Успішна робота в Новій Зеландії

Прапор Нової Зеландії

Які спеціальності популярні для навчання в країні ківі?

Хочете вчитися і потім залишитися на проживання в Країні «довгої білої хмари»? Одним з основних факторів, які зумовлюють можливість оселитися в країні, є можливість працевлаштування. Тільки від того, чи зможете ви знайти гідну роботу, і наскільки хлібним виявиться ваше «місце під сонцем» залежить все ваше подальше майбутнє. Тому до вибору професії для отримання освіти потрібно походити виважено, враховуючи специфіку ринку праці саме цієї країни.

«Щоб оселитися в New Zealand, чи можу я запропонувати країні те, що їй необхідно?» Це питання треба поставити собі перед тим, як ви зберетеся студіювати пропозиції роботодавців в інтернеті.

Імміграційна політика ківі побудована на досить прагматичний підхід. Полінезійське держава не зацікавлена ​​в ситуації, коли іноземні фахівці будуть конкурувати за робочі місця з корінним населенням країни. Тому уряд прагне залучати іммігрантів тільки з такою кваліфікацією і тими знаннями, яких недостатньо в економіці країни. І в цьому плані фахівці, які мають невисоку або незакінчену кваліфікацію практично не можуть розраховувати на успішний пошук роботи в New Zealand, оскільки конкуренція з громадянами держави серед так званих представників «найпростіших професій» максимальна.

Найкращий варіант - отримати високу кваліфікацію (вища освіта) за однією зі спеціальностей, в яких спостерігається дефіцит серед новозеландців. Причому отримати освіту найкраще безпосередньо в самій Новій Зеландії. Так ви зможете уникнути проходження багатьох непростих міграційних процедур, характерних для професійної імміграції, а саме:

- Визнання кваліфікації.

Головною вимогою до кандидатів на професійну імміграцію є закінчену освіту, еквівалентну місцевим освітнім стандартам.

Вам необхідно буде упевнитися, що ваша кваліфікація буде визнана в New Zealand. Причому повинна бути визнана не тільки сама спеціальність, а й отриманий по ній диплом. На жаль, факт визнання першого не тягне за собою автоматичне визнання другого. Для цього необхідно буде отримати висновок національної Кваліфікаційної Комісії (NZQA), яка займається оцінкою іноземних дипломів і кваліфікацій.

- Реєстрації спеціальності.

Ця процедура необхідна не у всіх випадках. Процес реєстрації у відповідній професійній організації потрібно пройти представникам деяких спеціальностей, зокрема дантистам, лікарям, медсестрам, працівникам фармацевтичної галузі, ветеринарам, архітекторам, вчителям і деяким іншим. Сама процедура досить складна. Однак якщо ви не маєте реєстрації, якщо за вимогами вона необхідна для вашої професії, то не варто навіть намагатися знайти роботу, поки ви не залагодити всі формальності.

Специфіка острівної праці New Zealand

На початку 2016 року в новому ТОП-листі Американського Географічного Товариства, острівна держава посідає перше місце як держава, найсприятливіший для проживання в 21 столітті.

Звичайно, деякі країни випереджають країну ківі за показниками доходу на душу населення, наприклад, та ж сусідка Австралія попереду на 30%, Королівство Швеція на 15%, а Канадське держава - на 5% ...

Але з питань екології Нової Зеландії немає рівних. Ймовірно, причиною тому є низька заселеність держави. Хоч територія островів досить велика (близько 300 квадратних метрів), але щільність населення в порівнянні, наприклад, з іншим острівною державою Великобританією менше в 10 разів! І саме унікальна за своєю чистотою екологія визначає структуру економіки, яка в свою чергу впливає на специфіку ринку праці в цій країні.

Завдяки хорошій екології, держава має сильно розвинений аграрний сектор. Більш 51% площі зайнято пасовищами і орними землями. У структурі експорту більше 50% припадає на сільськогосподарську продукцію, переважно, м'ясо, молока і вовни. Тому велика частина корінного населення зайнята сільським господарством, яке є високо механізованим. Як наслідок, також високо розвинена харчова промисловість, переробна продукцію сільського господарства. Обидві галузі відрізняються наявністю безлічі впроваджених інновацій.

Крім того, розвиток сільського господарства спричинило за собою бурхливий ріст біотехнологій і фармацевтики в країні ківі, які стрімко розвиваються багато в чому завдяки підтримці новозеландського уряду, який залучає на цей ринок міжнародні компанії. Цей факт в свою чергу вплинув на збільшення бюджетів для новозеландських університетів, що виділяються на проведення науково-дослідних робіт в даних областях. А це означає, що без знань за цими напрямками, які дає місцеве новозеландське освіту, пошуки роботи в цих секторах будуть ускладнені.

Також в прискорених темпах активно розвивається сфера телекомунікаційних і нанотехнологій.

Ще одне визначальний напрямок економіки, розвинене в New Zealand - туризм. У сфері туризму створено понад 18000 організацій, що дають робочі місця 10% населення.

Як визначити, чи затребувана моя спеціальність?

Всі спеціальності, необхідні для економіки країни, перераховані в спеціальному переліку Essential Skills in Demand (ESID). Даний список спеціальностей є основним орієнтиром, що допомагає зрозуміти, наскільки затребувані представники тієї чи іншої професії. Причому таких переліків існує два. Один з них - Immediate Skill Shortage List (ISSL) - тимчасовий, тобто містить спеціальності, які потрібні в даний момент. Наприклад, після руйнівного землетрусу в Крайстчерчі в переліку з'явилося безліч спеціальностей в галузі будівництва. Найбільш затребуваними в переліку ISSL є працівники промислових підприємств, аграрного сектора, зокрема, тваринники і птахівники, бджолярі, працівники лісництва, нафто- і газової промисловості, торгового сектора і медицини.

На підставі ISSLможно отримати робочу візу на обмежений період. Передбачається, що мігранти, які прибувають до Нової Зеландії, щоб попрацювати за однією зі спеціальностей даного списку, приїжджають сюди на короткий час і через певний термін повинні покинути країну. Присутність вашої спеціальності в ISSL не дозволить отримати ВНЖ і почати імміграційний процес як Skilled Migrant ( «кваліфікований мігрант»). Оновлення цього списку відбувається через кожне півріччя.

У разі якщо вас цікавить більш довгострокова перспектива, тоді вам варто звернути увагу на інший документ - Long Term Skill Shortage List (LTSSL), де перераховані спеціальності, затребувані на тривалий період. Перелік також містить дані, якого рівня кваліфікацію повинен мати кандидат (бакалавр, магістр, доктор наук та ін.), Щоб відповідати умовам Імміграційного департаменту. Представники довгостроково потрібних спеціальностей вже можуть розраховувати на перспективу імміграції та оформлення статусу ПМЖ, тому як присутність вашої спеціальності в цьому переліку вже є підставою для оформлення ВНЖ і статусу резидента Skilled Migrant.

У разі якщо ви тільки хочете отримати новозеландське освіту, яке відрізняється високою якістю при порівняно низьких цінах, варто орієнтуватися на перелік LTSSL. З повним списком 2016 року можна ознайомитися на офіційному сайті, присвяченому питанням імміграції.

Незважаючи на те, що цей список також актуалізується через 6 місяців, значних змін він піддається не часто і залишається більш стабільним. Спеціальності, перераховані в LTSSL, знаходяться в постійному дефіциті не тільки в New Zealand, але і в багатьох інших країнах світу і будуть залишатися затребуваними в доступному для огляду майбутньому. Вибираючи одну з цих спеціальностей, можна не сумніватися, що проблем з працевлаштуванням не виникне.

Варто підкреслити важливий момент. Якщо при отриманні новозеландського диплома ви хочете попрацювати в країні ківі, а потім і іммігрувати, то зовсім не обов'язково, щоб ваша спеціальність значилася в LTSSL. Такої вимоги немає в імміграційних правилах. Обрана вами для навчання спеціальність може бути будь-яка. Єдина відмінність буде в тому, що отримали затребувану спеціальність швидше і легше пройдуть процес пошуку роботи і імміграційний процес, ніж кандидати, чия професія не потрапила в LTSSL.

Зарплати ради?

Крім того, буде затребувана ваша професія тривалий час, другий істотний фактор при її виборі - це зарплати в цій галузі. Які найбільш високооплачувані фахівці в New Zealand?

Велика частина з найбільш високооплачуваних робочих місць знаходиться в сфері інформаційних технологій (NZD на рік):

Архітектор систем (інформаційні технології) - $ 125000;

Менеджер / керівник проектів в області інформаційних технологій - $ 115000;

Комерційний агент з нерухомості - $ 115000;

Лікар / вузький фахівець (анестезіолог, стоматолог і зубний технік, гастроентеролог, рентгенолог і ін.) - $ 105000;

Консультант з інформаційних технологій - $ 105000;

Торговий представник з інформаційних технологій - $ 105000;

Фахівець з інформаційної безпеки - $ 105000;

Технічний менеджер - $ 105000;

Менеджер (банки, фінанси і страхування) - $ 100000;

Інженер-енергетик - $ 95000;

Адвокат - $ 95000;

Консультант з нерухомості і оцінювач - $ 95000;

Банкір корпоративних програм - $ 95000;

Бізнес-аналітик систем (інформаційні технології) - $ 95000;

Менеджери з комунікацій, фахівці маркетингу і засобів масової інформації - $ 95000.

які спеціальності популярні в вузах New Zealand

Існують «вічні» професії, попит в яких буде залишатися стабільно високим протягом декількох років. Йдеться про цілий ряд спеціальностей в інформаційних технологіях і медицині.

Найпопулярнішими спеціальностями, насамперед, є фахівці в області інформаційних технологій (ІТ), електроніки та телекомунікацій. Особливим попитом користуються представники таких професій, як мультимедійний дизайнер, аніматор фільмів, менеджер ІТ-проектів, веб-програміст, фахівець з комп'ютерної безпеки, програміст, тестувальник програмного забезпечення, інженер з комп'ютерних мереж і систем, програмний і системний аналітик та ін.

Перспективними є представники таких інженерних професій, як техніки з електроустаткування, інженери по електроніці, інженери проектувальники, інженери технологи, хіміки, геотехнологій, нафтовики, екологи, інженери з промислового обладнання.

У сфері бізнесу і фінансів найбільш затребуваними виявилися менеджери із закупівель.

У будівництві найбільш популярні такі спеціальності як менеджер будівельних проектів (Project Manager), інженер-проектувальник будівельних конструкцій і виконавець будівельних проектів (Project Builder).

У сфері охорони здоров'я найбільш потрібні на сьогоднішній день лікарі загальної практики, гінекологи, клінічні психологи, анестезіологи, фахівці з діагностичною і інтервенціональной радіології, фахівці лабораторій, зокрема, цітотехнологі, а також медсестри.

Ви можете отримати більше інформації по вступу до вузів Нової Зеландії у фахівців Інфостаді http://infostudy.com.ua/countries/new_zealanf/

Як визначити, чи затребувана моя спеціальність?
Зарплати ради?