В Астані відкрився третій Міжнародний форум Carbon-KZ


Астана втретє стала майданчиком для обговорення можливостей і шляхів розвитку вуглецевого ринку Казахстану, передає Today.kz . Ідея організації та проведення щорічного Міжнародного форуму Carbon-KZ належить керівництву АТ "Товарна Біржа" Каспій ".

У 2016 році захід проводиться спільно з EEX - Лейпцігській біржею за підтримки АТ "Жасил Даму", Офісу програм ОБСЄ в Астані, USAID KCCMP, Представництва Європейського союзу в Казахстані, Євразійського національного університету імені Гумільова, науково-освітнього центру "Зелена Академія", ПРООН , Міністерства національної економіки РК. До участі у форумі запрошені депутати Мажилісу Парламенту РК, представники міністерства енергетики Казахстану, Казахстанської Асоціації природокористувачів для сталого розвитку, а також представники незалежного сектора - брокери, фінансові інститути, найбільші гравці на ринку квот Європи.

Серед головних тем форуму - питання, пов'язані з регулюванням викидів парникових газів, зміни законодавства, оподаткування, а також перспектив торгівлі вуглецевими одиницями на АТ "Товарна Біржа" Каспій ".

Організатори мають намір також надати слово незалежним учасникам ринків біржових торгів, управління операційними і фінансовими ризиками. Планується, що на форумі обговорять ситуацію на біржовому ринку вуглецевих одиниць, державного стимулювання та регулювання галузі, купівлі-продажу квот СО2 на біржі з державною участю.

Відзначимо, що рік від року розширюється географія учасників. Наприклад, вперше учасниками такого представницького форуму в 2016 році стали представники Екібастузської ГРЕС-1.

"У нас виникають питання по нормуванню, розподілу квот і змін в екологічному законодавстві та як це вплине на нашу діяльність. Нас також цікавить, як можна придбати бракуючі квоти і як реалізувати власні проекти зі скорочення викидів. Ми хочемо відразу на місці почути відповіді на наші питання ", - повідомила начальник відділу охорони навколишнього середовища Екібастузської ГРЕС-1 Надія Ріхтікова.

Висока оцінка ролі Казахстану в справі скорочення рівня викидів була дана і на міжнародному рівні.

"Ми раді також тому, що уряд Казахстану затвердив національний план розподілу квот на парникові викиди парникових газів на 2016-2020 роки, який вступив в дію вже в цьому році", - зазначив на відкритті форуму заступник керівника делегації Європейського союзу в Казахстані Камен Величков.