Як з липня зросте ваша квитанція

Крім погоди, настрій петербуржцям 1-го липня зіпсує традиційне вже літнє підвищення тарифів ЖКГ. Комунальний бюджет виросте на 6%. Крім погоди, настрій петербуржцям 1-го липня зіпсує традиційне вже літнє підвищення тарифів ЖКГ

Олександр Тарасенков / Інтерпресс

Тарифи на комуналку підвищують саме влітку, а не в Новий рік. Так прийнято з 2012-го. З одного боку, це дозволяє скоротити інфляційні очікування. З іншого - не сильно шокувати населення, якому, по крайней мере, влітку не доводиться платити за тепло (хоча по такій погоді це скоро може змінитися). Середнє підвищення по країні не повинно перевищувати 4%, але по різних регіонах цей показник коливається. У лідерах Москва з 7%, Санкт-Петербург в компанії Якутії і Камчатки йде слідом з 6%. Саме на таку цифру максимально виросте плата городян за комунальні послуги - на відміну від МРОТ, який, до речі, наростили тільки на інфляційні 4%.

Ціни на теплоенергію підскочать на 4%. У Петербурзі для населення діє єдиний тариф, незалежно від того, яка саме з компаній постачає будинок, - за основу береться тариф «ТГК-1». Зараз він встановлений на рівні 1621,95 рубля за гігакалорію, а з липня зросте до 1678,72 рубля. З гарячою водою всі трохи інакше. Як відомо, за названими цінами з енергетиками за ГВП розплачуються тільки керуючі організації. Населення-то отримує рахунок, виходячи не з гігакалорій, а з обсягу спожитої води. Зараз ціна за кубометр становить 97,32 рубля, а з 1 червня зросте до 100,72 рубля.

Зростання цін завжди неприємний, але населення, принаймні, захищене граничними індексами підвищення. Тому тарифна битва, яка йде між «ТГК-1» і Смольним, проходить порівняно непоміченою. Тим часом енергетики не перший рік намагаються переписати цифри. «ТГК-1» - єдина компанія з числа тепловиків, якої не дістаються субсидії від міста. У інших тарифи вище; в разі ГУП «ПЕК» він збільшується з 2 392,44 до 2 498,36 рубля, а «Петербургтеплоенерго» - з 1 845,66 до 2 003,78 рубля. Все, що вони недоотримують від населення, виплачує бюджет. «ТГК-1» і так втрачає, за даними компанії, близько 2 млрд рублів на теплопостачання щороку, а тут ще затіяла зміну методу розподілу. Це означає, що потрібно врахувати зайвих 2,7 млрд рублів у витратах компанії. Смольний порахував, що це підніме тариф на 26%, і пропонує перенести підвищення на 2019-2021 роки. «Доходи, що випадають компанії від діяльності з теплопостачання споживачів міста, пов'язані з перенесенням терміну початку перехідного періоду на 2019 рік, складуть більше 2,4 млрд руб. в рік, і за три роки перевищать суму 7 млрд рублів », - кажуть в« ТГК-1 ». «У разі відмови з боку ФАС Росії підтримати пропозицію уряду Санкт-Петербурга комітет буде звертатися в суд», - не поступаються в Смольному. Наступного року тариф має зрости на 5,4%. У другому півріччі 2018 року базова ставка «ТГК-1» складе 1784,79 рубля.

За холодній воді і водовідведення у міста з монополістом розбіжностей немає. Водоканал в 2016-2020 роках реалізує інвестиційну програму на 100 млрд, на 40% в неї вкладається бюджет. Всі давно пораховано, і до кінця програми тарифи будуть рости на 10% щорічно. Питома вага ресурсу в кінцевій платіжці відносно невеликий, так що ці 10% не суперечать 6-процентному зростанню квитанції в цілому. Зараз кубометр питної води коштує 25,44 рубля, з червня подорожчає до 27,99. З усієї комуналки це найпомітніший зростання, але, можливо, у жителів не так пересохне в горлі, якщо вони дізнаються, що для підприємств він ще вище - 12%.

Зростання роздрібної ціни на природний газ для населення з 1 липня складе 3,9%. На момент публікації статті за тисячу кубів ми платимо 5 747,79 рубля, вранці наступного дня - будемо вже 5 971,95. Ті, хто споживає зріджений газ з балонів, теж відчують подорожчання - з 32,54 до 33,81 рубля за кілограм без доставки, і з 40,55 до 42,13 - з доставкою.

З електрикою не так просто, тут аж ніяк не всі знаходиться в руках міста. Максимум і мінімум задається на федеральному рівні, а кінцева ціна в грубому викладі складається так: тариф, який виставляють виробники й оптовики (на нього припадає близько 43,8%), котлові тарифи на передачу (близько 52,8%), націнка збувальників ( 3,4%). Останні дві графи у веденні комітету з тарифами. Котлові тарифи він піднімає приблизно на 6,1%, збутові в середньому (а вони змінюються двічі на рік) - на 7%.

«З урахуванням прогнозної нерегульованої ціни на оптовому ринку приріст тарифів на електроенергію для кінцевих споживачів може скласти 6,3%», - кажуть в Смольному. У постанові адміністрації міститься розбивка по різним категоріям - в залежності від оснащення будинку, застосування двоставкового компонента і т. П. Зараз по одноставочному тарифу мешканці будинків без електроплит платять 4,12 руб. / КВт-год, з плитами - 2,88. З липня ціни виростуть до 4,32 руб. і 3,24 руб. відповідно.

Тарифи на утримання житлового приміщення встановлюють власники і керуючі організації - але у наймачів держфонду ніхто думки не питає. За керування вони зараз платять 2,29 рубля з розрахунку на квадрат - з 1 липня будуть 2,57. Тариф на утримання спільного майна зросте з 11,08 до 11,90 рубля, на поточний ремонт - з 5,84 до 6,21.

З 1 липня підвищуються не тільки тарифи, а й мінімальний розмір оплати праці. Зараз він становить по країні 7,5 тисячі, виросте до 7,8 тисячі. Тут чиновники, само собою, мудрувати не стали, накинули 4% очікуваної інфляції. «Фонтанка» вже писала про те, якими темпами Смольний збирається підвищувати в найближчі роки ціни житлово-комунальних послуг. Нинішня індексація укладається в ці плани. Наступна, як передбачається, відбудеться вже після виборів президента в 2018 році і за деякими статтями передбачувано виявиться значнішою .

Микола Кудін,

«Фонтанка.ру»