Родичі філателіста з алтайської пропискою продають з аукціону 200 кг рідкісних марок

На аукціонної майданчику newauction.ru виставили на продаж величезну колекцію поштових марок, що охоплює безліч країн і практично все XX століття. Загальна вага колекції, яка, судячи з усього, дісталася продавцеві від родичів, перевищує 200 кг. Адреса продавця - Камінь-на-Обі.

У колекції загальною вартістю 4 млн рублів присутні річні набори (листи) марок безлічі держав світу. Наприклад, автор оголошення заявляє про наявність повної хронології наборів марок Сан Марино (1927-1980 роки), Ватикану (1939-1991 роки), Чехословаччини (1945-1992 роки), Югославії (1960-1990 роки), а також Болгарії, Австрії , Угорщини та багатьох інших. Окремо описані марки територій, що знаходилися під управлінням Третього рейху в роки Другої Світової війни, а також марки держав «третього світу».

Крім того, у продавця є російські набори 1924-2013 років. «Не буду описувати, що колекція багатюща з малими листами, з безліччю дублів і іншого. Частина колекції знаходиться в 13-и альбомах по 32 листа кожен (64 сторінки) з кофрами. Листи зберігаються кожен в окремому файлі, в бухгалтерських скоросшивателях (без пошкодження). Основна цінність колекції в тому, що збиралися річні набори в листах. Чи не окремими марками, а повними листами! Загальна вага понад 200 кг », - написав автор оголошення.

Інформація про продаж такої величезної колекції також з'явилася в Facebook. «Жив собі чоловік тихо в Камені-на-Обі Алтайського краю, жив. Марки збирав. Що ще робити тихому людині в тихому місті - чи бухати, або марки збирати. Дітям говорив, що це інвестиції, все їм дістанеться, озолотити. І зібрав Колекцію. І пішов. Тепер дітки умаются все це продавати », - написав один з користувачів.

Фахівці пояснили, що продати таку колекцію буде вкрай проблематично. «У цих активів дуже-дуже низька ліквідність. А ціна-то так, може бути дуже високою », - написав один із коментаторів.

Наскільки вірогідно опис ситуації, з'ясувати не вдалося. В акаунті продавця немає ніякої контактної інформації. Більш того, деякі коментатори стверджують, що таку колекцію в алтайської глибинці просто неможливо. «Місто явно липовий. Там тільки поштову скриньку, як правило. Хоча відомі корейки від філателії і в провінції, але не з цього змістовного зрізу », - написав один із коментаторів.

Частина коментаторів також критично висловилися з приводу захоплення і «інвестицій» попереднього власника колекції. «А у нас два сервізу з НДР ... Теж були інвестиції колись», - написав один з учасників обговорення. «Ну погодься, що якщо б він замість цього бухав, дітям було б нічого продавати», - написав інший. «Але може, вони б більше їли в дитинстві», - припустив третій.