Дарина Костіна - Печемо будинку смачний хліб і булочки

Печемо будинку смачний хліб і булочки

Хліб на стіл - і стіл престол ...

З давніх-давен відомо, що хліб чудово втамовує голод і дарує відчуття тепла і затишку домашнього вогнища.

На Русі хліб завжди асоціювався з домівкою. На свята наші далекі прабабусі пекли і пшеничні візерункові короваї та паски. А на кожен день подавали до столу «грубуватий» житній хліб. За обідом або вечерею після молитви його урочисто розрізав глава сімейства.

У сучасних сім'ях, особливо міських, випічкою домашнього хліба тепер не займаються, вважаючи, що заняття це клопітка. Тим часом цілий ряд компаній-виробників побутової техніки намагається повернути нас, що називається, до витоків, надаючи можливість випікати хліб в домашніх умовах за допомогою хлібопічки.

Хлебопечка - це і вигідно, і смачно, і корисно. Ви завжди спече хліб смачний і корисний для здоров'я - з висівками, зародковими пластівцями, горішками або насінням, і саме той, який вам подобається, а задоволення в їжі - теж важливо.

Недарма в народі кажуть: «Хліб на стіл - і стіл престол, а хліба ні шматка - і стіл дошка». І особливо дорогий свіжоспечений домашній хліб до смачного обіду. Але головна умова для того, щоб хліб вдався на славу, - це гарний настрій.

Ви самі, напевно, помічали, що один і той же пиріг кожен раз виходить різним, як би старанно ви не дотримувалися інструкцій хлібопечення. Проте, пишний, з хрусткою скоринкою хліб, спечений умілою господинею, ніколи не зрівняється з хлібом, виготовленим на хлібозаводі. Але, на жаль, в наш час печуть домашній хліб хіба що в селах, та й то не завжди, а шкода ... Адже навіть в місті можна спекти чудовий хліб в духовці електричної або газової плити, в мікрохвильовій печі, а якщо ви придбали для себе хлібопічку , ви завжди будете забезпечені смачним і ароматним свіжим хлібом! А як це зробити - ви дізнаєтеся з нашої книги!

Удачі вам і приємного апетиту!

Печемо хліб в хлібопічці

Основні правила випічки

Перед тим, як приступати безпосередньо до випічки, дуже важливо знати про можливі інгредієнтах, які можуть входити в рецепт випічки.

Дріжджі. У хлібопічці можна використовувати тільки сухі дріжджі, і важливо вимірювати їх кількість потрібно дуже точно. Якщо недостатньо дріжджів, тісто не підніметься; якщо їх занадто багато, воно опуститься під час випічки. Не використовуйте прострочені дріжджі.

Температуру дріжджі люблять насправді не дуже високу - приблизно людського тіла 30-40 ºC, але стабільну. Підвищення температури вони переносять до певної межі, приблизно до 60 ºC. Тому і вважається, що тісто найкраще місити руками.

Цукор - відмінна їжа для дріжджів. Коричневий неочищений цукор дає більше смаку, ніж білий цукор, крім того мед, патока і кленовий сироп - відмінна альтернатива.

Сіль - це важливий інгредієнт хліба, навіть якщо ви не любите солоний присмак. Сіль контролює дріжджовий процес і зміцнює структуру глютену. Коли додаєте сіль, тримайте її подалі від дріжджів, щоб вони не почали діяти: це особливо важливо в хлебопечках, які не відразу починають замішувати тісто. Виміряйте кількість солі точно.

Жир. Багато з рецептів хліба вимагають трохи масла, щоб зробити його більш насиченим, додати смак і поліпшити термін зберігання. Спеціальним маргарином можна замінити масло для тих, хто дотримується особливу безмолочну дієту. У деяких рецептах замість вершкового використовується оливкова олія. Добавка малої дещиці оливкового масла робить тісто більш еластичним. В солодке тісто додається тільки масло без запаху.

Соєва добавка. Вона збагачує білком і змінює структуру тесту. Приблизно додають 1 столову ложку Окари на полуторафутовую буханку - з'являється крихкість, але якщо її багато - вона сильно затримує вологу і тісто в буханці погано пропікається і залишається сирим і важким. Випікаючи в хлібопічці, зверніть увагу, що тісто з Окарою, а також дуже здобне, швидше пригорає, тому треба вибирати легку (світлу) корочку.

Зародкові пластівці - дуже корисний продукт, який надає хлібу легкий горіховий смак.

Біла хлібна мука найзручніша хлібна мука для хлібопічки, і вона найбільше використовується в рецептах хліба. Біла мука виходить з пшеничного зерна, очищеного від зовнішнього отрубя. «Хлібна» борошно (борошно вищого якості) найбільше підходить для хлібопічки, так як в ній багато глютену, який робить тісто еластичним, а за допомогою дріжджів хліб виходить повітрям.

Хлібна непросіяна борошно найкраще підходить для хлібопічки. Це борошно з зерна пшениці, вона грубіша, ніж звичайна біла борошно, в ній більше смаку і більше корисних речовин. Оскільки в цій борошні міститься частина отрубя, тому хліб виходить більш грубий, важкий. Для хлібопічки найкраще використовувати суміш хлібної білого борошна з цільного борошном - хліб вийде найсмачніше. З сірої хлібної муки видалена частина отрубя. Як і з непросіяного, її краще використовувати в суміші з білої хлібної борошном в випічці в хлібопічці.

Солодова або зернова мука - це суміш білої і цільного зерна, змішана з осолодженого пшеничним зернами, тому смак хліба солодший, легкий горіховий присмак.

З житнього борошна виходить темний, щільний, смачний хліб. У ній мало глютену, тому її необхідно змішувати з білою мукою.

З борошна з полби виходить смачний хліб з легким горіховим присмаком. Він більш насичений і багатий поживними речовинами, ніж хліб з житнього борошна, тому іноді його іноді можуть вживати люди на дієті без пшениці.

Кукурудзяне борошно отримують з кукурудзяних зерен, вона буває як дрібною, так і грубою. Її добре додавати до хліба, але використовувати потрібно потроху, оскільки там мало глютену.

Перлова борошно має ніжний, солодкуватий смак, з неї виходить м'який хліб. У ній дуже багато глютену, тому її потрібно змішувати з білою мукою для випічки хліба.

Безглютеновая борошно продається в деяких великих супермаркетах. Вони бувають різні, але у всіх міститься суміш крохмалю та безглютенової борошна, наприклад, картопляного, рисового, горохової або соєвої. В деякі додають рослинну клітковину, щоб хліб вийшов коричневим. Для хлібопічок підходять тільки ті сорти борошна, які були спеціально для них створені. Звичайна безглютеновая борошно не підійде.

Слід пам'ятати, що в більшість хлібопічок інгредієнти потрібно додавати в форму в певному порядку. Якщо додати їх в невірному порядку, хліб може не вийти. У більшості випадків спочатку наливаються рідкі інгредієнти, потім сухі, а потім дріжджі, але іноді і навпаки. Порядок особливо важливий для хлібопічок, які роблять перерву перед початком циклу, так як дріжджі повинні перебувати окремо від рідини, цукру і солі.

За допомогою подальших інструкцій ви зможете спекти прекрасну буханку в хлібопічці в перший же раз. Використовуйте свіжі якісні інгредієнти, так як не можна очікувати хорошого результату від простроченої борошна або дріжджів.

1. Поставте хлібопічку на рівну вогнетривку поверхню. Переконайтеся, що вона знаходиться далеко від джерел тепла (плита або сонячне світло), а також не на протязі, так як всі ці фактори впливають на температуру всередині хлібопічки. Не вмикайте хлібопічку в розетку на цьому етапі. Відкрийте кришку. Дістаньте форму за ручку, злегка повертаючи в сторону або витягаючи вгору, в залежності від моделі вашої хлібопічки.

2. Переконайтеся, що в тестомешальной лопаті не прилипло крихт хліба, що залишилися від попередньої випічки. Одягніть лопать на стрижень на дні форми. Лопать можна буде одягнути тільки в одній позиції, так як стрижень і та частина лопаті, що одягається на нього, зроблені у формі літери D.

3. Влийте воду, молоко і / або інші рідини, за винятком тих випадків, коли в інструкції до хлебопечке сказано, що спочатку треба додавати сухі інгредієнти. Якщо це так, щоб змінити порядок завантаження інгредієнтів в хлібопічку, почавши з дріжджів. 4. Всипати борошно так, щоб вона повністю покривала рідина. Додайте всі сухі інгредієнти, зазначені в рецепті, наприклад, сухе молоко. Сіль, цукор і масло покладіть в різні кути форми, щоб вони не торкалися одне одного.

5. Зробіть маленький «колодязь» в середині борошна так, щоб він не доходив до рідини і додайте в нього дріжджі. Якщо «колодязь» дістав до рідини, дріжджі промокнути і почнуть швидко працювати.

6. Поставте форму в хлібопічку, щільно закріпивши на місці. Залежно від моделі, в хлібопічці можуть бути спеціальні кріплення, які закріплюють форму в хлібопічці, або форму потрібно злегка вкрутити в дно хлібопічки. Опустіть ручку і закрийте кришку. Потім включите хлібопічку в розетку.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Печемо будинку смачний хліб і булочки   Хліб на стіл - і стіл престол
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ