Газпром Переробка переїде в Санкт-Петербург з ХМАО восени 2017 року

Офіс "Газпром Переробки" спорожніє до початку осені - компанія остаточно переїде в Санкт-Петербург до кінця року Фото: Олександр Мамаєв © URA.RU

Один із стратегічних підприємств Югри - ТОВ «Газпром Переробка» - переведе апарат управління в Санкт-Петербург восени 2017 року. Питання вже вирішене, на новому місці майже все готово, а зараз в компанії визначаються зі штатом співробітників. «Переробка» готова взяти з собою югорчан в Санкт-Петербург, але до сих пір незрозуміло на яких умовах. З відмовилися просто попрощаються.

За даними інсайдерів агентства, план переїзду «Газпром Переробки» не тільки розроблений, але і почав поступово втілюватися в життя. За словами джерел «URA.RU», в Санкт-Петербурзі вже орендований новий офіс, який займе апарат управління «дочки» газової монополії. Точне місце розташування адміністративної будівлі з'ясувати не вдалося, проте відомо, що воно розташується недалеко від головного офісу газового гіганта, розташованого в «Лахта-центрі».

Будівництво нового офісу «Газпром Переробки» в Сургуті заморожено

Фото: Олександр Кулаковський © URA.RU

«Газпром Переробка» є найбільшим переробним активом «Газпрому» і управляє декількома заводами в ХМАО, ЯНАО і Комі. Про переїзд підприємства в Санкт-Петербург стало відомо рівно рік тому, в травні 2016 року, після сенсаційної відставки Юрія Важеніна з поста генерального директора.

Новим директором компанії став виходець з Санкт-Петербурга Марат Гараєв. З моменту призначення Гараева, керівництво «Переробки» жодного разу офіційно не прокоментувало майбутній переїзд. В Югрі навіть обговорювалася версія, що в «Газпромі» все-таки вирішили відмовитися від переведення управлінського персоналу через серйозних фінансових витрат, а також незакінченого проекту будівництва нового офісу «Переробки» в Сургуті.

За даними джерел «URA.RU», доля величезної будівлі в економічній столиці ХМАО (приблизна вартість вкладень в його будівництво на момент відставки Юрія Важеніна становила 13 млрд рублів) до сих пір не вирішена. За деякою інформацією, в «Газпромі» так і не знайшли покупців на офіс. Роботи на об'єкті вже рік як заморожено - будівля ризикує стати довгобудом і «пам'ятником» амбіціям Югорський газовиків.

До кінця не ясно і що буде з співробітниками апарату управління «Переробки». За словами джерел, знайомих з ситуацією, найближчим часом всіх працівників, які погодилися на переїзд, чекає процедура переукладання трудових договорів на нових умовах. Яких саме - залишається загадкою.

«Це схоже на ультиматум. Ти або погоджуєшся, або шукаєш нове місце роботи. Але нікому не пояснили, яка буде нова зарплата, чи збережеться соцпакет - в Югрі умови відрізняються від тих, які прийняті в Санкт-Петербурзі. Кажуть, можуть просто зрізати північні і районні надбавки, тобто люди залишаться з голими окладами », - діляться думкою співробітники компанії, які побажали залишитися неназваними.

Стаття по темі

Варто відзначити, що «північні і районні» формують більшу частину зарплат сіверян. Якщо їх прибрати, голі оклади більшості жителів Югри будуть варіюватися в діапазоні від 7,5 тис. Рублів до 25 тис. Рублів.

Отримати офіційний коментар у «Газпром Переробка» на момент публікації не вдалося. Керівник прес-служби Андрій Бєлов не відповів на дзвінок кореспондента агентства, на адресу директора підприємства Марата Гараева направлено запит. Чи не вдалося також з'ясувати і позицію профспілок. Лідер профспілкової організації і депутат міськдуми Сергій Васін не відповів на дзвінок кореспондента агентства.

За даними колишнього гендиректора компанії, сенатора Ради Федерації від Югри Юрія Важеніна, в Санкт-Петербург візьмуть всіх бажаючих. Політик каже - серед працівників підприємства пройшло опитування, на підставі якого і буде укомплектований штат.

«Не все будуть готові виїхати. Але, наскільки я знаю, в компанії вели підготовчу роботу, людей опитали. За моїми даними - більшість погодилися на переїзд. Мені глибоко небайдужа доля кожного працівника, але істотно вплинути я не в силах », - зазначив Важенін. У Сургуті досі вважають, якби не вплив Важеніна, то робочого місця позбувся б як мінімум кожен п'ятий співробітник «Переробки». Як раніше писало «URA.RU», при початковому плані переїзду передбачалося скоротити близько 400 працівників апарату управління, чиї місця в Санкт-Петербурзі зайняли б місцеві жителі.

Впливовий політик Юрій Важенін стежить за долею заснованої ним в 2006 році компанії

Фото: Олександр Єлізаров © URA.RU

Велика частина співробітників компанії переїде в Санкт-Петербург в серпні-вересні, а остаточний висновок управлінського апарату з Югри завершиться до початку 2018 року. До сих пір немає ясності, як влади Сургута і Югри будуть компенсувати фінансові втрати від догляду «Газпром Переробки». Це один з великих платників податків не лише міста, а й регіону.

Раніше влада міста озвучували передбачувані втрати на рівні 80 млн рублів, однак мова йде тільки про ПДФО. Але ж «Газпром переробка» входить в консолідовану групу платників податків. Це означає, що податки, які будуть залишатися в ХМАО, пропорційно залежать від вартості основних фондів і кількості працюючих людей.

З урахуванням того, що в Санкт-Петербург переїде близько 700 менеджерів і топ-менеджерів «Газпрому» - надходження в бюджет регіону помітно знизяться.

Крім того, «дочка» газової монополії відома благодійністю і спонсорською підтримкою різних соціальних проектів, які теж тепер знаходяться під загрозою закриття.

«URA.RU» продовжить стежити за розвитком ситуації.