У Варшаві демонтують пам'ятник "Подяки радянським солдатам"

цею материал Доступний по-русски

18:54, 17 серпня 2018

світ

1698

Радянський пам'ятник передадуть Музею холодної війни неподалік від Щецина, де колись був склад атомної зброї СРСР.

Пам'ятник передадуть Музею холодної війни неподалік від Щецина, де колись був склад атомної зброї в СРСР / Фото wikipedia.org/Adrian Grycuk / CC BY-SA 3.0 PL

В цьому році буде розібраний пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії, який знаходиться в Скарішевськом парку в Варшаві. За словами Маріуша Буркацького зі столичного Управління по озелененню, його передадуть Інституту національної пам'яті Польщі.

як повідомляє польське радіо , Елементи монумента повинні потрапити в Музей холодної війни в селі Подборско недалеко Щецина в Західнопоморському воєводстві. Пам'ятник Подяки солдатам Радянської Армії мали намір спочатку передати Музею історії Польщі, але виявилося, що там для нього немає місця. «Потім виникла ідея відправити його в мавзолей радянських солдатів у Варшаві, але потім і від цієї пропозиції відмовилися», - повідомив Маріуш Буркацький.

Читайте також У Нідерландах відкрили пам'ятник жертвам катастрофи рейса MH17 (фото)

Варшавське Управління з озеленення, яке відповідає за демонтаж і транспортування пам'ятника, вже отримало на це дозвіл від реставратора пам'ятників старовини і шукає підрядника для виконання відповідних робіт.

Експозиція Музею в Подборско знаходиться в приміщеннях радянських складів атомної зброї. У період комуністичної Польщі цей об'єкт був секретним і перебував під особливою охороною. Про його існування було відомо не набагато більше 10 чоловік. Його побудували польські солдати в 1976-1969 роках, а в 1970 році об'єкт був переданий радянській стороні. Інститут національної пам'яті планує там створити постійну виставку на площі в 300 гектарів.

Як повідомляв УНІАН, раніше в Польщі показали новий пам'ятник жертвам Волинської трагедії .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter