Дитячі годинник-телефон з AliExpress: що стоїть чи річ?

У багатьох батьків з часом виникає питання: коли купувати дитині перший телефон і який саме? Зазвичай чадо намагаються забезпечити зв'язком, коли воно починає більше часу проводити без опіки батьків, наприклад, йде в школу. Який саме телефон купувати? Справа приватне. Хтось проти того, щоб дитина «залипає» в девайси і вибирає звичайні звонилки з кнопками. Хтось вирішує відразу порадувати чадо смартфоном, адже розумний девайс дозволяє не тільки контролювати «залипання», а й стежити за діями і переміщеннями (недавно публікувала докладний матеріал про батьківський контроль на iOS і Android ).

Є і третій варіант - дитячі годинник-телефон з GPS. Пристрій не стільки для довгих бесід (спілкування через динамік), скільки для оперативного зв'язку і спостереження за місцем розташування. Підходить для зовсім маленьких. Тим більше, що чисто дитячих телефонів в продажу зараз немає - мабуть, занадто нішевий варіант і було мало попиту. А колись продавалися, наприклад, у вигляді іграшок.

Особливо переживають батьки можуть давати дитині годинник-телефон з собою в дитячий сад. Хіба мало що - подзвонить. Одна моя знайома завжди одягає синові такий годинник на прогулянку, тому що не раз були випадки, що він їхав на велосипеді з поля її зору або губився в натовпі в ТЦ.

Одна моя знайома завжди одягає синові такий годинник на прогулянку, тому що не раз були випадки, що він їхав на велосипеді з поля її зору або губився в натовпі в ТЦ

Мій син побачив подібний годинник у подруги і став просити. Хоч і немає в них потреби (дитсадку і додатковим секціях я довіряю, а більше дитина нікуди один не ходить і від мене тікати звички не має), вирішила замовити з цікавості.

Великі бренди дитячі GPS-годинник з телефоном не випускають. Один виняток - Alcatel Movetime , Але називати сьогодні китайців, які володіють маркою Alcatel, великою компанією я б не стала. Все інше - «гольную» Китай. Найбільш поширена в Росії марка Smart Baby, але і вони не розробники - просто замовлення готових заготовок і офіційні продажі. Є багато і повних копій, і схожих девайсів з одним і тим же функціоналом від брендів, назви яких я бачу вперше (пошерстити Яндекс.Маркет). А найбільш популярний китайський виробник - Wonlex .

Китайські товари треба купувати в Китаї, так що я залізла на AliExpress і вибрала не найдорожчий годинник з найбільш позитивними відгуками покупців.

Китайські товари треба купувати в Китаї, так що я залізла на AliExpress і вибрала не найдорожчий годинник з найбільш позитивними відгуками покупців

Ось мій варіант - якісь Q90 . Чи то від того самого Wonlex, то чи копія, що не заглиблювалася в деталі, так і напевно все одно не дізнаєшся. Вважаю, швидше за копія, так як дешевше, ніж в офіційному магазині на тому ж Алі, і в іншій упаковці (дуже веселенькою, до речі). Але основні функції добре працюють - і добре. Все одно Китай.

Все одно Китай

У відгуках про інші товари траплялося щось подібне до «це підробка», «це не Q90, a Q80» і так далі. До слова, порівняння всіх цих «ку» є на російському сайті .

Взагалі подібних «часотелефонов» на китайській майданчику повно. Але в цілому всі вони однакові. Хіба що екрани можуть бути різного розміру (в найдешевших версіях монохромні, в більш просунутих - сенсорні і кольорові), дизайн, а ще зустрічаються додаткові фічі на зразок камери для відеозв'язку.

Хіба що екрани можуть бути різного розміру (в найдешевших версіях монохромні, в більш просунутих - сенсорні і кольорові), дизайн, а ще зустрічаються додаткові фічі на зразок камери для відеозв'язку

Розповім докладніше про наш годинник. У комплекті йшов кабель і інструкція російською. Збірка якісна, матеріали приємні на дотик (софт-тач), хоча швидко брудняться. Самі годинник, на мій погляд, завеликий і важкуваті для маленької дитини. Але мій 5-річка не скаржився.

Але мій 5-річка не скаржився


Екран сенсорний (1,22 дюйма), захищений заводською плівкою, якість нормальне, але сліпне на сонці і тач-відгук «тугий». Під екраном сенсорна кнопка відповіді на вхідний дзвінок. Вона ж виконує роль кнопки «назад» в меню (неочевидно якось, так). З правого бога роз'єм для SIM-карти, з лівого - для кабелю (закриті силіконовими заглушками). Також зліва є біла кнопка включення / SOS, її утримування запустить екстрений виклик на заздалегідь зазначений номер.

Також зліва є біла кнопка включення / SOS, її утримування запустить екстрений виклик на заздалегідь зазначений номер

Ремінець силіконовий зі стандартним замочком. Мені здається, для маленьких був би зручніше і надійніше варіант з дірками і «пімпочкой», як на більшості фітнес-браслетів. Такі дитячі годинник теж зустрічаються, але рідше.

Такі дитячі годинник теж зустрічаються, але рідше

На задній панелі є щось схоже на пульсометр, але насправді це датчик зняття годин з руки. Там же є наклейки з IMEI і QR-код з серійним номером. Відскануте його телефоном, щоб «подружити» годинник з додатком на смартфоні.

Домашній екран відображає різні індикатори в статусному рядку, час крупно, дату дрібно, картинку з обез'яной (не змінюється). Ще є сердечко і цифра поруч з ним - це не пульс, як можна було б подумати, а оцінка (бали), яку можна віддалено виставляти дитині.


Щоб потрапити в меню, треба зробити свайп вправо на екрані. Слідом буде адресна книга: можна додати до 10 контактів, перемикатися між ними дрібної стрілкою дуже незручно. Дзвонити дитині можуть тільки люди з адресної книги і ніхто інший. Другий пункт меню - чат. Дитина може посилати вам аудіоособщенія, а ви зі свого смартфона йому - або аудіо, або текстові. Далі якась опція «Дружити» (я не зрозуміла, як і з ким), крокомір (при спробі його відкрити нічого не відбувається, на мій смартфон ніякі дані не передаються), «Додаток» (QR-код для завантаження з маркету утиліти для управління годинами Q90).

Далі якась опція «Дружити» (я не зрозуміла, як і з ким), крокомір (при спробі його відкрити нічого не відбувається, на мій смартфон ніякі дані не передаються), «Додаток» (QR-код для завантаження з маркету утиліти для управління годинами Q90)

В цілому інтерфейс не перевантажений, дитина у віці 4-6 років легко з ним розбереться і зрозуміє головне - як дзвонити людям з адресної книги, як приймати і завершувати дзвінки, як обмінюватися голосовими повідомленнями. Хоча тугуватий сенсор все ж напружує.

Тепер покажу додаток SeTracker для управління цим годинником. Девайс прив'язується до конкретного смартфону батька (тобто управляти ними і мама, і тато одночасно не зможуть). При цьому з однієї програми можна керувати кількома GPS-годинами.

За дизайном утиліта дуже «китайська» і не особливо зручна, текст (що російська, що англійська) «кривий», але доросла людина розбереться. Великі плитки відповідають за показ поточного місцезнаходження, відкриття чату, історії місцезнаходжень.


Тут же можна встановити геозон (якщо годинник покинуть вказаний ареал, ви отримаєте повідомлення), завести будильники, відправити дитині бали, активувати пошук годин.


В налаштуваннях теж все складно. Насамперед вкажіть до трьох номерів SOS (девайс буде дзвонити їм по черзі). Потім доступна опція «Sound Guardian», по ідеї якщо вказати там номер і натиснути «ok», то годинник автоматично зателефонують і батьки зможуть непомітно підслухати, чим зайнята дитина. Вже не знаю чому, у мене ця функція не працює. знаходила відео на ютубі з подібними годинами - у інших працює. знайшла російськомовну інструкцію - там сказано, що працює тільки з номерами, зазначеними через «вісімку», але де ж я в Європі візьму вісімку.

знайшла російськомовну   інструкцію   - там сказано, що працює тільки з номерами, зазначеними через «вісімку», але де ж я в Європі візьму вісімку

Далі можна вибрати режим роботи GPS-модуля (як часто він буде відправляти дані на сервер), включити SMS-повідомлення від годин: якщо у них сідає батарея, якщо активований режим SOS, якщо годинник зняті з руки (працює, до речі), заповнити адресну книгу, включити або відключити визначення положення з базових станцій стільникового оператора, віддалено вимкнути годинник, змінити способи повідомлень. Цікава функція - можна встановити три тимчасових періоди в день, коли годинник буде переходити в режим «не турбувати». Наприклад, під час занять.

Наприклад, під час занять

Що можна сказати за підсумками використання годин? Положення визначається точно, майже всі функції працюють, під час дзвінка хороший прийом мережі і відмінна передача голосу, софт кривуватий і страшнувато, але працює.

Положення визначається точно, майже всі функції працюють, під час дзвінка хороший прийом мережі і відмінна передача голосу, софт кривуватий і страшнувато, але працює

Що засмучує? Думаю, ви вже здогадалися - час життя від батареї. Заряджати девайс доводиться раз в два дні (режим роботи GPS - повідомлення раз на годину), але залежить від використання, якщо дитина активно спілкується з вами, то і раз в день. Навіть якщо годинник просто лежать вдома на полиці, вони швидко сядуть, адже кожну годину (якщо не частіше, залежить від налаштувань) посилають на сервер дані про місцезнаходження. Загалом, морока - не забувати заряджати.

Ми годинник не використовуємо. Як і писала у вступі, реальної необхідності немає, замовляла для інтересу. Дитина хіба що перебуваючи вдома може зателефонувати, наприклад, татові на роботу. Хоча швидше віддасть перевагу для цього скайп.

Хтось ще користується такими гаджетами, як враження? Стали б ви купувати GPS-годинник дитині?

PS Думаю, варто звернути увагу ще на два моменти. По-перше, в Росії формально не можна замовляти пристрої з прихованими функціями прослуховування . Відомих прецедентів з дитячими годинами ще не було, але майте на увазі. По-друге, треба розуміти, що ви ділитеся місцем розташування вашої дитини з використанням незрозумілого китайського гаджета, який посилає дані на незрозумілий китайський сервер. Параноїкам привід задуматися.

Використано фото з AliExpress.

У багатьох батьків з часом виникає питання: коли купувати дитині перший телефон і який саме?
Який саме телефон купувати?
Що можна сказати за підсумками використання годин?
Що засмучує?
Хтось ще користується такими гаджетами, як враження?
Стали б ви купувати GPS-годинник дитині?