Новини: Як заробити гроші в Росії і залишитися в живих - Вільна Преса - Бізнес в Росії, новини сьогодні, 9 квітня 2017

30 березня 2017 року керівник Росстату Олександр Сурінов заявив, що в умовах поточної кризи малий бізнес в Росії вижив і зміцнів. З 2011 по 2015 роки частка малих та мікропідприємств в національному валовому продукті зросла на 0,7 процентних пункту. Тому спад російського ВВП в 2015 році після минулої переоцінки становить не 3,7%, а 2,8% (з урахуванням середнього бізнесу - авт.). Та й взагалі, якби не підприємці , То в 2016 році цей базовий показник просів би на 0,6%, тоді як за статистикою знизився символічно всього лише на 0,2%.

Про те, що в російському малому бізнесі все відносно стабільно, можна прочитати і на форумах. Втім, підприємці зовсім не бачать в цьому заслуг держави. Вони вважають за краще спиратися тільки на свою кмітливість і свій досвід. В цілому співтовариство сучасних ділових людей відзначає більш сприятливі умови господарювання, ніж це було в лихі 90-ті роки. У всякому разі, про бандитів уже не пишуть як про тотальну загрозу.

Читайте також

30 березня 2017 року керівник Росстату Олександр Сурінов заявив, що в умовах поточної кризи малий бізнес в Росії вижив і зміцнів Кінець імперії Фірташа

Без російського газу і російських фахівців український агрохим приречений на самознищення

«Не скажу прямо, що рекет як такої залишився, але дещо ще є. Наприклад, мій друг володіє прибутковим бізнесом. І до нього пару раз приходили цілком цивільні хлопці, з розрахунком підписати папірець про охорону. На що він відповів, що вже має "дах", і ті випарувалися ».

«Перевіряючі і контролюючі органи гірше ассоціалов! Готуйтеся краще до них, а з іншою категорією завжди можна домовитися ».

«У Москві більш-менш нормально. Якщо обороти кілька десятків млн. Руб., То проблем взагалі нуль ».

З іншого боку, газети та інтернет-видання з лякаючою регулярністю повідомляють про банкрутства і навіть суїциди підприємців. Втім, це жахливе явище широко поширено і на Заході. «Батько суицидологии», професор соціології Е.Дюркгейм довів, що для бізнесу самогубство - в якійсь мірі норма, своєрідна реакція на «розбиті мрії» і страх перед новими обставинами. Тому перед бізнесменами стоїть завдання не тільки розбагатіти, але ще і залишитися в живих. Зрештою, якщо ця проблема існує, то нерозумно її замовчувати.

В Америці в зв'язку з цим початківцям діловим людям дають поради спробувати себе там, де є найменші ризики. Не секрет, що для багатьох стартаперів навалилися неприємності діють як холодний душ. У підсумку, людина сама робить висновок, чи потрібна йому свобода підприємництва, або все-таки краще бути найманим працівником. У Росії теж можна знайти неприємні відгуки про бізнес.

«Якщо йдеш в бізнесмени, будь черствим і злим. Будь готовий до того, що доведеться сто разів на день кричати, лаятися, погрожувати, обманювати, давати неправдиві обіцянки, клянучись здоров'ям мами, і знову - кричати, лаятися й обманювати. Коротше, потрібно мати особливий склад кам'яної душі ».

«У бізнесу є маса приємних речей: круті тачки, класні дівчата і шикарні ресторани. Але за це доведеться платити нічними жахами, думаючи тільки про те, чи прийде "довбали" склад або доведеться лізти в петлю ».

«Відкрив магазин охоронної сигналізації (китайської, дешевше). Пропрацював два роки, і прокляв все на світі. Щось вічно ламається і категорично не хоче чиниться. Постійно якісь розборки з клієнтурою, з банком, з орендодавцем, з продавцями, з сервісною службою та навіть з дружиною, яку я (по дурості) взяв бухгалтером. Коли пішов з бізнесу, дякував бога, що відбувся тільки нервуванням ».

Втім, багато хто з тих, хто, не витримавши обставин, закрив свою справу, через кілька років знову повертаються в бізнес. За даними американського порталу AdvisoryHQ, близько 35% невдах повторно пробують себе в підприємництві. Вони вважають, що помилилися з ідеєю, приклавши зусилля не там, де треба. Якщо перший раз ними рухали романтичні погляди на світ, то тепер вони, обпікшись на проблемах, прагнуть до цинічного прагматизму.

У Росії ніхто не проводив подібні дослідження, але напевно чимало збанкрутілих бізнесменів готові взяти реванш. Вони, як, втім, і новачки, скоріше за все, вивчають відповідні сайти і форуми в пошуках вдалих ідей.

«Свободная пресса» також приєдналася до стартаперам і склала свою топову п'ятірку способів «як заробити гроші в Росії і залишитися в живих». В першу чергу цікавили так звані ніші - де є потенційний попит і не так багато конкурентів. По-друге, акцент ставився на простих і доступних більшості людей видах діяльності, в яких успіх залежить від сумлінного ставлення до справи.

Таксі для інвалідів

На вулицях міст не злічити автомобілів з шашечками, проте практично неможливо зустріти спеціалізовані машини для перевезення інвалідів-візочників. Тим часом, не так уже й дорого - в межах 100 тисяч рублів - придбати автомобільний підйомник для людини з обмеженими можливостями. це пристрій, живить, до речі, від прикурювача, нагадує маніпулятор з м'яким сидінням. Все, що потрібно зробити таксисту-підприємцю - це приварити до корпусу кронштейн. Після посадки інваліда в машину підйомник забирається в багажник.

Безумовно, цей почин потребує дотацій. Однак досвід інших країн показує, що влада охоче субсидують такого роду мікропідприємства. Також можна знайти спонсорів серед політичних об'єднань, зацікавлених у зростанні свого рейтингу. До речі, місто, де соціально орієнтований бізнес має високі шанси, повинен бути досить великим, з населенням не менше півмільйона осіб.

художній паркет

З виробничого підприємництва слід виділити виготовлення художнього паркету. Якщо заглянути в будівельні супермаркети, то можна переконатися в практичній відсутності конкуренції. Та й то, що продається, має захмарний цінник. Тим часом, щоб робити таку красу з цінних порід дерева, буде потрібно невелика сушильна камера і недорогий деревообробний верстат з ЧПУ з розміром столу 1000 × 550 мм. Вартість старту укладається в суму до 300 тисяч рублів. Що стосується приміщення, то і тут цілком демократично - до 30 квадратних метрів, правда, з потужною витяжкою. Як кажуть червонодеревці, даний вид бізнесу показаний тим, у кого руки ростуть з правильного місця і голова дружить з логікою.

капсульні хостели

Скоро літо, і росіяни кинуться до моря. Більш-менш забезпечені жителі великих міст, напевно, вибирають, куди їм їхати: в Крим, в Сочі або в Туреччину. Але провінціалів, які заробляють в кращому випадку 15-20 тисяч рублів, навіть селища на Чорному морі здаються недоступною розкішшю. Особливо багато серед них молоді, яким, власне, потрібна недорога, але Цивільна нічліжка - максимум по 500 рублів на добу.

Думаєте, таке нереально? Тим часом, в бельгійській Фландрії можна зняти двомісний номер в капсюльном хостелі всього за 24 євро (1540 рублів). Або, наприклад, в престижному районі тайського Патонг капсула для двох обійдеться туристам за якихось 600 бат (970 рублів). Це приблизно в 3-4 рази дешевше бюджетних готелів.

В принципі навіть у великих містах попит на такі послуги буде гарантований, як і дохід підприємцю. На думку менеджерів японської компанії, яка випускає люксові купе-капсули розміром 1.1 × 2.4 × 2.3 метра, вкладення окупається за два роки при вартості номера 25 доларів на добу. У китайців можна знайти аналоги в два-три рази дешевше.

Екологічний паспорт квартир

«Вільна Преса» не раз писала, що представляє собою квартири в зданих багатоповерхівках, і чим небезпечні бюджетні оздоблювальні матеріали. Тим часом, можна замовити екологічний паспорт приміщення, і вже з ним вимагати знижки у деловепера. Або взагалі втекти з новобудови, куди очі дивляться. А можна спробувати себе на цьому поприщі, що, власне, не так вже й складно.

З обладнання знадобиться набір для тестування повітря «НХС-Повітря», індикаторні трубки ти- [стирол-0,2] і ти- [НСНО-0,1], дозиметр-радіометр, шумомір Ш-63 або Ш-70, спектрометр С34 , а з паперів - нормативні документи для допуску до роботи. Втім, можливий і інший тип приладів. Звичайно, доведеться побігати по інстанціях, але, як кажуть бувалі екологи, всі проблеми можна вирішити. Зрозуміло, що цей бізнес складно зарахувати до «золотожільному», але шматок хліба з маслом він гарантує.

Читайте також

Російські садівники опинилися поза законом Російські садівники опинилися поза законом

І як їм вижити в умовах чиновницького свавілля?

Бестраншейная заміна водопроводу

Ні для кого не є секретом, що представляють собою підземні трубні комунікації ЖКГ. Більшість з них вже відслужили свій термін і потребують екстреної заміни. Влада раді б поміняти, так дорого, довго і клопітно, особливо, на жвавих вулицях. Треба зупиняти рух, зламувати асфальт і рити глибокі траншеї. Тут на допомогу і повинні прийти так звані безтраншейні методи, за допомогою яких можна знизити вартість робіт до 90%.

Звичайно, до цього справа треба добре підготуватися, перш за все, на професійному рівні. Буде потрібно оволодіти навичками телеінспекції трубопроводів і методикою суцільних полімерних рукавів, яка дозволять реставрувати труби на ділянках до 900 метрів. Що стосується обладнання, то новоявленому бізнесменові доведеться домовлятися з мерією, врешті-решт, його підприємництво в інтересах всього міста. Нагородою за подолання перешкод стануть довгострокові договори і стабільний дохід.

Думаєте, таке нереально?