"Укрзалізниця" офіційно стала приватним АТ

27 листопада державним реєстратором внесено зміни до статуту "Укрзалізниці" відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 31 жовтня.

Про це йдеться в повідомленні "Укрзалізниці".

Відтепер українською мовою назва товариства буде виглядати так: повне - Товариство з обмеженою відповідальністю "Українська залізниця", скорочене - АТ "Укрзалізниця"; англійською мовою: повна - joint stock company "Ukrainian railways", скорочене - JSC "Ukrainian railways"

Відзначається, що рішення Кабінету Міністрів України 31 жовтня 2018 року було викликано необхідністю привести статут "Укрзалізниці" у відповідність до змін у законодавстві, що регулює діяльність акціонерних товариств. Також змінився тип товариства на приватне акціонерне товариство.

За словами керівника "Укрзалізниці" Євгена Кравцова, це жодним чином не змінює форму державної власності "Укрзалізниці".

"Не дивлячись на зміну типу з публічного на приватне акціонерне, товариство, як і раніше, повністю залишається у власності держави. Єдиним акціонером товариства є держава в особі Кабінету Міністрів України. 100% акцій" Укрзалізниці "належать державі і не можуть бути відчужені", - підкреслив Кравцов.

У 2018 році почали діяти нові підходи до розмежування публічних та приватних акціонерних товариств і регулювання їх правового статусу, з'явився чіткий критерій віднесення акціонерного товариства до категорії публічного, який наблизив поняття публічного АТ стандартам розвинених ринків.