Пристрій для вимірювання якості води - Mi TDS Pen

Потихеньку вивчаю різні побутові пристрої, які компанія Xiaomi випускає в рамках концепції "розумного будинку". Безконтактний термометр Mi Health ми з вами вже подивилися - штука класна і дуже корисна (у мене всі друзі з дітьми, коли його вперше бачать у дії, тут же йдуть собі замовляти такий же).

Сьогодні розбираємося з дуже простої начебто штукою - пристроєм для вимірювання якості води Mi TDS Pen. Я його купував на Gearbest за € 6 , Але так як Gearbest володіє мерзенної особливістю при збільшенні частоти переходів на сторінку пристрої відразу роздувати його вартість (було помічено кілька разів), то пошукаємо його на Ali - ось воно в фірмовому магазині Xiaomi за € 6,61 .

Пристрій простий, як дві копійки. Така собі "ручка" (воно розміром з ручку, тільки товстіший).

Така собі ручка (воно розміром з ручку, тільки товстіший)

У верхній частині під знімається кришкою знаходяться дві круглі батареї. У нижній частині під пластиковим ковпачком знаходяться два титанових щупа. Також тестер має датчик температури - для компенсації результатів вимірювання, як пояснює виробник.

Також тестер має датчик температури - для компенсації результатів вимірювання, як пояснює виробник

TDS (Total Dissolved Solids) - це домішки, що містяться у воді. Пристрій вимірює їх кількість. Як оцінювати результати? Ось за цією шкалою.

Ось за цією шкалою

Виміряв воду з-під крана. Ну, теоретично пити можна, але практично - краще цього не робити.

Ну, теоретично пити можна, але практично - краще цього не робити

Виміряв воду з-під свого фільтра зворотного осмосу. 16 - тут все в порядку.

16 - тут все в порядку

Чиста вода в бутлях зазвичай давала в районі 60. Гаряча вода в Москві, як мені сказав один, який використовує цей же пристрій, видає десь 350-400 одиниць.

Гаряча вода в моєму домі видає ту ж цифру, що і холодна - і це зовсім не дивно, тому що це та сама вода, яка нагрівається в газовому котлі, так що її спокійно можна використовувати, наприклад, для готування.

Корисна штука, я вважаю. Я її тепер з собою в поїздки вожу. Зрозуміло, що я завжди і всюди намагаюся купувати питну воду в пляшках, але, по-перше, іноді бувають випадки, коли питної води з собою немає і треба визначити, чи можна пити місцеву воду з-під крана, ну і також для випадків, коли в номері є чайник і ти хочеш зробити чай або кава - щоб визначати, чи можна взагалі використовувати цю воду, тому що якщо там понад 300 одиниць, то я її навіть кип'ячену використовувати не буду, тим більше що кип'ятіння домішки ніяк не видаляти (воно тільки знезаражує), а навіть зовсім навпаки - збільшує, як правило.

Ну і також корисна штука для вимірювання якості роботи домашнього фільтра - хіба мало, може, там давно пора замінити картриджі.

Як оцінювати результати?