Золото 585 проби, ціна за грам і прогноз на найближче майбутнє

  1. Кілька слів про роль золота 585 проби на ринку дорогоцінних металів
  2. Чи варто вкладати в це гроші?
  3. Питання ціни на золото 585 проби
  4. Як формуються ці показники?

Золото, так чи інакше, супроводжувало світовому розвитку, становленню соціуму і розвитку економічних процесів на протязі всієї нашої історії. Саме золото виступало гарантом, мірою вартості, показником престижу і статусу, засобом накопичення та символом добробуту. Втім, і сьогодні золото не втратило займаних раніше позицій в соціумі. Цей метал як і раніше виступає своєрідним індикатором високого статусу і матеріального благополуччя свого власника. Але, що більш важливо, золото виступає також відмінною інвестицією, завдання якої полягає не тільки в тому, щоб зберегти активи власника, але також примножити їх. І якщо у випадку зі світовою торговим майданчиком мова йде про покупку і продаж дорогоцінних металів найвищої, а саме 999 проби, то звичайним вкладникам і просто зацікавленим особам ринок пропонує золото 585 проби, але так чи воно гірше? Далі мова піде про те, що собою являє золото конкретно цієї проби, як формується його вартість і чого очікувати від сегмента дорогоцінних металів в найближчому майбутньому.

Кілька слів про роль золота 585 проби на ринку дорогоцінних металів

Мабуть, ні для кого не секрет, що проба на дорогоцінні метали позначає чистоту вироби або злитка, тобто кількість додаткових елементів в сплаві. «Золото, 585 проба» - це словосполучення означає, що в даному конкретному сплаві саме чистого золота не більше 58,5%, решта - це срібло, мідь та інші метали. Однак, це не означає, що роль золота 585 проби - бути своєрідним синонімом доступності, низькій вартості і малої престижності. Чисте золото - це досить м'який метал і створити з нього прикрасу можна тільки шляхом додавання додаткових елементів в сплав, тоді коштовність стає міцною і довговічною. Власне кажучи, саме це зумовлює позицію золота 585 проби в сегменті, а саме домінування цього сплаву в ювелірному, а не банківській справі. Втім, справедливо буде зазначити, що прикраса з золота 585 проби не можна назвати абсолютно неліквідним, будь ломбард або ювелірний магазин в принципі цілком можуть купити його, так що з трансформацією інвестиції в готівку проблем не виникне.

Чи варто вкладати в це гроші?

Розмірковуючи про роль золота конкретно цієї проби в механізмі інвестиції досить важливо розділяти теоретичну інтерпретацію терміна «інвестиція» і загальновизнану. З точки зору теорії, коштовності, ювелірні вироби та прикраси можна в повній мірі назвати інвестицією. В цьому випадку інвестицією може виступати знеособлене золото і злитки. Але, в більш доступною інтерпретації, інвестиція - це якийсь актив, цінність або благо, яке з часом здатне принести дохід власнику або ж зберегти його капітал від втрати вартості внаслідок несприятливої ​​економічної ситуації. І саме з цим завданням золото 585 проби справляється цілком відмінно. Прикраси, як і злитки, з плином часом не втрачають своєї вартості, не піддаються інфляційним процесам і цілком конвертовані в ліквідну готівку.

Питання ціни на золото 585 проби

«Gold price» - мабуть, саме такий запит у Всесвітній мережі можна назвати найбільш популярним. Але, перш ніж відповісти на питання про те, яка встановилася ціна на золото 585 проби на сьогоднішній день, необхідно дати зведення по ринку в цілому. Сучасний стан ринку золота - це невеликий, але стабільний ріст. Після досить затяжної рецесії, ринок золота стабілізувався. Що ж стосується подальшого його стану, то більшість експертів сходяться на думці про те, що ціна на золото в подальшому буде тільки зростати, нехай, небагато, всього на кілька значень в день, проте, навіть таке зростання вже позитивно позначився на сегменті. Вартість золота 585 проби за 1 грам також зросла. Однак, з огляду на специфіку конкретно цієї проби, то при покупці і продажу саме прикрас завжди розумно враховувати невелику похибку, продиктовану впливом локальних факторів. Згідно з даними Центрального Банку, ціна за грам золота 585 проби становить практично 1500 рублів.

Що характерно, за кордоном досить важко знайти зведення за цінами одного грама золота 585 проби. На міжнародній арені це проба дорівнює 14 каратів, і ціна за грам на неї - це в більшій мірі вартість прийому коштовностей як брухт. У цьому випадку ціна за грам дорівнює 17 фунтам і 81 пенсу. Ціна цього сплаву за унцію, в свою чергу, прирівняна до 550 фунтам. Що ж стосується доцільності покупки ювелірних прикрас, то відповідь цілком однозначна. Так як вартість грама золота 585 проби за минулий тиждень стає дедалі більше, а також з огляду на прогнози експертів про стабільне зростання, то сміливо можна заявити, що ціни в середньому по ринку будуть тільки збільшуватися, отже, масштабні покупки в ювелірному краще зробити вже зараз.

Як формуються ці показники?

Ціни на дорогоцінні метали формуються здебільшого в зв'язку з діяльністю декількох найбільших постачальників і інвесторів. Однак, на відміну від світової арени, на якій показник «gold price» по суті стабільний і встановлюється фондовою біржею в Лондоні, на локальних сегментах ринку, невеликі гравці, в тому числі ломбарди та ювелірні магазини цілком можуть впроваджувати невеликі зміни і навіть диктувати власні умови . Так, наприклад, у випадку з ломбардом, ціна грама золота 585 проби може залежати від репутації і тривалості відносин між власником коштовності і господарем ломбарду. Крім цього, ціна одного грама золота 585 проби може бути істотно нижче від середньоринкового показника, якщо власник ломбарду або скупник впевнений в тому, що конкретно вони реалізувати буде дуже важко, а вартість здачі прикрас на брухт завжди нижче. Ціни на золото в ломбарді продиктовані також локальним рівнем попиту, кількістю додаткових елементів в оздобленні, наявністю дефектів або подряпин.

Важливо розуміти, що такий показник, як «gold price» - це багатогранна величина, яка на різних рівнях економічних агентів формується теж по-різному. Грам золота 585, ціна нього, а також рівень попиту може бути продиктований, наприклад, сезонним фактором, коли напередодні свят багато їх ювелірних магазинів пропонують суттєві знижки. Золото 585 проби, ціна за 1 грам за цей сплав формується в тому числі і в залежності від рівня матеріального добробуту потенційних покупців. Якщо у покупця немає вільних грошей, то йому будь-яка проба золота чистіше і чому на неї сформувалася відповідна ціна за грам, адже він просто не зможе купити прикрасу. В такому випадку вартість за грам, природно, нижче, ніж середня ринкова.

В цілому ж можна сказати, що конкретно ця проба не втрачає в популярності. Так чи інакше, люди прагнуть купувати коштовності і теза «585 ціни» явно буде актуальним ще досить довго. Можливо, що в подальшому сегмент дорогоцінних металів буде продовжувати рости, в такому випадку покупки в ювелірному дійсно краще робити вже зараз, поки тенденція до зростання не стала очевидною і рівень попиту на ювелірні вироби не підскочив.


Чи варто вкладати в це гроші?
Як формуються ці показники?