Психологія кольору в одязі

Психологія кольору в одязі

Психологія кольору в одязі

Кожен колір впливає на наш психологічний стан. Одні кольори притягують увагу, інші, навпаки, відштовхують. Тому колір одягу, яку ми одягаємо, формує у оточуючих певні психологічні відчуття від нашої присутності. Розбираючись в значеннях квітів можна управляти враженням і створювати необхідний вам імідж .

Слід враховувати, що є різні фактори, що впливають на сприйняття кольору, такі як вік, соціальний статус, територіальний фактор, а також індивідуальні психологічні особливості

Синій / блакитний колір Синій / блакитний колір

Синій колір викликає довіру і формує враження серйозності, вдумливості і надійності. Це колір авторитету, не випадково ділової дрес-код у чоловіків на ділові офіційні заходи прописує носіння темно-синього костюма. Синій колір заспокоює, але в той же час тримає в тонусі. Уособлює консерватизм. Синій колір спонукає до спілкування. Вибирайте одяг синього кольору, коли хочете побороти тривогу і хвилювання. Цей колір привабливий для людей флегматичного темпераменту. Поєднання синього з білим вважається ідеальним для кар'єристів, таке поєднання розвиває гнучкість і вміння адаптуватися. Даний колір необхідний, якщо потрібно відновити рівновагу в житті. Найбільш популярний корпоративний колір. Колір мудрості. Викликає в організмі процеси сприяють релаксації. Одяг блакитного кольору символізує довіру і лояльність.

Бірюзовий колір Бірюзовий колір

Поєднує в собі позитивні властивості як синього, так і зеленого кольору. Має здатність зміцнювати всі системи організму, породжує впевненість у собі. Носіть бірюзовий, щоб додати собі впевненості і сил.

Зелений колір Зелений колір

Це найбільш комфортний колір для зорового сприйняття. Зелений колір знімає втому і підвищує тонус. Ідеальний колір для накопичення сил. Це колір стабільності і добробуту, його часто вибирають банкіри. Темно-зелений костюм у чоловіків - це ознака консерваторських поглядів, але в той же час невеликий акцент цього кольору в краватці створює враження завзятої людини. Світло-зелений, навпаки, уособлює юність, легкість і несерйозність. В ісламі зелений асоціюється з раєм. Символ волі і самоствердження. Уособлює зростання і розвиток. Зелений допомагає придушити такі почуття як ревнощі, заздрість і жадібність. Якщо ви стиліст-іміджмейкер, то обов'язково пройдіть курс "Психологія для стиліста" .

Червоний колір Червоний колір

Це динаміка і пристрасть. Жінка в червоній сукні завжди помітна. Червоний потрібно надягати тоді, коли ви хочете звернути на себе увагу, бути в центрі подій. Але при цьому, якщо хочете встановити контакт і розташувати до себе співрозмовників, краще вибирати більш м'які відтінки червоного, тому що насичений червоний здатний не тільки привертати увагу, а й психологічно пригнічувати, це дуже авторитарний колір. Червоний колір люблять холерики. У більшій частині країн Азії символізує заміжжя, щастя і благополуччя. Люди в червоному одязі здаються більш солідними. На роботі надлишок червоного може привести до нервозності. Невеликий елемент червоного в одязі допоможе підкреслити сміливість і енергійність. Додайте в своє життя цей колір, якщо вам не вистачає ентузіазму і інтересу до життя.

Рожевий колір Рожевий колір

Колір ніжності і любові. Коли дівчина вдягає одяг рожевого кольору, у чоловіків пробуджується бажання оберігати і захищати її. Викликає ніжні почуття. Серед чоловіків рожевий колір вибирають тільки самі впевнені в собі. Для ділової сфери колір категорично не підходить, тому що може асоціюватися з наївністю і легковажністю.

Фіолетовий колір Фіолетовий колір

У давнину барвники фіолетового кольору були вкрай дорогими, так як вони рідко зустрічаються в природі, тому тільки члени королівської сім'ї могли дозволити собі одяг фіолетового кольору. З тих пір колір асоціюється з королівською величчю і респектабельністю. Фіолетовий колір розширює уяву творчих людей.

Помаранчевий колір Помаранчевий колір

Помаранчевий це колір радості та оптимізму. Вчені заявляють, що тривале споглядання оранжевого кольору компенсує добову дозу вітаміну С. Помаранчевий формує відчуття благополуччя і позитиву, він додає енергії і піднімає настрій. Цей колір не рекомендується використовувати в бізнес середовищі, тільки якщо ваш бізнес не пов'язаний з творчістю і креативом. Символізує творче начало, наснагу, унікальність і активність. Пробуджує апетит. Помаранчеві приміщення розташовують до бесіди. Такий колір добре помітний, тому він присутній в одязі дорожніх робітників. Вибирайте помаранчевий одяг, якщо потрібно підняти настрій.

Жовтий колір Жовтий колір

Як і помаранчевий піднімає настрій, тому що асоціюється з сонячним кольором і радістю. Жовтий, будучи дуже яскравим кольором, завжди звертає на себе увагу. Вибираючи жовтий одяг в похмурий день, ви забезпечите гарний настрій собі і оточуючим. Жовтий, так само як і помаранчевий привабливий для сангвініків. Променистий колір. Символізує інтелект. Жовтий в поєднанні з чорним вважається знаком небезпеки, більшість отруйних комах пофарбовані саме в це поєднання кольорів. В Японії асоціюється з хоробрістю. Жовтий несе в собі семантику зміни, розрядки і динамічну тенденцію. Уособлює гумор, недарма смайли пофарбовані в жовтий колір. Прискорює метаболізм. Фізіологічно, це перший колір, розпізнається людським зором. За візуальними відчуттями яскравіше і об'ємніше білого. Неврівноваженої людини надлишок жовтого кольору може штовхнути на навіжені дії. Жовтий підходить тим, хто невпевнений у собі і тим, кому потрібно привернути до себе увагу. У невеликих кількостях здатний надавати бадьорість і підвищувати концентрацію уваги. Покращує пам'ять. Жовтий з фіолетовим вважається містичним поєднанням.

Коричневий колір Коричневий колір

Коричневий колір розташовує до себе, асоціативно він теплий і м'який. Цей колір сприяє відвертим розмовам. Добре підходить для першої ділової зустрічі або співбесіди, в коричневому ви справите враження солідного, практичного, стабільного і має в своєму розпорядженні людини. Даний колір допомагає в торгових і фінансових справах. Коричневий наділяє мудрістю і здатністю підтримувати рівні стосунки.

Сірий колір Сірий колір

Нейтральний колір, він не викликає яскравих емоцій, тому підходить для ділового середовища, так як не відволікає від зосередженості на важливих справах. Сірий - це колір балансу. Так само якщо хочете показати свою готовність підкорятися правилам, це може бути актуально на новому робочому місці, носите сіре. Сірий символізує спокій, розміреність, безпеку і зрілість. Але, в той же час, часте носіння одягу сірого кольору, може не найкращому чином вплинути на ваш імідж, ви ризикуєте здатися безликим, замкнутим і безініціативним людиною. Цей колір незамінний в тих ситуаціях, коли потрібно зайняти позицію стороннього спостерігача, залишаючись в стороні. Корінні американці асоціюють цей колір з честю і дружбою, в Азії - це символ чуйності. Сірий колір особливо приємний меланхолікам.

Білий колір Білий колір

Символ чистоти і легкості. Психологічно «гасить» роздратування. Білий одяг урочиста і ошатна, оскільки білий дуже мазкий колір, на відміну від інших кольорів він не так часто фігурує в повсякденному гардеробі, тому білий завжди звертає на себе особливу увагу. У всьому світі білий прапор є символом примирення. Дуже яскравий білий колір у деяких може викликати почуття тривоги і дискомфорту. У той же час цей колір сприяє ясності і свіжості думки.

Чорний колір Чорний колір

Чорний колір елегантний, але він не впадає в очі і не виділяє з натовпу. Позитивні асоціації: вишуканість, витонченість, гідність і таємничість. У Китаї, як не дивно це колір для маленьких дітей, в Азії символізує кар'єру і знання. В Японії це бунтарський колір. Чорний колір зміцнює волю і допомагає сконцентруватися. Чорний вибудовує дистанцію, допомагає відсторонитися, його вибирають люди, які багато спілкуються, тому в багатьох магазинах консультанти одягнені в чорний колір. Колірна терапія відносить чорний до кольору стимулюючого впевненість в собі.

Онлайн курс "Психологія для стиліста-іміджмейкера"

При повному або частковому відтворенні тексту допустимо лише з зазначенням активного посилання на першоджерело:

© Індустрія Іміджу www.in-image.ru

Можливо буде цікаво:

Як вибрати колір волосся

Подивіться портфоліо наших стилістів по одязі

Скористайтеся послугами імідж-стиліста