 млрд. не звернути на дивіденди. Все може бути, однак якщо великі проекти завершені, то аргументів, щоб не платити в бюджет РФ більше немає. Крім того, ми не враховуємо ще й зростання доходів Газпрому. Загальний вільний грошовий потік може перевищити зазначену цифру.
 • раптом з'являться нові мега мега-будівництва. FCF побільшає, і його вистачить і на дивіденди, і на будови. Самі по собі проекти Газпрому - це благо, а не недолік, тому що вони приносять великий прибуток і збільшують FCF.

UPD: Новий проект Газпрому - будівництво терміналу зрідженого газу н а Балтиці .

«Газпром» розраховує на введення першої черги комплексного підприємства в другій половині 2023 року, другий черги - до кінця 2024-го. Очікувана виручка - чотири мільярди доларів на рік, число нових постійних робочих місць - п'ять тисяч. »

Коли тактично купувати Газпром

В цьому році у Газпрому дивіденди будуть вже більше, ніж в минулому (10,43 руб. В 2019 проти 8,04 руб. В 2018), тому краще купувати Газпром до отсечек і отримувати дивіденди. З кожним роком Газпром буде показувати все більший прибуток, тому затягувати з його придбанням не потрібно.

Чи можна купити Газпром на всі гроші

Ризики великого CAPEXа після 2020 року все одно залишаються, так що краще диверсифікувати. Наприклад, обережні можуть виділити для Газпрому 10% портфеля, більш сміливі - 20%, оптимісти - 30%.

висновки:

 • акції Газпрому ймовірно почнуть зростання в кінці 2019 і виростуть до літа 2021 6 раз
 • починати купувати акції Газпрому потрібно стратегічно вже в 2019, тактично - в будь-який час, але краще до відсічення, яка відбудеться в травні - червні.

Що це дасть?