Жителі Ташкента зможуть транслювати відео з місця аварій відразу на сайт ГУВС

Пост дорожньої інспекції в Узбекистані. Фото з сайту Nuz.uz

З понеділка, 5 березня, жителі столиці Узбекистану зможуть відправляти зняті ними на відео факти порушення ПДР безпосередньо на сайт управління безпеки дорожнього руху Головного управління внутрішніх справ (ГУВС) Ташкента. Для цього на новому ресурсі ubdd.uz з'явиться спеціальна рубрика «Мобільний репортер», повідомив на брифінгу заступник начальника ГУВС Доніёр Ташходжаев.

«Співробітники УБДД реагуватимуть на мультимедійні матеріали, як в недавньому випадку з водіями весільного кортежу, і будуть приймати їх в якості офіційних доказів. Головне, щоб на фото- і відеозаписах було видно номери автомобілів порушників. При бажанні автори присилаються повідомлень можуть зберегти анонімність », - цитує представника ГУВС Gazeta.Uz .

Ташходжаев додав, що для використання надісланих очевидцями матеріалів в розслідуванні не потрібно створювати нових законодавчих актів, так як аудіо- та відеозаписи можуть вважатися доказами правопорушень.

Тим часом сайт столичного ГУВС повідомив , Що незабаром УБДД відкриє свою сторінку в Facebook і інформаційний канал в Telegram. При бажанні будь-яка людина зможе звернутися з проханням або скаргою особисто на адресу глави УБДД міста Ташкента полковника Барата Маменова. Відомство обіцяє, що всі звернення, що надійшли через соціальну мережу, будуть розглянуті і ретельно проаналізовані.

На момент публікації сайт ubdd.uz знаходиться на стадії розробки, про що на російській мові говорить стандартна для подібних випадків «заглушка».

На брифінгу також повідомили , Що в Ташкенті було демонтовано близько ста дорожніх знаків «Зупинка заборонена», які викликали обурення столичних водіїв. Скарги надходили на дії інспекторів, евакуюють автомобілів за порушення правил стоянки, не чекаючи появи власника транспортного засобу. Список адрес, де були прибрані або замінені знаки, також буде опублікований на новому веб-ресурсі УБДД в понеділок. Крім цього, в управлінні розглядають можливість збільшення дорожніх знаків з підсвічуванням для поліпшення їх видимості в темний час доби.

Замначальника ГУБДД МВС Узбекистану Ералі Бозоров повідомив про впровадження в республіці електронних протоколів про порушення Правил дорожнього руху. Це стало можливо після розробки водійських прав нового зразка, які видають громадянам з жовтня минулого року. Система електронних протоколів значно заощадить час водіям і співробітникам автоінспекції, а також позбавить учасників процесу від паперової тяганини. Конкретна дата введення нової системи не уточнюється.

Міжнародне інформаційне агентство «Фергана»