Як відкрити магазин нижньої білизни: докладна інструкція, розрахунки та поради практиків

 1. Де відкрити магазин
 2. підбираємо асортимент
 3. Де брати товари для магазину
 4. Доходи і витрати
 5. Оформляємо бізнес юридично
 6. Поради підприємців

Зміст:

 1. Де відкрити магазин
 2. підбираємо асортимент
 3. Де брати товари для магазину
 4. Доходи і витрати
 5. Оформляємо бізнес юридично
 6. Поради підприємців

Якщо ви задумалися про відкриття свого магазину і розглядаєте різні варіанти, однією з найбільш вдалих ідей для бізнесу може стати магазин нижньої білизни. По-перше, це той товар, який потрібен всім і завжди - особливо жінки приділяють йому підвищену увагу. До того ж білизна купують круглий рік, а це значить, що сезонні спади в торгівлі вам не загрожують. Нижня білизна відноситься до числа товарів з високою торговельною надбавкою - вона може становити від 100% і навіть вище, коли мова йде про дорогі, елітних моделях. І, нарешті, білизна не виходить з моди: хоч і тут є свої модні напрями, але колекція минулого сезону, якщо вона раптом виявилася не розпродана, буде цілком актуальна і в нинішньому і навіть в наступному.

Якщо говорити про недоліки цього підприємництва, важко назвати щось, крім високої конкуренції на ринку, але ця обставина можна подолати, якщо підійти до організації бізнесу правильно і професійно.

Де відкрити магазин

Місце, де буде розташовуватися ваш магазин, має істотне значення. Як вже говорилося, конкуренція в цьому бізнесі висока, а тому торгова точка повинна знаходитися в зручному для відвідування людному місці. Особливо гарні павільйони в торгових центрах, приміщення поруч з великими магазинами одягу або супермаркетами.

А ось розмір магазину може бути зовсім невеликим - білизна не вимагає великих територій. Навіть на площі 10 кв.м можна організувати невелику торгівельну точку. Головне - не забути залишити місце для примірочної: без неї ніяк.

Не менш важлива вітрина, в якій потрібно виставити найпривабливіші комплекти, щоб звернути увагу потенційних покупців.

підбираємо асортимент

Порядку 90-95% асортименту середньостатистичного магазину білизни становить жіноче, чоловіче, відповідно, тільки 5-10%. Це й не дивно: для представниць прекрасної статі нижню білизну - це одна з найважливіших складових гардеробу.

Визначаючись з асортиментом, потрібно вирішити в якій ціновій категорії ви плануєте працювати, разбежка цін тут може бути дуже великий. І змішувати не варто: недороге і практичне білизна не повинно бути сусідами з дорогим і шикарним. В цьому випадку ті, хто вважає за краще «бюджетні» варіанти, будуть відчувати, що купують слабке білизна, а ті, хто завжди вибирає краще - що занадто дороге.

Так що якщо ви вирішили зупинитися на елітному білизну, не потрібно «розбавляти» асортимент недорогими моделями. Такий магазин краще розмістити в дорогому торговому центрі або в престижній частині міста. Інтер'єр приміщення в цьому випадку теж повинен бути на рівні.

Яким повинен бути асортимент хорошого магазину нижньої білизни? Перш за все, різноманітним. Запропонуйте покупцям моделі різних кольорів і фасонів, з різних тканин і з різними варіантами обробки. Ще одна важлива вимога - багато варіантів розмірів. Важливо, щоб кожна покупниця могла знайти щось для себе. Зверніть увагу і на комплектацію - у продажу повинні бути і окремі предмети, і комплекти.

Гарним доповненням до власне білизни стануть супутні товари: одяг для сну (нічні сорочки, піжами), панчохи і колготки, домашній одяг. Не потрібно забувати і про сезонний товар: влітку це купальники, взимку - утеплене білизна.

Де брати товари для магазину

Як і для будь-якого іншого бізнесу, пов'язаного з роздрібною торгівлею, для магазину нижньої білизни важливі постачальники. Вирішити завдання придбання товарів можна одним з трьох способів:

 1. Закуповувати товар у оптових продавців. Якщо ви знайдете одного, але хорошого постачальника, можна вважати, що вам крупно повезло, адже така співпраця не зажадає особливих тимчасових витрат (що неминуче, якщо постачальників кілька), до того ж вам доведеться докуповувати білизна ходових розмірів і моделей, і це дуже зручно , коли нюанси роботи можна обумовлювати індивідуально.
 2. Працювати з виробниками напряму. Якщо ви зможете укладати контракти з фабриками-виробниками, ви з великою часткою ймовірності отримаєте закупівельну ціну. Це, безумовно, плюс, а мінус в тому, що вам доведеться витрачати на роботу з постачальниками більше часу, та й поставок товару доведеться чекати довше.
 3. Відкрити магазин по франшизі. Цей варіант хороший тим, що вам не доведеться вкладатися в рекламу: як правило, франшизи пропонують вже розкручені бренди. В цьому випадку вам допоможуть з усіма організаційними питаннями: з просуванням, асортиментом, викладкою товару. При цьому ви повинні будете дотримуватися політики обраного бренду і, звичайно, не зможете продавати товари інших виробників.

Доходи і витрати

Один з головних питань, на яке доведеться дати відповідь, - скільки коштує відкрити магазин нижньої білизни. Спробуємо зробити підрахунки на прикладі невеликого магазину (15-20 кв. Метрів) в торговому центрі.

Витрати будуть приблизно такими:

 • Орендна плата - 40 тис. Рублів на місяць.
 • Устаткування: (прилавок, скляні вітрини, панелі з вішалками і плічками, примірочна з дзеркалами) - 130-150 тис. Рублів.
 • Вивіска і витрати на рекламу - 30 тис. Рублів.
 • Кошти на закупівлю товарів - 300-500 тис. Рублів.

Таким чином виходить, що приступити до відкриття бізнесу можна, маючи 750 тисяч рублів.

Але ваш особистий бізенс-план магазину нижньої білизни може бути різна. Наприклад, якщо ви не берете готовий торговий павільйон, а відкриваєте магазин в окремій будівлі або на цокольному поверсі житлового будинку, до загальної суми потрібно буде додати витрати на ремонт.

Також не можна забувати про поточні витрати: зарплати персоналу, оплату комунальних послуг.

Оформляємо бізнес юридично

Оптимальна правова форма для магазину нижньої білизни - індивідуальне підприємництво, як системи оподаткування краще вибрати ЕНВД, цей податок розраховується на підставі фізичних показників (торгова площа, кількість співробітників) і ніяк не прив'язаний до доходу.

Якщо ви відкриваєте магазин не в спеціально обладнаному місці (такому як павільйон торгового центру), вам потрібно буде отримати дозвільні документи від Державного пожежного нагляду і Росспоживнагляду.

Поради підприємців

Щоб знову відкрився магазин був прибутковим, можна скористатися досвідом тих, хто не з чуток знає, як це робиться.

 • Постійно оновлюйте асортимент. Якщо щось новеньке буде часто з'являтися в магазині, жінки будуть регулярно туди заходити «просто подивитися», а не секрет, що такі візити зазвичай закінчуються покупками.
 • Створіть особливу атмосферу - оригінальний дизайн, своя концепція, то, що виділить ваш магазин з десятків інших.
 • Експериментуйте. Якщо, звичайно, ви не відкрили магазин по франшизі, то варто пропонувати покупцям білизна від різних виробників. Закуповуйте невеликі партії нових товарів і дивіться, що з цього вийде.
 • Не залишайте на полицях те, що продається погано: розпродажі - ось кращий спосіб позбуватися від «нешвидкий» товарів. А їх місце повинні зайняти нові моделі.
 • Навчайте персонал. Тренінги з продажу будуть сприяти професійному росту продавців. Крім того, необхідно гідно оплачувати працю працівників, відмінна мотивація - відсоток від проданих товарів.

Будете ви керуватися цими рекомендаціями або придумаєте власну стратегію, потрібно мати на увазі, що при успішній, жвавої торгівлі вкладення в такий магазин окупаються в середньому за 1,5-3 роки.

Яким повинен бути асортимент хорошого магазину нижньої білизни?