5 найстаріших магазинів Петербурга, частина 2

  1. Бренди Галереї високої моди: Alan Paine, Almost Famous, Azzaro, Baldinini, Billtornade, Calvaresi,...

Великий Гостинний Двір створювався як найбільше торгове приміщення в Російській імперії. Фінансувати будівництво повинні були самі купці, а лавки віддавалися їм у вічне і спадкове володіння. У 1757 році був затверджений проект Растреллі, проте в 1761-му його переглянули, так як купці вважали його занадто дорогим, і будівництво було доручено архітектору Валлен-Деламот, який, зберігши план і загальне композиційне рішення, відмовився від задуманих Растреллі розкішно оздоблених фасадів і спроектував чисто ділову споруду. За зовнішнім лініях, які виходять на вулиці, йшла торгівля в роздріб, у внутрішніх крамницях - в основному оптова. Приміщення другого поверху були переважно зайняті складами. У 1840-х роках Гостинний Двір став одним з перших будівель, де провели газове освітлення. У п'ятдесяті-шістдесяті роки XX століття була проведена реконструкція, в ході якої розібрали внутрішні стіни, і замість 178 окремих магазинів з'явився єдиний універмаг Гостинний Двір, а в 1967 році в будівлі була відкрита станція метро. У 1994 році універмаг став акціонерним товариством, з цього моменту в будівлі функціонує ВАТ «Великий Гостинний Двір». Зараз Гостинний Двір продовжує залишатися найбільшим універмагом міста. Будівля є власністю Міністерства культури.

У Гостинному Дворі представлена ​​продукція понад 3 000 компаній, 170 тисяч різновидів і близько двох мільйонів одиниць найрізноманітнішого товару. Тут можна купити практично все: господарські товари, посуд, спортивний інвентар, музичні інструменти, художні та канцелярські товари, їжу і напої, сувеніри, годинники, ювелірні вироби, одяг, взуття, на території універмагу знаходиться Галерея високої моди. У Гостинному Дворі працюють два кафе, кравецькі майстерня, пишечной, експозиція «Петербург купецький», виставка воскових фігур, театральні каси, граверна майстерня, ремонт ювелірних виробів.

Бренди Галереї високої моди: Alan Paine, Almost Famous, Azzaro, Baldinini, Billtornade, Calvaresi, Cappopera, Christian Lacroix, D & G, Daks, Duchamp, Ermanno Scervino, Ferre Milano, Galliano, Georges Rech, GF Ferre, Givenchy, Jacob Cohen, John Smedley, Johnny Lambs, Just Cavalli, Le Gatte, Love Moschino, M Missoni, Mariella Burani, Moreschi, Moschino, Nina Ricci, Olvi's, Parajumpers, Pierre Clarence, Save The Queen, Smalto, Ungaro, Vist, Vjc Versace

Великий Гостинний Двір створювався як найбільше торгове приміщення в Російській імперії Адреса: Невський проспект, 35
Рік відкриття: 1 785
архітектор:
Жан-Батист Валлен-Деламот
Торгівельна площа:
13 тисяч кв. м
Раніше: Гостинний Двір
Зараз: магазини
Квиток на виставку воскових фігур - 150 рублів
Після реконструкції, яку виконає архітектурна майстерня «Студія 44», відвідувачам стане доступний внутрішній двір. Зараз в ньому складські та підсобні приміщення.

http://www.bgd.ru/
Тел .: 710-54-08