Платина ціна за грам на біржі - котирування онлайн

  1. де застосовується
  2. Платина ціна за грам - як інвестувати в метал
  3. Світовий ринок

Платина ціна за грам в рублях видно зліва в інформаційній онлайн таблиці Платина ціна за грам в рублях видно зліва в інформаційній онлайн таблиці. Платина ціна за грам в доларах видно нижче на біржовому графіку (1 тр. Ун. = 31,1 грам). На міжнародному фондовому ринку вартість даної сировини встановлюється Лондонською фірмою Fixing Company Platinum and Palladium, на базі якої формуються ціни в інших країнах світу, в тому числі і в Росії.

Платина - найміцніший з усіх дорогоцінних металів, має сірувато-білий відтінок і є гіпоалергенним (на відміну від срібла, а іноді і золота, які можуть викликати алергічні реакції при носінні ювелірних виробів). Має такі властивості: міцність, пластичність, хімічна стійкість, електропровідність, теплостійкість і ін.

де застосовується

Використовується у виробництві перекису водню; в електротехніці (деякі елементи в СВЧ-печах, електро-контакти в радіотехніці); застосовується для захисту від корозії корпусів підводних човнів; з металу виготовляють лабораторний посуд, стійку до нагрівання і хімічних впливів; домішка платини корисна у виробництві сталей високої міцності; виготовлення магнітів, дзеркал, нагрівальних елементів, термометрів і багато іншого.

Іншими сферами застосування є медицина, ювелірна справа (метал найкраще підходить для обрамлення діамантів) і монетна карбування (в 1830 - 1840 рр. В Російській імперії в обігу перебували монети з платини).

Платина ціна за грам - як інвестувати в метал

Найпростішим способом інвестицій в сировину вважається покупка ф'ючерсного контракту на платиновий злиток. Даний інструмент звертається на російській основний біржі в терміновій секції ММВБ-РТС , Має кодування «PT» та є розрахунковим. Вартість російського ф'ючерсу відображена у вікні зліва (аналогічно світовими цінами в американських $ за тройську унцію).

Інший доступний спосіб - це покупка акцій компаній, які видобувають даний метал, тому що вартість таких цінних паперів безпосередньо залежить від ціни платинового сировини. У Росії найбільшою такою організацією визнана ГМК НорНікель . Третім способом є покупка відповідного злитка, або відкриття знеособленого Платіні рахунку в комерційному банку, але далеко не всі фінансові інститути пропонують таку послугу.

Світовий ринок

Лідером світового видобутку платини є Південна Африканська Республіка (ПАР), на яку припадає частка 76,5% ринку. Далі за спаданням йдуть країни (в дужках наведена приблизна частка ринку): Росія (12,5%), Канада (3,6%), Зімбабве (2,8%), США (1,8%), Колумбія (0, 8%) та інші країни (2%).