Ціна золота за один грам на сьогодні

На цій сторінці ви завжди можете отримати інформацію про сьогоднішню, актуальною в даний момент ціною золота за офіційним курсом Центробанку:
На цій сторінці ви завжди можете отримати інформацію про сьогоднішню, актуальною в даний момент ціною золота за офіційним курсом Центробанку:   Тут ви бачите котирування, оголошену ЦБ РФ на даний момент

Тут ви бачите котирування, оголошену ЦБ РФ на даний момент. Вартість вказана в рублях за один грам. також демонструється динаміка зміни курсу за останні кілька днів і актуальна дата. Це необхідно внаслідок особливостей формування ціни (див. Нижче). Якщо коротко, то нова цифра з'являється не відразу після настання нового дня. Зазвичай в вранці ще актуальна вчорашня ціна. А саме вартість на сьогодні з'являється пізніше, після того, як пройде процедура фіксингу золота.

Слід розуміти, що ціна на золото - це досить складне і багатогранне поняття. Справа в тому, що кажучи про той чи інший курсі або вартості золота (і будь-якого іншого дорогоцінного металу), потрібно завжди вказувати, на підставі яких даних і ким визначається ціна.

Ринок золота досить великий і різноманітний. Як і для будь-якого товару, його вартість неоднакова не тільки в різний час, але і в різних країнах. Якщо згадати ще той факт, що дорогоцінні метали можуть продаватися і купуватися в різних формах (опціони і ф'ючерси на різних біржах, реальні злитки золота різного розміру, знеособлені металеві рахунки в різних банках), то стає зрозумілою важливість вказівки джерела інформації. Повторюся, на даній сторінці - котирування, оголошується Центральним Банком Росії. Тепер розберемося, як і звідки береться ця цифра.

Якщо розглядати ситуацію в загальному, то можна сказати, що ЦБ аналізує стан світового ринку і визначає російський курс золота виходячи зі світових цін (плюс націнка за транспортування і інші витрати, а також коригування відповідно до валютною політикою ЦБ).

Більш детально механізм виглядає так:

Кожен день в Лондоні - центрі світової торгівлі жовтим металом представники п'яти найбільших компаній, що займаються торгівлею дорогоцінними металами на спеціальній нараді визначають ціну, виходячи з тенденцій ринку, прогнозів його розвитку а також власних інтересів. Фіксинг проводиться двічі на добу, в першій і другій половині дня.

Ці дані використовуються Центробанком, коригуються їм для російських реалій (як уже було зазначено, враховуються витрати на транспортування реального металу з Лондона до Москви, а також інтереси самого ЦБ). Тобто, відбувається, грубо кажучи, локальний фіксинг. Саме ціна, скоригована таким чином, і є офіційним курсом золота.

При цьому треба зазначити, що реальні котирування змінюються постійно, так як постійно йде торгівля на товарних ринках. Фіксинг в Лондоні і дані ЦБ - це більше загальні орієнтири, аналогічні цінам закриття торгів у разі котирувань акцій .