срібні монети

  1. Перші срібні монети
  2. Срібні монети України. Де купити?
  3. Ціна срібних монет України

Срібні монети становили цінність з найдавніших часів і до наших днів. Одним з перших платіжних засобів в історії людства служили монети з дорогоцінних металів, найбільш поширені - з золота і срібла. В наші дні цінність срібних монет збереглася, однак вона трохи поміняла свою суть. Якщо раніше срібні монети виступали платіжним засобом, то тепер використовуються виключно як предмет колекціонування.

Перші срібні монети

Одні з перших монет зі срібла карбували в Лидийском царстві в далекій давнині - приблизно в 600 р до нової ери. Матеріалом для перших монет послужив природний сплав золота і срібла, так званий електрум. Населяли регіони поширення срібних монет греки, таким чином можна сказати, що творцями перших срібних монет стали саме вони.

Срібні монети України. Де купити?

Сучасні срібні монети в Україні, як правило, використовують як об'єкт інвестування або колекціонування. Такі монети випускаються Національним Банком України і мають велику популярність серед нумізматів та колекціонерів. Як правило, діаметр таких монет - від 39 до 42 мм, виготовляються вони з чистого срібла найвищої проби. Купити срібні монети України можна в більшості відділень банків України.

Ціна срібних монет України

Ціна срібних монет України

Ціни на срібні монети України дуже широко варіюються і можуть становити як 500-600 грн. за не дуже цінний зразок, що вийшов великим тиражем, до декількох десятків тисяч гривень за рідкісні та цінні срібні монети.

Так, наприклад, дуже цінною вважається українська монета номіналом в 20 грн. «10 років Незалежності України», що вийшла накладом всього 1000 шт. Вартість такої монети може досягати 20000-36000 грн. Крім того, до дорогих срібним монетам України можна віднести монету в 100 грн. «10 років грошової реформи в Україні» (приблизна вартість - 45-55 тис. Грн.) Або 100 грн. «1020 років Хрещення Київської Русі», приблизна вартість якої - 40-52 тис. Грн.

Де купити?
Де купити?