Калорійність ЦУКРУ на 100 грам і в 1-ій ложці

  1. Калорійність цукрів на 100 г продукту
  2. Скільки калорій в 1 і 2 чайних ложках цукру
  3. Таблиця калорійності цукру на 100 грам
  4. Чому цукор заборонений в дієтах

Калорійність цукру: 370 ккал *   * Середнє значення на 100 грам, залежить від виду і форми продукту   Сахароза - цінний харчовий компонент, на 99,8% складається з вуглеводів

Калорійність цукру: 370 ккал *
* Середнє значення на 100 грам, залежить від виду і форми продукту

Сахароза - цінний харчовий компонент, на 99,8% складається з вуглеводів. Для організму є швидким постачальником енергії. Міститься в ягодах, овочах, фруктах, молоці.

Калорійність цукрів на 100 г продукту

Калорійність - кількість теплової енергії, акумульованої в 100 г продукту. Залежно від вихідного рослинної сировини виробляють кілька видів цукрів: тростинний коричневий, пальмовий, кокосовий, сорговий, кленовий, буряковий. Останній представлений в різних формах - пісок, кусковий, рафінад, цукрова пудра. Мінімальна калорійність цукру виноградного рідкого - 260 ккал.

Калорійність бурякового цукру залежить від ступеня очищення і може коливатися в невеликому діапазоні - 387-400 ккал.

Найбільш затребуваним з перерахованих продуктів є швидкорозчинний цукровий пісок. Його додають в напої, маринади, здобну випічку. Використовують у виробництві цукерок, джемів, тортів та інших солодощів. Популярний і часто зручний у вживанні рафінад з поживну цінність - 400 ккал. Кондитери успішно застосовують цукрову пудру в якості прикраси і додання випічці приємних смакових відчуттів, «важить» продукт 374 ккал.

Скільки калорій в 1 і 2 чайних ложках цукру

Підрахувати калорійність 1 чайної ложки цукру досить просто. У маленькій ложечці вміщається 8 г цукрового піску. При окисленні 1 г вуглеводів виділяється близько 4 ккал теплової енергії.

Арифметичні розрахунки калорій:

  • для 1 ложки: 8 х 4 = 32 ккал;
  • для 2-х ложок: (8 х 2) Х 4 = 64 ккал;
  • для 3-х чашок чаю в день з 2 ложками піску: 64 х 3 = 192 ккал.

За аналогією обчислюється, скільки калорій в склянці цукру ємністю 200 г, 200 г 4 = 800 ккал. Якщо не вживати інші солодощі, для здорової дорослої людини оптимальне добове споживання цукру одно 30-50 г, що відповідає 120 - 200 ккал. Норма дана без обліку крохмалю, що міститься в хлібі, крупах, макаронних виробах, картоплі. Про калорійності чаю з цукром можна прочитати в нашій публікації.

Таблиця калорійності цукру на 100 грам

Для підрахунку енергетичної цінності раціону розроблені спеціальні хімічні таблиці калорійності на 100 г.

Чому цукор заборонений в дієтах

При правильному збалансованому харчуванні 30% вуглеводів в організмі людини модифікуються в жири. При зловживанні солодощами цей показник зростає. Для довідки, калорійність ложки цукру вагою 25 г дорівнює 100 ккал. Тому цукристі продукти виключаються з харчування при багатьох дієтах, особливо - скороченої (ожиріння, атеросклероз) і діабетичної.

Енергетичну цінність вуглеводів потрібно знати, щоб контролювати їх споживання. Надлишок солодкого сприяє порушенню обміну речовин, нестача призводить до гіпоглікемії.