З 1 березня в Україні подорожчає холодна вода

Причиною підвищення тарифів стало подорожчання послуг електропостачання. Фото: kinolife.tv

Прихід весни для одеситів ознаменується подорожчанням комунальних послуг. Так, з 1 березня холодна вода в кранах стане дорожче на 8%.

Як розповіла "Сегодня" прес-секретар одеської філії "Інфоксводоканала" Олена Мілова, тепер за 1 кубометр холодної води споживач буде платити 2,74 грн (до 1 березня - 2,52 грн), а водовідведення через каналізаційну систему обійдеться майже в 1, 73 грн (до 1 березня - 1,60 грн). Таким чином, загальна вартість "куба" складе близько 4,47 грн., Тариф виросте на 35 коп. Для тих, у кого немає лічильника, за воду доведеться віддавати на 3,33 грн більше - 30,5 грн (до 1 березня - 27,17 грн) на людину в місяць.

Одесити, особливо жителі центру, новими тарифами не раді. "Куди більше платити, у нас і так напору води не вистачає, щоб колонка запалилася. Та й відключають частенько", - скаржиться одеситка Дарина Смолярова. За словами Олени Міловою, в такому випадку слід звертатися в абонентську службу з проханням про перерахунок тарифів (Малиновський район - 705-56-70, Київський - 705-47-26, Суворовський - 705-46-86 (89), Приморський - 705 -43-96).

Причиною підвищення тарифів стало подорожчання послуг електропостачання. "Тому тарифи на воду скориговані відповідно до подорожчання електрики ", - говорить Мілова. За її словами, нові тарифи на водопостачання та водовідведення для городян і теплогенеруючих організацій встановлені Нацкомісією з держрегулювання в сфері компослуг.

Тобто нові ціни на воду впровадять по всій Україні. Однак в Одесі ця ціна буде найбільш високою. "В Одесі електрику становить 50% від тарифу на воду. Справа в тому, що вода йде зі станції" Дністер ". Перепад висот між ВНС і Одесою - 140 метрів, для цього і потрібні такі потужні насоси", - пояснюють нам в "Інфоксводоканалом ".

Для порівняння, в Донецьку куб води подорожчає на 21 копійку. При цьому донеччани все одно заплатять більше, ніж одесити - вартість кубометра води складе 3,37 грн, а водовідведення - 2,13 грн.

До слова, борг одеситів перед водоканалом ще до подорожчання значно виріс. Так, якщо за лютий минулого року проплата абонентів становила 40%, в цьому році - всього 28%. Загальний борг городян за воду - більше 100 млн гривень.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку