Проект Шереметьєво-Карго

Проект "Шереметьєво-Карго"

БЕЗПРОВІДНИЙ ЗВ'ЯЗОК

Фірма Diamond Communications (www.diamond.ru) здійснила введення в експлуатацію першої черги високошвидкісної бездротової мережі передачі даних для мобільних абонентів "Шереметьєво-Карго" (www.shercargo.ru) - підприємства, що обслуговує понад 50 авіакомпаній на всій території Шереметьєвського повітряного вузла.

"Шереметьєво-Карго", один з лідерів вітчизняної транспортної логістики, який здійснює експедирування, термінальну обробку, митне супровід, зберігання вантажів і ряд інших робіт, вісім років тому почав вирішувати завдання автоматизації бізнес-процесів. На нинішньому етапі для керівництва компанії стала очевидною необхідність подальшого розвитку системи автоматизованого обліку вантажопотоків з організацією рухомих робочих місць, що підключаються до інформаційної структурі підприємства безпосередньо під бортом обслуговується повітряного судна, і використанням коштів штрихового кодування.

Геннадій Зубаков і Інна Плотникова: нова мережа передачі даних

забезпечить підтримку найсучасніших технологій обробки вантажів

Застосування штрих-кодів дозволяє оперативно завантажувати в інформаційну систему дані про вантаж, а також контролювати правильність обробки вантажу та виконання технологічних операцій. Отримані дані стають доступними в реальному часі і для клієнтів "Шереметьєво-Карго", що стежать за проходженням своїх вантажів.

Таке рішення здатне прискорити роботу терміналу при практично повній цілості вантажів на всіх етапах їх перевезення. Однак місце робіт і база даних відстоять один від одного на значній відстані, і при всіх зручностях головною проблемою подібних систем є організація каналів зв'язку на протязі всього технологічного ланцюжка - від зчитувача штрих-коду до операторського центру.

У спільному проекті Diamond Communications і фахівців відділу АСУП "Шереметьєво-Карго" високошвидкісні канали передачі даних організовуються на базі обладнання RadioEthernet ISM-діапазону (2,4 ГГц). В результаті проведених експериментів було отримано стійкий зв'язок як зі стаціонарними об'єктами, так і з автомобілем, що переміщається по аеродрому і в зоні проведення вантажно-розвантажувальних робіт. При цьому враховувався і міжнародний досвід: подібні мережі вже з успіхом працюють в аеропортах Відня, Майамі і Цюріха.

В якості технічної бази було вибрано обладнання BreezeNET PRO компанії BreezeCOM (www.breezecom.com), яке змогло задовольнити вимогам замовника. Технологія Frequency Hopping (FHSS) "стрибків по частоті", повністю відповідає стандарту IEEE 802.11 і забезпечує передачу інформації зі швидкістю 3 Мбіт / с в умовах складної електромагнітної обстановки. Додатковим аргументом на користь BreezeNET з'явилася можливість програмної зміни робочої смуги частот в діапазоні 2,4-2,5 ГГц, що дозволило працювати в смузі шириною всього 3 МГц. Монтаж і настройка мережі були здійснені протягом двох днів.

На головній будівлі "Шереметьєва-Карго" була змонтована використовувати точку доступу до мережі в комплекті з антенно-фідерних пристроєм, секторні антени якого забезпечували стійке радіопокриття основної частини аеропорту. Зважаючи на складну забудови території терміналу і наявності в ряді місць "мертвих зон" в межах перону встановили додаткову точку доступу. Створена мережа вже охоплює 35 з 40 стоянок літаків. Надалі на території авіапідприємства належить змонтувати ще кілька ретрансляторів.

При роботі в зоні дії радіомережі для рухомих абонентів забезпечується роумінг на швидкостях до 40 км / ч. Для запобігання збоїв системи в момент включення двигуна автомобіля фахівцями Diamond Communications розроблений спеціалізований стабілізатор живлення. На нинішньому етапі проекту в мережі задіяний лише один автомобільний термінал. В кінцевому варіанті буде потрібно три автомобільних і дванадцять ручних терміналів.

Створена радіомережа успішно інтегрована в автоматизовану систему обліку вантажопотоків "Шереметьєво-Карго". Робота системи зараз полягає в наступному: стандартна інформація про вантаж, що надійшов на термінал, крім супровідних документів подається у вигляді штрих-коду, розміщеного безпосередньо на вантаж. Код зчитується радіосканером, який є у оператора (в найпростішому випадку - у вантажника). При цьому вводяться временни'е позначки про виконання технологічних операцій. Потім інформація зі сканера по радіомережі передається в центральну базу даних обліку вантажопотоків. В результаті у персоналу "Шереметьєва-Карго" з'являється додаткова можливість зв'язку з віддаленими об'єктами і їх контролю безпосередньо з центру управління.

Мережа передачі даних "Шереметьєво-Карго"

"Фактично це перший в Росії реалізований проект високошвидкісної мережі передачі даних для мобільних терміналів", - сказала Інна Плотникова, президент компанії Diamond Communications. За її словами, важливою відмінністю даної мережі передачі даних від інших подібних схем є її висока універсальність: вирішивши завдання на канальному рівні, в подальшому можна використовувати ресурси мережі для передачі різнорідного трафіку без серйозних капіталовкладень, т. Е. Зробити мережу мультисервісної.

Використовуючи цю технологію, "Шереметьєво-Карго" в майбутньому зможе забезпечити роботи терміналів в зоні аеропорту "Шереметьєво-2", підключення віддалених стаціонарних постів, організацію телефонного зв'язку і системи відеоспостереження. Передбачається, що повна вартість мережі складе 60-70 тис. Дол.

Можна сподіватися, що бездротова мережа високошвидкісної передачі даних ВАТ "Шереметьєво-Карго" дасть поштовх до впровадження і на інших авіаційних підприємствах Росії сучасних систем обробки вантажопотоків, що дозволить підняти до світових стандартів рівень обслуговування клієнтів. "Проект уже привернув увагу різних авіапідприємств, зокрема, ним зацікавилася компанія" Аерофлот "", - зазначив Геннадій Зубаков, заступник генерального директора "Шереметьєва-Карго". Всі витрати першого етапу проекту, на думку пана Зубакова, вже повністю окупилися. Крім того, завдяки нововведенню у компанії з'явилися додаткові замовники і підвищився імідж в очах клієнтів.

Diamond Communications: (095) 956-6676.

"Шереметьєво-Карго": (095) 258-6602.

Версія для друку

Тільки зареєстровані користувачі можуть залишати коментарі.