Про стрілянину гусей навесні

Гуси! Мрія багатьох і багатьох мисливців, що виїжджають в розливи навесні. Як часто ми з тугою, любов'ю і ненавистю дивимося на пролітають в недоступною висоті косяки. Як же дістати їх звідти? Сьогодні вже нікого не здивуєш розповідями про профілі, опудалах, електронних манки, ямах та іншої атрибутики гусячої полювання. Гуси

фото: Антона Журавкова

Я ще застав час, коли можна було сидіти з профілями на підмосковному поле, стріляти гусей, і ніхто тобі не заважав. Ніхто просто не знав цього полювання. Тепер її знають всі. Так як же бути? Де знайти затишний куточок, в якому і гуси сідають на жирування, і мисливці не стоять пліч-о-пліч?

Оптимальним варіантом було б, звичайно, домовитися всім мисливцям і не обстрілювати пролітають за хмарами табуни. З усією відповідальністю заявляю - це утопія. Я пробував. Безнадія. Залишається шукати затишний або щедро проплачений куточок. На худий кінець, купіть собі угіддя, як Михалков, і охотьтесь. Ну будемо вважати, що у вас є такий кут. Як стріляти по гусям, зараз розберемося.

Стрілянина по гусям ведеться з двох позицій: з ями (засидження) на поле під час полювання з опудалами (профілями) і на прольоті з скрадка або куреня на воді. При грамотній організації полювання з опудалами, гуси після двох-трьох кіл обльоту налітають практично в упор. Під час же полювання на прольоті доводиться стріляти гусей, що йдуть транзитом. На годівлю і з годівлі, тобто з води на поля і з полів на воду, косяки і окремі табунки летять практично з постійною швидкістю і на однаковій висоті.

Ви обчислюєте забійне випередження і з ним продовжуєте стріляти всі наступні цілі. Це, так би мовити, спрощений варіант. Більш складний варіант можна відпрацювати на гусячих майданчиках спортингу, розташованих на стрілецьких стендах.

При появі зграї гусей на висоті 45 - 65 метрів (нижче гуси транзитом літають дуже рідко) стрілок підкидає рушницю ззаду однією з останніх птахів (головний гусак, ватажок - найсильніший і міцний на рану; наступні за ним йдуть згідно ваговій категорії і так само міцні на рану; стріляти по ним - собі дорожче) і, обігнавши птицю з пристойним просвітом, натискає на спуск.

Рушниця ні на мить не припиняє руху. Дійшовши до наступної птиці, знову обгін, просвіт, постріл. Якщо у вас в руках напівавтомат, продовжуйте в тому ж дусі, поки гуси не покинуть зону вогню. Зазвичай при такому розкладі одна-дві птахи падають. Головне, на що потрібно звернути увагу: не повинно бути фіксованого попередження.

Як тільки ви зможете сказати, що взяли випередження, наприклад, два метри, пиши пропало - потрапляння швидше за все не буде. Повторюю: попередження має бути весь час зростаючим і ні в якому разі не фіксованим. Розумію, це не тільки не просто зобразити на практиці, але навіть переварити в свідомості. Але спробуйте, може вийде.

Але спробуйте, може вийде

фото: Fotolia.com

Запам'ятайте: повільність гусака, що летить на середньому і далекій відстані, тільки здається. Насправді все гусячі літають дуже швидко, і тільки повільні помахи крил створюють оманливий ефект. Не бійтеся великих просвітів і випереджень, варіюйте випередження в бік збільшення. Не забувайте: працювати треба корпусом, повідця руками в корені безграмотна.

Стрілянина по напливає на опудала птахів або йдуть від них після пострілу зовсім інша. Сховавшись в ямі-скрадке, ви напускає гусячий табун на ближній постріл. Як тільки гуси, повільно плануючи, випустять лапи, приготувавшись до посадки, і накриють засідокові, мисливець встає і робить перші два постріли прямо по головах, без всякого попередження. Після дуплет гуси починають йти в сторону з набором висоти. Власник напівавтомата має можливість зробити ще постріли «в полуугон», роблячи невелике застереження сторону догляду. Ось чому полювання з опудалами або профілями краще пролітної.

Дуже часто на профілю навертають відбилися одинаки. Якщо ви впевнені в якості своїх обманок і маскуванню, то можна напустити його на будь-який зручний для вас постріл, а можна навіть посадити, якщо додатково використовувати якісний манок.

Поза всяким сумнівом, для стрільби гусей краще хороший, дорогий, справний, маневрений, прикладистое, з різким і купчастим боєм напівавтомат, хай вибачать мене наші патріоти, які не радянський і не російський. З МЦ21-12 і «Бекаса», звичайно, можна стріляти по гусям, але особисто я віддаю перевагу інші рушниці.

Сьогодні не часто вдається потрапити на пристойну гусячу полювання. Не можна ж відмовляти собі в задоволенні постріляти хорошими патронами з гідного зброї. Втім, це моя особиста думка. У будь-якому випадку, вибирати вам, читачі-мисливці. Прошу мої поради сприймати лише як рекомендації.

Сергій Олегів 18 березня 2014 в 00:00

Як же дістати їх звідти?
Так як же бути?
Де знайти затишний куточок, в якому і гуси сідають на жирування, і мисливці не стоять пліч-о-пліч?