Огляд GSM-телефонів Alcatel One Touch Club DB і Easy DB

  1. Комплект поставки
  2. Дизайн і ергономіка
  3. Меню
  4. короткі повідомлення
  5. сигнали
  6. розмова
  7. недоліки
  8. Підведемо підсумки

Апарати Alcatel серії One Touch DB відносяться до класу недорогих (близько $ 70), але досить функціональних дводіапазонних апаратів початкового класу. У цьому огляді я розглядаю два апарати з цієї серії - Club і Easy, які останнім часом набули особливої ​​популярності через особливих знижок МТС на їх залоченние під цього оператора варіанти.

Більшу частину сказаного нижче можна віднести і до інших апаратів серії One Touch DB (Gum, Max, View), так як відмінності між ними мінімальні.

Основним конкурентом цих телефонів є Philips Savvy DB, який можна знайти в коробці «Бі + Драйв».

Комплект поставки

Телефон поставляється разом із зарядним пристроєм і інструкцією російською мовою.

Ні на самому апараті, ні під кришкою не написано його назву, проте його зовнішній вигляд говорить сам за себе.

Інструкція написана дуже коротко і безглуздо, назви пунктів меню написані по-російськи, не дивлячись на те, що сам телефон не русифікований. Крім того, переклад містить помилки - наприклад, перекладач плутає голосову пошту і короткі повідомлення. Інструкція написана відразу під всі апарати серії DB.

Зарядний пристрій виконаний у вигляді підставки, що хоча і більш естетично, але, можливо, трохи менш зручно, ніж стандартний «раз'ёмчік». Швидкість зарядки порадувала - повністю акумулятор заряджається за 40 хвилин.

Дизайн і ергономіка

Не побоюся сказати, що Alcatel OT Club DB володіє, мабуть, найбільш просунутим і стильним «клубним» дизайном, звідки й походить його назва. Зовнішній вигляд апарата відразу кидається в очі. Обтічні форми, стильні жовті кнопки і колір металік навряд чи залишать байдужими представників молодого покоління (особливо завсідників нічних клубів :) З іншого боку, представники більш старшого покоління охарактеризували дизайн як «дитячий» і «на любителя». Втім, це й не дивно, так як апарат явно не відноситься до бізнес класу, і орієнтований швидше на молодь.

Дизайн моделі Easy дещо простіше і більш консервативним, проте зручніше для використання через більшого розміру кнопок.

Спочатку може збити з пантелику відсутність стандартної парочки із зеленої і червоної кнопки - в цьому сенсі розробники трохи відійшли від загальноприйнятої розкладки. На телефоні є чотири керуючих кнопки, а також дві бічні кнопки прокрутки, під час розмови службовці для регулювання гучності. Функцію кнопки підтвердження виконує кнопка з концентричними колами, вона ж служить і для входу в меню. Для скасування дій використовується кнопка із стилізованою літерою C.

Для відповіді, набору номера і відбою, а також входу в список вхідних / вихідних дзвінків і включення використовується кнопка із зображенням трубки. Ну, і, нарешті, ліва кнопка із зображенням відкритої книги використовується для входу в записну книжку, а при довгому натисненні в систему SMS. Через те, що основні функції викликаються одним натисканням, телефон і заслужив назву One Touch (один дотик).

При довгому натисненні на кнопку # відбувається блокування клавіатури (розблокувати її можна, набравши 169, про що з'являється нагадування на екрані, на жаль, загороджуючи при цьому годинник), а при довгому натисненні на * можна побачити свій телефонний номер. А ось відключення дзвінка при довгому натисненні, наприклад, на 0 не завадило б, але така функція, на жаль, відсутня. На кожну з цифрових клавіш можна призначити окремий телефонний номер, для набору якого буде досить довгого натискання на відповідну кнопку.

Всі кнопки, крім бічних, зроблені з гуми, і дуже приємні на дотик. Зусилля, необхідне для їх натискання, є, на мою думку, оптимальним, хоча бічні кнопки, мабуть, кілька туговато і дрібнуваті.

Дисплей неграфіческій, складається з рядка статусних іконок і двох рядків тексту. Підсвічування має приємний жовтий колір і регульовану яскравість, але кнопки підсвічуються трохи невдало - тільки по краях, хоча особливих проблем це не викликає.

Особисто мені здалося, що лицьова панель у Club зроблена трохи більш якісно, ​​ніж у Easy.

Тепер заглянемо всередину. Телефон поставляється з Ni-Mh акумулятором на 650 мА · год, який, за обіцянками виробника, забезпечує до 4ч. 45 хв. в режимі розмови і до 130 ч. в режимі очікування. Реально трубка при декількох хвилинах розмов в день і з відключенням на ніч працює близько чотирьох діб, що, загалом, непогано. Точність індикатора заряду, що складається з трьох пунктів, не дуже велика. Досить тривалий час індикатор показує повний заряд, а потім дуже швидко доходить до порожньої батарейки. У мене був випадок, коли трубка просто вирубати через розрядився акумулятор, коли я прийняв виклик, хоча на індикаторі ще залишався один пункт.

У продажу є і батарея підвищеної ємності. Не можна не згадати і можливість установки Li-Ion батареї і модуля вібродзвоника. Існує і бездротовий варіант модуля вібродзвоника, коли вібрувати буде не сам апарат, а окрема кліпса.

Кріплення для SIM-карти зроблено дуже зручно і надійно - карта вставляється в гніздо і закріплюється зсувний засувкою. Правда, щоб дістати її, доводиться перевертати апарат і витрушувати картку на долоню.

Меню

Я чув різні відгуки про меню телефонів цієї серії, від «абсолютно незрозуміле» до «дуже зручне». Мені ж не здалося, що меню в розглянутому апараті гірше або краще, ніж в інших. Через маленького екрану не видно наступного або попереднього пункту меню, що, звичайно, трохи незручно. Структура самого меню добре продумана - все, треба зауважити, досить численні пункти розподілені дуже розумно. Всі стандартні функції GSM Фази II +, такі як, наприклад, очікування виклику і переадресація, можна налаштувати через меню.

Порадувала можливість винести окремі пункти меню (до 10-ти) в кореневий розділ, при цьому такий пункт буде позначено спеціальним значком.

короткі повідомлення

Для входу в систему перегляду і відправки коротких повідомлень (SMS) слід довго натискати на кнопку із зображенням відкритої книги. Система SMS в цьому телефоні мені не сподобалася. Всі прийняті і відправлені повідомлення зберігаються в одну купу, їх доводиться видаляти вручну, а можливості видалити всі відразу немає. При перегляді повідомлення йдуть одне за іншим, і вони не пронумеровані. Списку повідомлень немає, функція «відповісти» теж відсутня. З іншого боку, порадувало те, що замість номера відправника автоматично підставляється його ім'я з адресної книги.

Набивати текст повідомлення достатньо зручно - час, через яке здійснюється автоматичний перехід на наступну позицію, підібрано дуже точно. Перехід по позиціях вліво вправо здійснюється бічними кнопками.

сигнали

У телефоні передбачено 15 різноманітних, на будь-який смак, мелодій. Хтось скаржиться на те, що мелодії в Alcatel-ях не дуже добре звучать, і навіть писклявим, але зате ви вже точно ні з чим не сплутаєш дзвінок свого телефону. Можна встановити два режими сигналу - звичайний, коли гучність сигналу поступово наростає, і «мовчазний» (discreet), коли дзвінок розпочинається п'ятьма тихими біпамі.

Дуже приємним є сигнал приходу SMS - подвійний біп. На жаль, як це часто буває, його не можна налаштувати (можна тільки вимкнути), але навіть якщо б така можливість була, я б не став його міняти. Не можна налаштувати і інші сигнали.

Сигнал натискання на кнопки мені видався надто гучним і нав'язливим, і я вважав за краще його відключити. Ці попискування не йдуть ні в яке порівняння з клацанням, якими супроводжуються натискання на клавіші в, наприклад, Ericsson-ах або Siemens-ах. Але справедливості заради треба зауважити, що клавіші видають чисто механічний клацання, досить приємний на слух.

Є також і будильник з нагадуванням, що встановлюється на певний день і годину, і що спрацьовує навіть при вимкненому телефоні.

В апараті також є посекундно настроюється періодичний біп під час розмови.

Слід згадати, що у моделі Easy, на відміну від моделі Club, всі сигнали віддають деякою хрипотцой і чути якісь клацання, що наводить на думку про те, що в трохи більш дорогої моделі Club варто якісніший динамік.

розмова

Мені не здалося, що цей телефон гірше або краще за інших своїх побратимів за якістю мови. Ні гучність динаміка, ні чутність на тій стороні не викликали нарікань, хоча у обох апаратів чути слабкий шумовий фон, який, однак, зовсім не заважає розмові і помітний тільки в тиші.

Чутливість Alcatel-їй, як за моїми спостереженнями, так і за відгуками, теж знаходиться на високому рівні. Апарат не втрачає сигнал, навіть якщо на індикаторі відображається тільки одна палиця, і навіть можливо вести розмову. В цьому я сам недавно переконався, коли мені вдалося не тільки прийняти виклик, але і перекинутися парою фраз з вагона метро, ​​причому на індикаторі сигналу не було жодного пункту.

Не можна не відзначити і вбудовану функцію «гучний зв'язок» (handsfree), що дозволяє розмовляти по телефону, коли він лежить на столі. При тому чутність по обидва боки просто відмінна. З іншого боку, потреба в цій функції не дуже велика.

Мікрофон на апараті знаходиться не в середині, а зміщений вліво, що не дозволяє нормально розмовляти, тримаючи його в лівій руці, так як в цьому випадку мікрофон закривається щокою.

Під час розмови відображається його тривалість, а по закінченню ще й загальна тривалість усіх розмов за обраний період. У телефоні є також система обліку вартості дзвінків, але вона абсолютно марна, тому що поки не підтримуються жодним з російських операторів.

недоліки

Головний, але, мабуть, неминучий для апаратів такої цінової категорії недолік - маленький неграфіческій дисплей, що складається, по суті, з двох рядків тексту і одного рядка статусних іконок.

Другим недоліком можна сміливо назвати відсутність вбудованого вібродзвоника, особливо з огляду на, що у найближчого побратима цього телефону, Philips Savvy, вібро є. Пристрій для вібродзвоника можна купити окремо, але його установка можлива тільки разом з Li-Ion акумулятором, який теж доведеться купувати окремо, що разом обійдеться майже в половину вартості самої трубки.

Ось, мабуть, і все, до чого можна причепитися по-крупному. Дрібні недоліки вказані на протязі всієї статті, але, на мій погляд, всі вони не надто суттєві.

Підведемо підсумки

Хоча апарат можна з усією впевненістю віднести до початкового класу, в ньому є всі базові функції. Природно, не варто вимагати від апарату за $ 70 наявність WAP, диктофона і голосового набору, а ось наявність обліку часу дзвінків, годин з датою і будильником, хвилинного Біпа і великий записної книжки стає дуже корисним. Не можна не врахувати і відмінну якість звуку і високу чутливість апарату.

Без всякого сумніву, можна сказати, що, купуючи Alcatel One Touch Club DB або Alcatel One Touch Easy DB, Ви отримаєте максимум за витрачені гроші.

www.alcatel.ru/products/phones/range/clubdb/

www.alcatel.ru/products/phones/range/easydb/