Котирування дорогоцінних металів

Для перекладу ціни золота з доларів за тройську унцію в долари за грам 999.9 проби, необхідно розділити значення вранці AM на початку торгів або ввечері PM на 31.1035. Формула ХХХ, ХХ / 31,1035 =. Для перекладу лондонських фіксингу в рублі за грам 585 проби, необхідно розділити значення вранці AM на початку торгів або ввечері PM на 31.1035, потім помножити на курс долара по ЦБ РФ, далі помножити на 585 і розділити на 999,9. Формула ХХХ, ХХ / 31,1035 * курс $ * 585 / 999,9 =.
XXX, XX - це ціна за тройську унцію золота.

Лондонський фіксинг в доларах за унцію золота, срібла, платини, паладію


Лондонський фіксинг є свого роду фотографічний знімок міжбанківського ринку золота, який робиться два рази в день - о 10.30 і 15.00 за Гринвічем. Учасниками фіксингу є п'ять лондонських банків - Rothschild, Standard Chartered Bank, Republic National Bank, Deutsche Bank і Midland Bank. Проводиться він в приміщенні банку Rothschild. Те, що при цьому відбувається, нагадує аукціон. Представник банку Rothschild оголошує початкову ціну, яка, як правило, являє собою середню ціну міжбанківського ринку на цей момент. А четверо учасників торгів виставляють свої замовлення, піднімаючи маленький англійський прапорець. Поки хоч один прапорець в залі знаходиться в піднятому положенні, фіксації ціни не відбувається, йде з'ясування інтересів. Зазвичай процедура фіксингу займає від 5 до 15 хвилин, проте бувають випадки, коли торги тривають понад дві години (частіше це трапляється під час вечірнього фіксингу). В учасників існує джентльменська угода про те, що з моменту фіксації ціни всі розрахунки між ними проводяться за ціною фіксингу плюс 15 центів. Для зовнішніх клієнтів встановлюються інші ціни. При покупці ними золота в учасника фіксингу - ціна фіксингу плюс 25 центів, а при продажу - фіксинг плюс 5 центів.

20 березня 2015 року еталонні ціни на золото в злитках в Лондоні почали визначатися на електронному аукціоні ICE. Нова система прийшла на зміну історичному золотому фіксингу, який діяв з 1919 року. Електронний процес замінив систему золотого фіксингу, яка функціонувала без істотних змін з 1919 року. Нова система аукціонів не сильно відрізняється від попереднього золотого фіксингу по своїй методиці.
В аукціоні, за допомогою якого тепер виявляються оріентірние ціни дня, беруть участь шість банків - Barclays, HSBC, Societe Generale, Scotiabank, Goldman Sachs, UBS. Всі вони, за винятком UBS і Goldman Sachs, раніше займалися золотим фіксинг. ICE розраховує збільшити кількість акредитованих учасників. Зараз для цього необхідно перебувати в London Bullion Market Association (LBMA)

LBMA була створена в 1987 році. У неї входять банки, трейдери, гірничодобувні компанії, які працюють з золотом і сріблом. Станом на березень 2015 року в асоціації налічувалося 76 повноправних учасників (Members) і 69 асоційованих (Associates, у них менше прав). Своє основне завдання LBMA бачить в обліку і оцінці золотих і срібних злитків. На торгах в Лондоні виставляються тільки акредитовані LBMA злитки. Їх список носить назву Good Delivery List.

Осучаснений золотий бенчмарк отримав назву LBMA Gold Price. Він буде визначатися під час електронного аукціону. Ціни будуть встановлюватися в ході 45-секундних торгів двічі в день - о 10:30 і 15:00 за лондонським часом (14:30 і 19:00 мск).
Електронна платформа надана незалежним провайдером ICE Benchmark Administration. LBMA збереже права інтелектуальної власності. ICE була обрана LBMA для організації сесій восени 2014 року.
Як пояснює Financial Times, торги відбуваються наступним чином: в режимі реального часу публікуються анонімні заявки від шести банків на покупку і продаж дорогоцінного металу. Система враховує різницю між попитом і пропозицією і коригує ціну на золото до тих пір, поки не буде досягнута рівновага. Воно визначається як різниця між попитом і пропозицією в межах 20 тис. Тройських унцій.
За сесіями буде стежити наглядова рада, до якої увійдуть два представники золоторудної галузі (AngloGold Ashanti і Denver Gold Corp) і три представники LBMA. Регулювання здійснюватиме Управління з фінансового поведінки Великобританії (FCA).
На бенчмарк LBMA Gold Price будуть орієнтуватися золотодобувні і ювелірні компанії, центробанки і фінансові установи, які ведуть торгівлю цінними паперами, прив'язаними до вартості золота. Наприклад, Банк Росії визначає ціни на золото, виходячи з значень лондонського фіксингу. Вартість дорогоцінного металу перекладається в рублі за офіційним курсом долара США до рубля, що діє на наступний день після облікових торгів на золото.
Лондонський бенчмарк існує паралельно з торгівлею ф'ючерсами на золото на нью-йоркській біржі NYMEX і на Shanghai Gold Exchange. Трейдери співвідносять gold fix і ціни ф'ючерсів, тому ті взаємно впливають один на одного.
Ринок золота в цифрах від World Gold Council
У тройської унції - галузевої одиниці виміру золота - міститься 31,103 г.
У 2014 році попит на золото для виготовлення злитків склав $ 32,89 млрд, або 807,8 т.
У 2014 році попит на золото ювелірною промисловістю склав $ 87,659 млрд, або 2,1 тис. Т.
У 2014 році центробанки придбали 477,2 т золота на $ 19,4 млрд.
В кінці 2013 року Bloomberg оцінював обсяг світового ринку золота в $ 20 трлн. Об'єднання світових золотодобувних компаній World Gold Council за підсумками минулого року оцінило попит на інвестиційне золото в $ 36,83 млрд. Всього ж, за даними організації, світовий попит на золото в 2014 році сягав $ 159,7 млрд.
Детальніше на РБК:
http://top.rbc.ru/finances/21/03/2015/550c2e309a794736c6f96e57
Нью-Йорк, котирування дорогоцінних металів в доларах за тройську унцію в реальному часі


Ціни на дорогоцінні метали: золото, срібло, платину ЦБ РФ і NYMEX (COMEX)

Курс золота ЦБ РФ

Курс золота ЦБ РФ

Курси валют ЦБ РФ

Курси валют ЦБ РФ