НАТО назавжди: чи готується Захід до війни з РФ в Європі

  1. Росіяни йдуть?
  2. Генсек НАТО Йенс Столтенберг
  3. Рушниця на стіні
  4. образ ворога

Розміщення в Східній Європі та країнах Балтії війська НАТО не мають наміру залишати цей регіон і будуть залишатися там стільки, скільки це буде потрібно. Так відповів на запитання журналіста в ефірі канадської радіостанції CBC генеральний секретар Північноатлантичного військового блоку Йенс Столтенберг.

«Неможливо назвати вам конкретну дату. Ми пробудемо там стільки, скільки потрібно », - заявив генсек альянсу в прямому ефірі.

Росіяни йдуть?

Також Столтенберг в черговий раз прокоментував досить модну останнім часом ідею про нездатність НАТО оперативно і адекватно відповісти на потенційний удар, нанесений Росією по східноєвропейським членам блоку.

Нагадаємо: деякий час назад німецька газета Spiegel з посиланням на нібито виявився в її розпорядженні секретний звіт НАТО відзначала, що в разі удару зі Сходу альянс буде не в змозі провести оперативне розгортання військ.

У своїй відповіді Столтенберг не став повністю спростовувати інформацію Spiegel, обмежившись загальними словами.

Альянс НАТО готовий захищати всіх союзників у разі будь-якої загрози, - заявив генсек Північноатлантичного альянсу. - Однак з урахуванням того, що загроза і обстановка в області безпеки змінюється, НАТО теж змінюється. Ми нарощуємо потужність, ми підсилюємо бойову готовність наших сил, вперше в нашій історії ми розгортаємо сили в східній частині нашого альянсу ... Ми також зміцнюємо здатність переміщати сили як по Європі, так і по Північноатлантичному регіоні. Таким чином, ми пристосовуємось. І саме тому ми сильні. Альянс НАТО готовий захищати всіх союзників у разі будь-якої загрози, - заявив генсек Північноатлантичного альянсу

Генсек НАТО Йенс Столтенберг

© Сайт НАТО

Про те, що в Європі, і особливо в її східній частині, у НАТО існують серйозні проблеми, перш за все інфраструктурного та логістичного плану, Столтенберг вже заявляв деякий час назад.

Нам також необхідно забезпечити, щоб дороги і мости [в країнах альянсу] були досить міцними, щоб витримати нашу саму важку техніку, і щоб залізничні мережі були оснащені [всім необхідним] для швидкого розгортання танків і важкого устаткування, так говорив генсек на початку листопада напередодні зустрічі міністрів оборони країн - членів альянсу.

Рушниця на стіні

По крайней мере, чисто зовні все це сильно нагадує підготовку до відбиття масованого удару і нової затяжної війни в Східній Європі. Нічим іншим пояснити явну стурбованість натовських генералів східноєвропейської військової інфраструктурою і стягуванням сил до східного кордону пояснити практично неможливо. Далі, якщо слідувати цій логіці, в силу вступає театральний принцип висить на стіні рушниці, яке в останньому акті п'єси просто не може не вистрілити.

Активізація російських збройних сил у зв'язку з операцією в Сирії і останні навчання "Захід-2017" в теорії може розцінюватися командуванням НАТО як привід для побоювань щодо російського військового вторгнення в Східну Європу, нехай навіть і явно притягнутим за вуха, пояснив «Рідус» військовий консультант полковник у відставці Євген Волчков. Активізація російських збройних сил у зв'язку з операцією в Сирії і останні навчання Захід-2017 в теорії може розцінюватися командуванням НАТО як привід для побоювань щодо російського військового вторгнення в Східну Європу, нехай навіть і явно притягнутим за вуха, пояснив «Рідус» військовий консультант полковник у відставці Євген Волчков

Однак, за словами експерта, стратеги з альянсу навряд чи серйозно вірять в те, що горезвісне «рушницю» все-таки вистрілить.

Я вже втомився повторювати, що повномасштабне військове зіткнення між Росією і НАТО в Східній Європі з використанням звичайного зброї в доступній для огляду перспективі неможливо, - каже Волчков. - Те, що натовці в закритих і відкритих документах визнають, що у них є проблеми з розгортанням і комунікаціями в Європі, зовсім не означає, що вони реально бояться не встояти під ударами наступаючих російських танкових колон.

На думку полковника, в справжньою повноцінною війні в Європі не зацікавлені ні РФ, ні НАТО.

У нас в Генштабі сидять цілком осудні люди, які прекрасно розуміють, що просунутися на значну відстань вглиб території Європи російські збройні сили не зможуть ні за яких обставин, - каже експерт. - Раніше я вже пояснював вашому виданню , Чому це саме так. При всій своїй уявній розслабленості сили НАТО в Європі - дуже серйозний, добре озброєний і добре навчений супротивник. До того ж йти "воювати Європу" у нас немає абсолютно ніякої ні стратегічної, ні політичної необхідності. Ще менше бажання вступати в конфронтацію з Росією у самого НАТО. Там, з одного боку, знають ціну життя власного солдата, а з іншого - прекрасно розуміють, що Росія - це ніякий не Ірак або Афганістан.

образ ворога

Очевидно, що все це розуміють і в керівництві Північноатлантичного альянсу, але тоді чому можна пояснити його явну активізацію в Східній Європі?

Основною причиною цього є чисто внутрішнє становище справ. Ситуація, коли основним театром локальних збройних конфліктів залишається Близький Схід, а головним учасником військових операцій альянсу - військовослужбовці США, привела до того, що в цілому ряді європейських країн, особливо на Сході Європи, почали забувати, що членство в НАТО пов'язане ще й з певними обов'язками.

Столтенберг цілком навмисне нагнітає обстановку, кажучи про якісь загрози зі Сходу і неготовність європейської інфраструктури, щоб змусити розслаблених європейців платити, - каже Євген Волчков. - Після розпаду СРСР альянс переживає не найкращі часи, і створення образу ворога є хорошим способом "приведення до тями" цілого ряду членів Північноатлантичного блоку.

Одним словом, керівництво альянсу використовує нинішню ситуацію як для підвищення власного авторитету серед цілого ряду країн, так і для того, щоб розкрутити країни-учасники на нові асигнування, необхідні для створення інфраструктури в Європі, і не тільки на це. Що ж стосується можливості реальної участі у війні, то до цього, судячи з усього, не готові ні в НАТО, ні в Росії.

Росіяни йдуть?
Росіяни йдуть?