Як брати участь в торгах з питань банкрутства: просто про складне

 1. зміст:
 2. 1. Що таке торги по банкрутству?
 3. 2. Етапи проведення торгів з питань банкрутства
 4. 3. Як і де шукати лоти на торгах з питань банкрутства?
 5. 4. З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства?
 6. 5. Секрети і практичні рекомендації для новачків
 7. 6. Курси по торгах з питань банкрутства та книги по торгах з питань банкрутства. Чи варто вчитися?

Вітаю Вас, шановний (а) колего! Ми продовжуємо серію статей про торги з питань банкрутства. Сьогодні мова піде про те, з чого почати участь в торгах з питань банкрутства, як брати участь в торгах з питань банкрутства і які книги по торгах по банкрутству можна вивчити новачкам. Пропоную довго не затягувати і відразу приступити до справи.

Пропоную довго не затягувати і відразу приступити до справи

зміст:

1. Що таке торги по банкрутству?
2. Етапи проведення торгів з питань банкрутства
3. Як і де шукати лоти на торгах з питань банкрутства?
4. З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства?
5. Секрети і практичні рекомендації для новачків
6. Курси по торгах з питань банкрутства та книги по торгах з питань банкрутства. Чи варто вчитися?

1. Що таке торги по банкрутству?

Колись давним-давно Дарвін висунув теорію про природний добір серед тварин, але, на жаль, цю теорію все частіше експерти приміряють до бізнесу. Нестабільна економічна ситуація в Росії і за її межами, безграмотність топ-менеджменту і бізнесменів часто призводить до банкрутства компаній, як великих, так і дрібних. Також через недосконалість кредитної системи страждають фізичні особи та індивідуальні підприємці.

Навіщо я зараз про все це кажу? Всі вищевикладені фактори часто приводять компанії до банкрутства. Торги по банкрутству є останнім етапом ліквідації бізнесу і останнім етапом процесу визнання банкрутом фізичної особи.

Сам процес банкрутства юридичних і фізичних осіб досить довгий і вимагає великої кількості трудовитрат. Дуже детально цю тему ми розглядали в попередніх статтях ( посилання на статтю ).

Сьогодні ж ми поговоримо про останню стадію процедури банкрутства - торгах з питань банкрутства. На цьому етапі проводиться опис майна банкрута, яке підлягає подальшому продажу через аукціон.

Аукціони з питань банкрутства регламентуються Федеральним законом "Про неспроможність (банкрутство)". У ньому чітко зазначено, що дана процедура повинна проводитися виключно в електронному вигляді на електронному торговельному майданчику.

Отже, пропоную розглянути етапи проведення торгів з питань банкрутства.

2. Етапи проведення торгів з питань банкрутства

Торги по банкрутству можуть проводитися в три етапи. У разі якщо після першого етапу лот не проданий, то переходять до другого. Якщо і в другому випадку продаж не відбулася, організатори оголошують третій етап. Отже, давайте поговоримо про кожен етап більш докладно.

Після того, як лот опублікований на електронному торговельному майданчику починається перший етап аукціону. На даній стадії початкова ціна лота відповідає середньоринкової вартості. Переможцем вважається той учасник, який запропонував ціну, вищу за всіх.

Якщо з якихось причин аукціон не відбувся (учасники були зареєстровані, але не подали цінових пропозицій), тоді організовується другий етап торгів, на якому ціна виставленого майна буде нижче первісної на 20-30%. На даному етапі також переможцем вважається той учасник, який запропонував найвищу ціну.

Важливо відзначити, що і в першому і в другому випадку організаторами встановлюється певний ціновий крок, вище якого не можна пропонувати ціну і певний інтервал для подачі пропозиції. У разі якщо знову з якоїсь причини аукціон не відбувся, оголошується третій етап торгів.

Найцікавіша і вигідна стадія торгів з питань банкрутства - це третя і називається вона "публічна пропозиція". На даному етапі організатори через певні проміжки часу знижують ціну лота на певний крок. Переможцем визнається той учасник, який першим подав заявку на запропоновану ціну. Тут можуть грати навіть частки секунди.

Звичайно, найпривабливішим з погляду вартості, є етап публічних пропозицій, але потрібно відзначити, що на ньому може бути велика конкуренція. Тому якщо ви новачок, раджу вам на перших порах звернутися за допомогою до фахівців.

3. Як і де шукати лоти на торгах з питань банкрутства?

Є кілька пошукових систем для моніторингу лотів. Про них я розповім трохи пізніше. Раз вже сьогодні мова йде про новачків в цій нелегкій справі, то хочеться відразу порадити вам, розглядати покупку лота, представленого на найближчій до вас географічної території, щоб до прийняття рішення про участь, ви могли приїхати і подивитися його.

Ну а тепер про пошукових системах.

На просторах інтернету можна знайти безліч майданчиків, що публікують інформацію про торгах з питань банкрутства, але експерти в цій галузі виділяють всього лише 5-ть основних. На цих 5-ти майданчиках інформація найбільш повна і актуальна.

 1. Єдиний федеральний реєстр відомостей про банкрутство. Дана майданчик на сьогоднішній день містить найактуальнішу інформацію про торги. Тут ви можете провести повний аналіз вподобаного вам лота;
 2. Сбербанк АСТ має дуже зручний інтерфейс, але на цьому майданчику в основному розміщуються лоти компаній або фізичних осіб - боржників самого Ощадбанку;
 3. Фабрікант.ру збирає і розміщує інформацію по максимальній кількості торгів і є досить молодим ресурсом;
 4. Центр реалізації - майданчик, яка публікує торги компаній вже визнаних банкрутом;
 5. Універсальна ЕТМ - наймолодша майданчик. Публікація лотів проводиться з досить високою частотою, яка надається інформація може сміливо конкурувати з федресурсом.

Також крім зазначених вище електронних торговельних майданчиків всі відомості про майбутні аукціонах випускаються в суботньому номері газети "Коммерсант". У цьому ж номері надається інформація про компанії, визнаних банкрутами.

Для того щоб знайти той чи інший лот на майданчику торгів вам необхідно скористатися пошуком і фільтрами. В цьому немає нічого складного, оскільки інтерфейс на всіх майданчиках інтуїтивно зрозумілий. Залишайте запити в коментарях, і ми знімемо спеціальне безкоштовне навчальне відео з пошуку лотів про торги з питань банкрутства.

4. З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства?

З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства

Будь-яке починання припускає якусь певну кінцеву мету. В даному питанні важливо зрозуміти, що ви хочете придбати, на яку суму ви розраховуєте, і яка мета придбання (саме використання, подальший перепродаж і т.д.).

Після того, як цілі і пріоритети виявлені, потрібно визначитися на яких електронних торговельних майданчиках ви будете реєструватися. Від цього буде залежати підбір компанії, що випускає електронний цифровий підпис.

Електронний підпис - це набір символів, що дозволяють шифрувати документи. Вона використовується як для участі в торгах з питань банкрутства, так і в державних та комерційних закупівлі, а також застосовується для шифрування даних при електронному документообігу в компанії.

Більш докладно про електронний підпис ви можете прочитати тут , А про електронний документообіг - тут .

Отже, ЕП (електронний підпис) отримана, реєстрація на майданчиках проведена успішна. Наступним кроком потрібно налаштувати програмне забезпечення на вашому персональному комп'ютері або ноутбуці. Зробити це ви можете, як самостійно, так і за допомогою фахівців.

Після того, як все готово до роботи, залишається вибрати потрібний лот, вивчити документацію і сам лот і приступити до подачі заявки. Ось і всі починання.

Наступним пунктом статті я дам кілька порад для початківців учасників.

5. Секрети і практичні рекомендації для новачків

Секрети і практичні рекомендації для новачків

В продовження теми підготовки до участі в торгах з питань банкрутства, раджу вам заздалегідь підготувати документи і прикріпити їх в електронному вигляді. Як правило, краще за все починати готуватися до участі в торгах з питань банкрутства за 3-5 днів. Щоб у разі нестачі будь-яких документів, був час їх виправити або переробити.

Ще раз хочеться звернути вашу увагу на те, щоб ви ретельно вивчали сподобався лот, щоб згодом не понести фінансових втрат. На сьогоднішній день все більшої популярності набирають маркетингові дослідження, які допоможуть застерегти підприємців від участі в необачних невигідних угодах. Таке невелике маркетингове дослідження ви повинні провести щодо придбаного лота. Якщо вам цікава ця тема, залишайте коментарі до даної статті, і ми обов'язково підготуємо огляд з практичними рекомендаціями.

Якщо ви плануєте участь в торгах з питань банкрутства вперше, тоді на початковому етапі варто звернутися до фахівця, який надасть вам підтримку і навчить самого процесу участі.

На перших порах намагайтеся вибирати лоти, територіально доступні для вивчення. Наприклад, якщо хочете придбати автомобіль на торгах з питань банкрутства, потрібно розглядати варіанти в географічній доступності. У такому випадку ви зможете особисто оглянути його і залучити стороннього експерта для незалежної оцінки вартості.

Якщо ви плануєте придбання цінних паперів або готової компанії, і не володієте знаннями в цій області, також варто звернутися за допомогою до фахівців, які нададуть вам докладний звіт про поточні справи фірми і надійності цінних паперів.

6. Курси по торгах з питань банкрутства та книги по торгах з питань банкрутства. Чи варто вчитися?

Чи варто вчитися

"Вчитися, вчитися і ще раз вчитися!" Як заповідав великий Володимир Ілліч Ленін.

Чи варто вчитися брати участь в торгах з питань банкрутства? Моя відповідь - так, але не фундаментально.

Тут може бути два варіанти розвитку подій:

 1. У разі якщо ви плануєте разово брати участь в торгах з питань банкрутства, тоді вчитися особливо не варто. Достатньо ознайомитися з декількома матеріалами і звернутися за допомогою до фахівців.
 2. Якщо ви плануєте заробляти на торгах з питань банкрутства, тоді варто більш детально вникнути в цю тему.

Що ж стосується літератури, то тут безліч варіантів і радити щось одне, особливого сенсу немає. Виберіть спосіб навчання, відповідний для вас і в бій!

На цьому сьогодні все. Сподіваюся, що вищевикладений матеріал був для вас зрозумілим і корисним. Брати участь в торгах з питань банкрутства чи ні, вирішувати тільки вам. Якщо ж у вас є питання по темі, то задавайте їх нижче в коментарях до цієї статті.

PS: Тисніть на соціальні кнопки, діліться цією статтею зі своїми друзями і колегами.

1. Що таке торги по банкрутству?
3. Як і де шукати лоти на торгах з питань банкрутства?
4. З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства?
Чи варто вчитися?
1. Що таке торги по банкрутству?
3. Як і де шукати лоти на торгах з питань банкрутства?
4. З чого почати участь в аукціонах з питань банкрутства?
Чи варто вчитися?
1. Що таке торги по банкрутству?
Навіщо я зараз про все це кажу?