10 популярних онлайн майданчиків торгів з питань банкрутства: як заробити на аукціоні з питань банкрутства?

 1. Хто може стати учасником аукціону з питань банкрутства: умови участі в торгах
 2. Як взяти участь в аукціоні з питань банкрутства: покрокова інструкція
 3. Де проводять аукціони з питань банкрутства: огляд кращих майданчиків торгів
 4. Як можна заробити на торгах з питань банкрутства: поради початківцям

Купівля будь-якого майно за ціну удвічі менша за ринкову - звичайна справа для судових аукціонів. Як стати учасником аукціону з питань банкрутства: покрокова інструкція в допомогу починаючому. Топ-10 кращих майданчиків торгів з питань банкрутства. Нюанси заробітку на аукціонах з питань банкрутства.


Хто може стати учасником аукціону з питань банкрутства: умови участі в торгах

Проведення електронних торгів, на яких лоти є майном банкрутів, - це процес, що набирає популярність в нашій країні. Дійсно, деколи краще продати майно боржника, ліквідувавши юрособа, ніж продовжувати збиткову роботу підприємства. В аналогічну ситуацію потрапляють і фізособи. Наприклад, громадяни, не здатні виплачувати кредитний борг.

Отже, нарівні з юрособами банкрутами визнаються і фізособи. Їхнє майно продається за допомогою спеціальних торгів , Виручка направляється на погашення накопичених заборгованостей. Виникає питання: хто має право брати участь в подібних аукціонах? Хто може купити аукціонний товар за приємною ціною?

У Федеральному законі, що регулює процедуру банкрутства, в загальних рисах прописано наступне:

 • Майно банкрута реалізується.
 • Участь в торгах доступно всім, того зацікавив товар.

Деякі обмеження стосуються вікових критеріїв:

 1. Якщо потенційному учаснику ще не виповнилося 14-ти років, то за нього це роблять батьки при наявності дозволу від опікунських органів.
 2. З 14-ти років і до 18-ти років людина має право на самостійну участь. Батьки лише дозволяють проведення операції.
 3. Починаючи з 18-ти річного рубежу, обмеження відсутні.

Починаючи з 18-ти річного рубежу, обмеження відсутні

Так як торги, пов'язані з банкрутством, проводяться виключно в електронній формі, то учасникам необхідно виконати ряд умов:

 • Обзавестися електронним варіантом підпису і сканованою версією документації. В основному паперів, що підтверджують особу, ІІН.
 • Пройти реєстраційну процедуру на торговому ресурсі, встановити ПО.
 • Внести завдаток з подальшим укладенням угоди.

За фактом, потрібно вивчити вимоги обраного торгового ресурсу і чітко дотриматися їх.

Як взяти участь в аукціоні з питань банкрутства: покрокова інструкція

Порядок дій на перший погляд нескладний. Головне знати: що шукати, де шукати, вивчити умови аукціонного ресурсу і добре володіти ПК. Загалом підготуватися теоретично і практично не завадить. Що ж необхідно зробити?

Перш за все вибрати об'єкт покупки:

 1. Знайти потрібний лот. Для цієї мети використовуються різні сервіси. Знавці рекомендують Bankrot-spy або Probankrot.
 2. Перевірити документацію на товар. У цьому питанні краще довіритися федеральної майданчику, де заведена особлива картка на боржника. Зокрема, необхідно ознайомитися з оцінним звітом та іншої документацією. Фактично покупця цікавить ціна і критерії лота, точніше їх відповідність.
 3. Оглянути передбачувану покупку. Для цієї мети телефонують з організаторами торгів. Контакти завжди є на майданчику. До огляду часто залучаються фахівці.

Якщо товар задовольняє вимогам покупця, далі йдуть кроки для участі в торгах:

 • Оформлення електронного цифрового підпису (ЕЦП) в сертифікаційному центрі. Їх багато, необхідний найближчий, так як потрібно особиста присутність. Важливо розуміти відмінні риси ЕЦП. Одна така підпис має обмеження за кількістю ресурсів, до яких буде доступ. Звідси і відповідна ціна на ЕЦП. Буде потрібно вибрати оптимальний варіант за двома критеріями: цінового і кількісному.
 • Налаштування браузера. Як правило, це Internet Explorer для роботи на торговому сервісі. Установка спеціальної програми «КріптоПро» буде потрібно для використання ЕЦП.
 • Пройти реєстраційний процес на торговому майданчику. В цілому це триденна процедура, що включає заповнення всіх полів спеціальної реєстраційної форми та прикріплення ськана паспорта.
 • Складання заявки. Завдання полегшується автоматичною генерацією наявних даних на більшості ресурсів. Проте знавці радять робити це самостійно, зокрема додатково вказувати реквізити для повернення внесеного завдатку.
 • Оплата необхідного завдатку. Способи значення не мають - звичайним шляхом або за допомогою банку-онлайн. Для великих сум важливо вибрати мінімальний комісійний збір за виконання перекладу.
 • Сканування ІІН і паспорта (потрібні невеликі розміри ськана) і переведення їх в Word-документ з наступним завантаженням документації на торговий ресурс. Обов'язково ставиться електронний підпис.

Залишається подати заявку в потрібний час. Зазвичай виграє той, хто зробив це першим. Тому рада про попередні тренуваннях з розрахунком часу формування заявки не буде зайвим.

Що далі:

 1. Чекати протоколу торгів, де оголошується переможець.
 2. Тому, хто програв завдаток повертається, але краще нагадати про це організаторам торгів. Дуже часто бувають затримки.
 3. Переможцю на електронну адресу приходить договір на покупку. Документ оформляється в двох формах: в електронній та паперовій.
 4. Підписаний договір - сигнал доя оплати залишку. Увага: реквізити для переказу завдатку і залишку суми можуть відрізнятися.

От і все. Майно можна забирати і вступати в майнові права. А в чому ж заробіток? Наприклад, в купленій квартирі робиться ремонт, і вона продається за вищою ціною або здається орендарям.

Наприклад, в купленій квартирі робиться ремонт, і вона продається за вищою ціною або здається орендарям

думка експерта

Михайло Адамов

Юрист консультант з фінансових питань

Подивитися

Я підібрав для відвідувачів нашого сайту кращі кредитні пропозиції квітня 2019 року.

Де проводять аукціони з питань банкрутства: огляд кращих майданчиків торгів

Для майданчиків з проведення торгів існує якесь розподіл на види:

 • Сервіси, що займаються безпосередньою організацією, а також проведенням електронних аукціонів.
 • Портали, мають статус офіційних джерел. Їх «коник» в повноті даних, що публікуються в суворій відповідності з законодавчими нормами.
 • Сервіси, звані агрегаторами аукціонних заходів по реалізації власності збанкрутілих осіб. На подібних майданчиках акумулюються відомості про майбутні торги. Надана інформація черпається з Інтернет простору.

Які ж аукціонні Інтернет-ресурси в списку 10-ти найкращих:

Єдиний реєстр федерального рівня, що надає дані про банкрутство Характеризується цілковитій інформацією про торгах. Її розміщення відбувається завчасно, що дозволяє учасникам зробити якісний аналіз об'єктів і провести ретельну підготовку до торгів. Сбербанк АСТ Відрізняється зручністю, зрозумілим інтерфейсом. Виставляється майно належить компаніям, які оформили позику, але не зуміли його погасити. Характеризується малим числом аукціонних заходів Фабрикант точка ру Великий ресурс. Його відрізняє велика кількість виставлених об'єктів Центр реалізації Виставляє майно компаній-банкрутів, чий статус визнаний в офіційному порядку Універсальна ЕТМ «Electro torgi», що активно розвивається ресурс. Періодичність публікацій лотів відрізняється частою. У числі плюсів: повнота і коректність наданої інформації про товар АІСТ Представлені лоти переважно є земельними ділянками, нерухомістю комерційного типу і автотранспортом (автобусами, легковими машинами) Арбітат Входить до складу союзу операторів ЕП. Виставляються різноманітні лоти, починаючи від дебіторської заборгованості та земельних ділянок, закінчуючи автотранспортом і виробничим обладнанням Аукціони Сибіру Характеризується торгами, на яких в якості лотів майно фізосіб (квартири, машини, ділянки землі і так далі) Банкрутство РТ Відноситься до союзу операторів ЕП.

Основні об'єкти торгів - майно підприємств-банкрутів

Всеросійська Електронна Торгова Майданчик Здійснює аукціонний продаж майна підприємств-банкрутів

Як можна заробити на торгах з питань банкрутства: поради початківцям

У чому полягає заробіток на аукціонах, оскільки ті виставляють в якості лотів власність збанкрутілих фізичних або юридичних осіб? Витрати на подібну покупку набагато нижче, ніж її реальна вартість. Подальша реалізація приносить непоганий прибуток - від 40-50% і більше.

Стати майстром аукціонних придбань допоможуть наступні рекомендації:

 • Необхідно добре розбиратися в тій сфері, до якої належить купується об'єкт. Це допоможе не помилитися з майбутнім доходом, інакше є ризик стати володарем важко продаваного неліквіду. Припустимо, подаючи заявку на авто, важливо розуміти який ринковий попит на дане автотранспортний засіб. Іншими словами, потрібно предметне вивчення автомобільного ринку (ціни, потреби потенційних покупців і так далі).
 • Не варто покладатися на удачу і вплутуватися в торги без знайомства з невидимими на перший погляд нюансами. У будь-якому прибутковій справі неминуче зіткнення з тих чи інших підводним каменем, якщо відсутні відповідні знання. Про різних тонкощах знають фахівці-практики, які щедро діляться своїм умінням. Перешкода з легкістю обходиться, якщо підготуватися до неї.
 • Освітній процес під силу кожному, хто прийняв рішення заробляти на аукціонах. Є два шляхи: самостійне вивчення питання або звернення до хорошого вчителя. Для першого способу типові тимчасові витрати і набивання «шишок», для другого - фінансові витрати. Навчання під керівництвом наставника, звичайно ж, платне, зате фахівець познайомить з усіма тонкощами.
 • Наявність великої суми не є обов'язковою умовою. Судіть самі, витрата на придбання авто становить від 1 100-1 500 рублів, на житлоплощу - від 25 000-32 000 рублів. Для цього заробітку характерний невисокий вхідний поріг. До того ж, немає заборони на використання позикового капіталу.

Читайте також на цю тему:

Виникає питання: хто має право брати участь в подібних аукціонах?
Хто може купити аукціонний товар за приємною ціною?
Що ж необхідно зробити?
А в чому ж заробіток?