Працевлаштування в Австралії

  1. «Не кочегари ми, не теслі ...»
  2. Раз можливість, два можливість ...
  3. Куди рости далі?

Теорія і практика працевлаштування в Австралії. Частина 2
Олександра Андронова

Найпростіший і надійний спосіб потрапити на Зелений континент - це отримати візу General Skilled Migration, яка дозволяє постійно жити і працювати в Австралії. «У мене виникла стійка асоціація процесу отримання цієї візи з вступом до вузу. Оформлення документів, іспит, нарахування балів, потім медкомісія і довгоочікувана віза. Тільки немає обмежень по кількості місць: все набрали «прохідний бал» (Pass Mark) їдуть в Австралію », - розповідає Ігор Авдєєв, ще один росіянин, який живе нині на Зеленому континенті.

У категорії віз General Skilled Migration є кілька підкласів. У разі, якщо у вас в Австралії живе близький родич, і він готовий стати вашим «спонсором» (Skilled - Sponsored, Subclass 176), тоді 100 - це ваш «прохідний бал» в Австралію. Також має сенс пошукати свою професію в регіональних списках гостродефіцитних професій. Знайшли? Значить, можна звернутися в уряд цієї території або штату з проханням про підтримку. За правилами отримання такої візи (Subclass 176 Skilled Sponsored visa) досить самостійно набрати всього 90 балів, а що залишилися 10 вам дістануться від регіональної влади. Ну, а в разі, якщо обидві ці категорії вам не підходять, доведеться постаратися і отримати 120 балів для підкласу Skilled - Independent (Subclass 175), що і зробив Ігор.

«Не кочегари ми, не теслі ...»

Найбільше балів (від 40 до 60) дається за «володіння реальною професією». Подивитися, на скільки балів Департамент імміграції Австралії оцінив вашу спеціальність, можна тут http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf . Наприклад, бухгалтер отримає 60 балів, ландшафтний архітектор - 50, а танцюрист або композитор взагалі не набере жодного очка. Правда, щоб ці бали стали вашими, потрібно довести, що ви дійсно маєте саме цією спеціальністю і працюєте за нею останні 12 місяців (Recent Work Experience).

Доводити рівень свого професіоналізму доведеться організації (Assessing Authority), яка уповноважена Департаментом Імміграції Австралії для оцінки і затвердження спеціальностей. Для кожної професійної галузі - своя організація, назва і координати якої можна знайти за тією ж посиланням. Наприклад, підтвердженням IT спеціальностей займається Australian Computer Society. Потрібно надіслати в таку організацію документи про освіту, досвід роботи і чекати рішення, чи відповідає ваша кваліфікація австралійським стандартам.

«Підтвердити мою спеціальність виявилося простіше, ніж я думав. Тоді в Australian Computer Society (ACS) частина дипломів вважалося «з основним напрямком в IT», а частина - ні. Рішення приймалося на основі виписки, де вказувалися предмети і кількість годин навчання. У разі якщо диплом вважався «with minor in IT», для отримання позитивного результату потрібно, здається, 3 роки стажу. Стажу у мене було достатньо, але він не був потрібен, оскільки диплом визнали «with major in IT». Це мене трохи здивувало, тому що за фахом я вчитель фізики та інформатики. Правда, жодного разу в школі не викладав, і вже, навчаючись в інституті, працював програмістом », - ділитися досвідом Ігор.

Раз можливість, два можливість ...

Додаткові бонуси від Австралійського Департаменту Імміграції можна отримати за Specific Work Experience (якщо ваша спеціальність оцінена на 60 балів, і ви працюєте по ній останні 3 роки до моменту подачі заяви), за освіту і трудовий стаж в Австралії, за кваліфікацію чоловіка і за знання однієї з мов австралійських громад, в тому числі і російського.

Ну, і, звичайно, велике значення має вік (осіб віком від 18 до 29 років отримує 30 балів, а той, кому трохи за сорок - всього 15) і рівень англійської. Наприклад, щоб заробити максимум (25 очок), потрібно здати загальний розділ IELTS-тесту на 7.0 балів.
«Чесно кажучи, до іспиту з англійської я готувався не дуже добре. І з першого разу не здав: не добрав балів у розділі Listening (сприйняття
на слух). Але з другого разу вийшло. Як мені зараз здається, треба було
більше дивитися фільмів без перекладу, слухати англійське радіо або уроки BBC.
Одна з переваг австралійської імміграційної процедури в тому, що
здати мову і підтвердити професію потрібно до подачі документів на отримання візи. Якщо, наприклад, не вдалося здати мову з першого разу, можна спробувати ще. Те ж саме і з професією, особливо, якщо у вас є кваліфікації в різних галузях. Фактично, це означає, що на момент подачі документів ви вже самі будете знати, дадуть вам візу чи ні », - розповідає Ігор.

І навіть якщо ви не набирали «прохідний бал» «Pass Mark», але отримали «Pool Mark» (100 балів для візи категорії Skilled - Independent, Subclass 175), то все одно можете подати імміграційне заяву. Його як би «заморозять» на 2 роки і в разі, якщо за цей час «Pass Mark» знизиться до рівня «Pool Mark», таку заяву теж буде розглянуто.
Крім того, завжди є шанс поїхати працювати в регіони. Наприклад, для працевлаштування в малонаселених районах Австралії, які з розвитку інфраструктури не поступаються великим містам країни, можна отримати тимчасову трирічну візу категорії Skilled Regional Sponsored visa Subclass 475. При цьому вам потрібно знайти свою професію в списку гостродефіцитних для кожного штату або території, отримати від уряду цього регіону спонсорську підтримку і погодитися жити в провінції весь період дії візи. Ось, наприклад, інформація для бажаючих відправитися в австралійський штат Вікторія.
http://www.liveinvictoria.vic.gov.au/visas-and-immigrating/state-sponsorship

У регіональній Австралії у вас живе близький родич, і ви теж готові оселитися в невеликому місті? Тоді завдання ще більш спрощується: самостійно вам потрібно отримати всього 75 балів.

Отже, якщо бали ви благополучно набрали, залишається тільки пройти медичний огляд. Чи не пустити вас до Австралії можуть, якщо ви страждаєте на цироз печінки, рак, туберкульоз, цукровий діабет, бронхіальну астму у важкій формі, психічними і деякими іншими серйозними захворюваннями. В інших випадках все буде в порядку.

Куди рости далі?

Приїхавши до Австралії, Ігор насамперед записався на спеціальні, що фінансуються державою курси для кваліфікованих кадрів Skillmax ( aspx?ciid=SM> http://www.ames.edu.au/content/certificates.aspx?ciid=SM ). Завдання цих курсів - навчити людей, як знайти роботу в Австралії.

Але, тим не менше, влаштуватися за фахом вийшло не відразу. Багато в чому через проблеми з мовою: англійська Ігоря там розуміли майже все, а ось у нього все ще були проблеми зі сприйняттям мови на слух. Тим більше, що Австралія - ​​країна іммігрантів, і яких тільки акцентів там ні почуєш! Рік Ігор пропрацював в компанії, що продає запчастини для автомобілів. І тільки потім за рекомендацією знайомого влаштувався в невелику фірму програмістом, де працює і зараз.

«Стандартно вакансії в Австралії публікуються рекрутинговими агентами, які попередньо вибирають шукачів по їх резюме. Потім проводиться співбесіда, як правило, загального характеру, тому що у агентів мало знань в конкретній професійній області. І потім вже, можливо, вам призначать зустріч з представником компанії, а якщо компанія велика, то можуть запросити на дві або три зустрічі. Хоча деякі підприємства про вакансії спочатку повідомляють своїм працівникам, щоб ті могли привести когось із своїх знайомих. Це допомагає компанії заощадити на агентстві з працевлаштування і найняти на роботу «перевіреного» людини. І це як раз мій випадок. Звичайно, у знову приїхали не так багато знайомих. Але це означає тільки те, що не потрібно сидіти в ізоляції », - ділиться досвідом Ігор.

«Пропрацювавши в одній компанії вже кілька років, отримавши австралійське громадянство, у Ігоря іноді виникає питання, а куди рости далі? «Звичайно, завжди є варіант піти у велику IT-фірму. Що ж зупиняє? А то, що у невеликих компаній є багато переваг. Зазвичай в них все набагато простіше. Я можу прийти в офіс в шортах або ходити по своєму кабінету босоніж. Я можу просто сказати шефу, що завтра хочу поїхати на тиждень. І якщо немає ніяких термінових справ, то він мене відпустить. Крім того, наша фірма знаходиться не в діловому центрі міста. Туди поки доберешся - свого часу в пробках втратиш. А я на дорогу до офісу витрачаю не більше ніж 10 хвилин. Мені подобається запах квітучого жасмину і свіжоскошеної трави, я не люблю міську метушню. Зрештою, робота потрібна людині, щоб жити, а не навпаки! »- розповідає Ігор.

Кожна ситуація, якщо вірно її використовувати, може стати можливістю! Скористатися цією можливістю чи ні, вирішувати вам. Успіхів у працевлаштуванні!

Куди рости далі?
Знайшли?
Куди рости далі?
Aspx?
«Пропрацювавши в одній компанії вже кілька років, отримавши австралійське громадянство, у Ігоря іноді виникає питання, а куди рости далі?
Що ж зупиняє?