Инструк по оплаті товару на аукціоні eBay.

  1. Покрокова інструкція
  2. Корисна інформація

В оплаті товарів, куплених на аукціоні eBay

В оплаті товарів, куплених на аукціоні eBay.com, немає нічого складного. Треба віддати аукціону належне: програмісти дуже постаралися, зробивши цей процес максимально простим і інтуїтивним. Однак на першому етапі у новачків можуть виникнути певні труднощі. Тому ми склали невелику покрокову інструкцію з докладним описом, як оплатити покупки на eBay.

Розглянемо докладно, як оплатити eBay через PayPal - найпопулярніший спосіб платежів на аукціоні. Відразу обмовимося: ви повинні бути зареєстрованим користувачем цієї системи і мати платіжну карту , Яка підходить для здійснення платежів через інтернет.

Отже, ви виграли торги або купили товар на аукціоні eBay. Наступним кроком повинна стати його оплата. Ми вибрали для прикладу найпопулярніший філія аукціону - в США. Але інтерфейс eBay уніфікований і ви можете використовувати нашу інструкцію для роботи з будь-якої з регіональних майданчиків.

Покрокова інструкція

Для початку авторизуйтесь на сайті eBay.com, використовуючи свої логін і пароль.

Скріншот з сайту eBay.com

Зайдіть в свою персональну область на сайті, вибравши «My eBay».

Зайдіть в свою персональну область на сайті, вибравши «My eBay»

Скріншот з сайту eBay.com

На сторінці в таблиці повідомлень ( «Buying Reminders») ви побачите нагадування про необхідність оплати товару: «I need to pay for 1 item». Щоб відразу перейти до процесу оплати, натисніть не його.

Скріншот з сайту eBay.com

Перед вами відразу відкриється сторінка з товарами, які очікували оплати. Зверніть увагу: якщо товарів кілька, ви можете кожен з них відзначити галочками зліва і, натиснувши «Pay Now», оплатити всі відразу однією операцією.

Зверніть увагу: якщо товарів кілька, ви можете кожен з них відзначити галочками зліва і, натиснувши «Pay Now», оплатити всі відразу однією операцією

Скріншот з сайту eBay.com

На наступній сторінці ви знайомитеся з деталями замовлення. Зокрема, з адресою доставки. У його якості автоматично підставляються дані, введені в «Primary Shipping Address» (основний адресу доставки) вашого eBay-аккаунта. При необхідності виберіть іншу адресу, натиснувши «change».

Продавець може пропонувати на вибір кілька варіантів доставки. Якщо це так, то вас відразу попросять вибрати той, який вас влаштовує.

Після того, як ви перевірили всі деталі, спускайтеся вниз сторінки до форми оплати. Зазвичай буде присутній пропозицію зробити внесок в розмірі $ 1 будь-якої благодійної організації (1). Якщо ви не проти, досить поставити галочку, і сума буде автоматично додана до платежу.

Якщо у вас є купон або подарунковий сертифікат (2), ви можете ввести його в віконце «Redeem a gift card, certificate, or coupon» і натиснути «Apply» (застосувати).

Ознайомтеся з сумою (3), яка буде списана з вашої картки (окремо вказана ціна товару і окремо вартість доставки), і натискайте «Continue with PayPal».

Скріншот з сайту eBay.com

Ви потрапите на сайт платіжної системи PayPal.com, де необхідно буде авторизуватися, використовуючи свої логін і пароль.

com, де необхідно буде авторизуватися, використовуючи свої логін і пароль

Скріншот з сайту eBay.com

Після авторизації необхідно вибрати спосіб оплати (1). Це може бути як платіжна карта, так і баланс аккаунта. Як краще оплачувати покупки на eBay, в даному випадку вирішувати тільки вам. визначитися зі способом конвертації (2) і натиснути кнопку «Continue» (3).

Скріншот з сайту eBay.com

На фінальному етапі ви знову повертаєтеся на сайт eBay, де вам запропонують ще раз ознайомитися з адресою доставки (1), який буде використаний, і деталями замовлення, які можна змінити (2), натиснувши кнопку «Change». Якщо все вибрано правильно, то для підтвердження оплати тисніть кнопку «Confirm Payment» (3). Відразу після цього буде ініційований запит на зняття коштів.

Відразу після цього буде ініційований запит на зняття коштів

Скріншот з сайту eBay.com

На наступній сторінці ви побачите вертиться дзига і повідомлення про те, що оплата в процесі здійснення. На переадресацію, чи не оновлюйте сторінку, а просто почекайте. Зазвичай процес оплати займає до хвилини.

Скріншот з сайту eBay.com

У фіналі з'явиться інформація щодо статусу платежу: якщо він пройшов успішно, вас подякують за оплату; якщо немає - повідомлять про те, що виникли проблеми. В цьому випадку слід все перевірити і почати процес оплати заново.

В цьому випадку слід все перевірити і почати процес оплати заново

Варто зазначити, що оплата за допомогою PayPal - варіант не єдиний. Ви також можете оплатити на eBay через Qiwi, або ж сплатити на eBay кредитною карткою - в тому випадку, якщо продавець приймає ці способи оплати.

Скріншот з сайту eBay.com

Корисна інформація

  1. За правилами аукціону, у вас є 3 дні на вчинення оплати. Після закінчення цього часу продавець може ініціювати диспут «Неоплачений товар» (Unpaid Item), і якщо після його відкриття товар не буде оплачений, ви отримаєте попередження за несплату ( «Unpaid Item Strike»). При накопиченні декількох таких попереджень аккаунт користувача буде закритий. Якщо протягом цього часу товар буде оплачений, то диспут закриється автоматично. У разі виникнення форс-мажорних обставин ви можете написати продавцеві лист з проханням почекати з оплатою. Багато часто йдуть назустріч.
  2. Якщо у вас є купон (отриманий, наприклад, в якості компенсації при виграному диспуті) або подарунковий сертифікат, то в разі, якщо їх номінал менше суми оплати, суму, якої бракує доведеться доплатити; якщо більше, то надлишок «згоряє».
  3. Якщо ви виграли чи купили товар у продавця і з дня на день очікуєте, що виграєте торги на інший товар у нього ж, має сенс почекати з оплатою, щоб обидва лоти були відправлені в одній посилці. Це зазвичай дає відчутну економію на доставку. Можна, звичайно, оплатити один товар і написати продавцеві лист, щоб зачекав з відправкою, але не факт, що до нього прислухаються, особливо якщо продавець великий і товарообіг у нього великий.
  4. У разі, якщо оплата не проходить, перевірте, чи вірно вказаний спосіб платежу, чи достатньо коштів на мапі, чи активована вона. Детальніше на цих питаннях ми зупинилися в статті Якщо eBay, PayPal, інтернет-магазини не приймають платіжну карту .
  5. Зверніть увагу: якщо ви одночасно оплачуєте кілька товарів, куплених у одного продавця, то зазвичай має бути присутня знижка на об'єднану доставку. У цьому випадку на сторінці буде вказано, скільки ви на ній заощадили: «You saved ...». Якщо ж вам пропонують заплатити за доставку кожного товару, купленого у одного продавця, окремо, має сенс скористатися опцією «Request Total» і запросити загальну суму. Просто натисніть на позначену посилання. Вам запропонують опціонально додати до запиту текстове повідомлення і потім залишиться лише натиснути кнопку «відправити». На цьому процес оплати зупиняється - треба чекати відповідь продавця. Він прийде у вигляді повідомлення. Варіантів кілька: продавець або надішле вам т.зв. «Інвойс» (рахунок), який відразу можна оплатити, або ж повідомить, що консолідована відправка неможлива.

«Інвойс» (рахунок), який відразу можна оплатити, або ж повідомить, що консолідована відправка неможлива

Скріншот з сайту eBay.com