Банкрутство банку та Фонд гарантування вкладів

  1. Сподобалася стаття? Тисніть «Мені подобається»:

Дуже багато хто не довіряють банкам. Основний страх - втратити гроші при банкрутстві банку. Тому, гроші зберігають удома, де вони знецінюються внаслідок інфляції.

Як любить повторювати один мій колега, СТРАХ - це незнання і нерозуміння.

Давайте спробуємо розібратися - «чи такий страшний чорт, но його малюють»?

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

ФГВФО, або Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (далі Фонд). Хто без гугла зможе відповісти, що це за організація і чим вона займається?

Фонд був створений в 1998 році і однією з його функцій є відшкодування вкладу, включаючи відсотки, у разі неплатоспроможності банку. Єдине обмеження - є максимальна сума відшкодування. Про неї я скажу пізніше.

Ось так, вже 19 років у разі банкрутства банку Фонд повертає вкладникам їхні внески, а більшість з нас навіть не знає про його існування.

Трішки історії

Я зіткнувся з цим Фондом у 2009 році, коли кілька банків, де у мене були валютні депозити, збанкрутувало. Так, раніше були труднощі з поверненням. Спочатку потрібно було вистояти величезну чергу, щоб потрапити в банк і написати заяву на повернення коштів. Потім кілька місяців чекати, поки представники Фонду опрацюють всі заяви і сформують списки всіх вкладників, кому належить компенсація. Потім зайняття черги вночі в діючий банк, який здійснює виплати. Але ще раз повторюся, це було в 2009 році.

реалії

Що ми маємо в 2017 році.

  1. Фонд повертає кошти не тільки з депозитного вкладу, але і з банківських рахунків (зарплатні, пенсійні, карткові, ...);
  2. повертаються не тільки вклади в гривнях, а й у валюті;
  3. повертаються нараховані відсотки за вкладами на дату визнання банку неплатоспроможним та введення тимчасової адміністрації;
  4. повертаються кошти як фізичних осіб (громадян), так і підприємців. Чи не поширюється на юридичних осіб;
  5. максимальна сума компенсації за 19 років підвищувалася 11 разів і зараз становить 200 000 грн .;
  6. заяви на виплату коштів подавати в банк або в Фонд не потрібно. Уповноважена особа Фонду саме формує списки вкладників, за якими здійснюється виплата;
  7. виплати проводять кілька діючих банків (не один). В який банк звернутися - вирішувати Вам. Потрібні, як в рекламі, лише паспорт та код;
  8. виплати починаються через 20 або 30 днів, в залежності від кількості вкладників, після визнання банку неплатоспроможним.

У той же час, хоча учасниками Фонду є всі банки, які мають банківську ліцензію, крім «Ощадбанку», але це окрема історія, до вибору банку потрібно підходити усвідомлено. В останній редакції закону, в разі невиконання економічних нормативів НБУ Банк перекладається в категорію тимчасових учасників Фонду. З дати переведення банку до категорії тимчасових учасників розміщення вклади не гарантуються Фондом.

Інші країни

Банкрутство банків - це проблема лише України? Давайте подивимося на економіку №1 в світі - США. У 2016 році 5 банків визнані банкрутами, це найменша кількість за останні 10 років. У 2015 г. - 8, в 2014 р - 18, а в 2013 р - 24.

За 5 місяців 2017 року визнано банкрутами 6 банків.

Організація, яка є аналогом нашого Фонду, називається Федеральна корпорація зі страхування депозитів (FDIC).

Сподіваюся, дана інформація дозволить Вам не боятися банків і почати користуватися їх послугами. Адже банки - це самий консервативний фінансовий інструмент в світі. Депозитний вклад - це захист ваших грошей від інфляції і можливість накопичити кошти на дорогі покупки.

Користуйтеся депозитами, а не кредитами. І хай Вам щастить на шляху до фінансової незалежності.

Яку стратегію накопичення і заощадження коштів вибрати, як її правильно розрахувати? Як вибрати фін. утанова, як визначити його стабільність? Звертайтеся! Наша команда охоче допоможе Вам.

З повагою,

Володимир Погрібний.

Сподобалася стаття? Тисніть «Мені подобається»:

Отримайте доступ Безкоштовно до відео курсу зараз і дізнайтеся:

-Тайние закони грошей, якими користуються мільйонери;
-Як отримувати 30-40% річних з гарантіями як у банку;
-Як зберегти і примножити гроші в умовах кризи.

Читайте також

Сподобалася стаття?
Давайте спробуємо розібратися - «чи такий страшний чорт, но його малюють»?
Хто без гугла зможе відповісти, що це за організація і чим вона займається?
Яку стратегію накопичення і заощадження коштів вибрати, як її правильно розрахувати?
?танова, як визначити його стабільність?
Сподобалася стаття?